Malíček Malíček komentáře u knih

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Markéta Lukášková je rozhodně můj objev roku 2020. Začala jsem s Lososem v kaluži, pokračovala Pandou a nakonec přišla tahle knížka. Musím říct, že se mi hodně líbí autorčin styl psaní a naprosto zbožňuju tohle vydání od Motta, v knihovně vypadají knížky od Lukáškové fakt krásně.
Kniha mě vtáhla do děje a četla se jedna báseň. Je to vtipné, úsměvné a nechybí sarkasmus (a takové knihy já ráda!).
Kdybych měla InTyMně srovnat se dvěma předchozími knihami, doporučila bych nejdřív je a až pak tuhle. Což ale nemění nic na tom, že se mi moc líbila a určitě se v nejbližší budoucnosti chystám i na Vlaštovku v bublině.
A doporučuju!

14.01.2021 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Knihu jsem dočetla, ale dalo mi to zabrat. Bohužel mě příběh nebavil a upřímně si budu hodně rozmýšlet, zda se vůbec pustím do posledního dílu. Vlastně mě asi ani nezajímá, co se stane dál.
Děj se táhl, opakování frází člověka začne časem štvát, sexuální scéna je každé druhé straně, což pak člověka začne taky štvát. Styl psaní je vcelku čtivý a prakticky jen díky tomu jsem Padesát odstínů temnoty dokončila.
V porovnání s filmem bych určitě doporučila film, nic hodnotného vám to asi nepředá, ale aspoň tím nezabijete tolik času. :(

14.01.2021 2 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Knihu jsem četla do Čtenářské výzvy 2019 a rozhodně to není něco, co bych si sama jinak přečetla.
Do cílové skupiny autorky bych nejspíš mohla spadat, ale myslím, že každá řešíme trochu jiné problémy. Věřím, že kniha někomu může pomoci, ale určitě ji člověk musí vnímat.
Vzhledem k tomu, že je knížka rozdělená do několika kapitol, já ocením alespoň tu, kde autorka vypráví o svém životě. Ta mi přišla zajímavá, dozvěděla jsem se něco nového a tolik jsem se nenudila jako při čtení grafů, které jsou také součástí této knihy.

Dál bych knihu bohužel spíše nedoporučila, snad jen někomu, kdo "bojuje" se svým tělem a hlavou.
Našla jsem si v knize pár hezkých myšlenek a to je asi vše.

19.11.2019 1 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Kniha o józe s krásnou obálkou.
Nejsem v tomto oboru nijak velkým znalcem, knihu jsem zaregistrovala jako většina - při boomu na instagramu, ale protože ráda čtu životní příběhy lidí, rozhodla jsem se knihu zkusit.
Oceňuji, že příběh opravdu plynul pod rukama, pěkně se mi četl a dozvěděla jsem se něco nového. Moc se mi líbilo zapojení citátů a kresby v knize.
Knížka je útlá a asi mi nepředala žádný světový objev, ani pro mě nemá nedocenitelnou hodnotu, ale na chvíli jsem se ocitla v úplně jiném světě a zapomněla jsem na realitu kolem sebe. A za to autorce děkuji.

19.11.2019 4 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Lenka Lanczová je podle mě klasika co se dívčích románů u nás týče. Její knihy jsou předvídatelné, pohodové, čtivé a hlavně je v nich přítomna láska.
Čas něhy bych zařadila mezi autorčiny lepší knihy. Líbí se mi, že má v knize hlavní postava Petra naslouchátko, což ji samo o sobě řadí mezi zajímavé postavy. Děj se vyvíjel podle mých představ a čtení jsem si užila, i když už mi není zrovna patnáct.
Knihu doporučuji spíše mladším čtenářkám, případně někam k vodě v parném létu. Jako odpočinková četba ideální!

Papírová města Papírová města John Green

John Green mi jako autor bohužel moc nesedl. Ani tuto knihu nemohu zařadit mezi své oblíbence.
Nápad knihy je nejspíš dobrý, ale zpracování mě nepřitáhlo, nemohla jsem se pořádně začíst a stránky mi utíkaly opravdu pomalu. Jedna z hlavních postav, kolem které se celý příběh v podstatě motá, Margo, mi byla dost nesympatická, a ani Quentin nebude můj knižní favorit.
Za mě zklamání.... i když jsem to asi očekávala. Do dalších knih se budu pouštět opatrně a s rozvahou, ale upřímně doufám, že mě tento americký autor ještě dokáže překvapit.

15.07.2019 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Já nevím, jak to Colleen dělá, ale co kniha, to naprostá pecka!
Život jedna báseň je dalším dílem z pera americké autorky a garantuji vám, že pokud ji jednou začnete číst, nemůžete přestat.
Kniha je velice čtivá, postavy čtenáře zatáhnout do příběhu během pár stránek, děj je psaný svižně a v knize nechybí pořádná dávka romantiky, vtipu a také smutku.
Za mě je Colleen Hooverová jedničkou na poli žánrů young a new adult a rozhodně bych její knihy doporučila! Všechny do jedné.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Téhle knize jsem bohužel musela ubrat jednu hvězdičku za to, že se mi více líbila filmová podoba příběhu o Simonovi.
Samotná kniha se ale četla velmi pěkně, svižně, příběh má spád a Simon si zkrátká získá srdce snad každého. Ostatní postavy krásně zapadly do příběhu, byly pěkně vykreslené, ne tolik vyumělkované a já jsem se tak snadno dostala mezi řádky.
Doporučuji a už teď se těším na další knihu od této americké autorky.

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Poslední novela Školy noci se mi líbila. Tak nějak to podtrhlo celou samotnou sérii a všechny dílky skládačky do sebe dokonale zapadly.
Nemyslím, že je nutné tyto novely číst, ale vzhedem k jejich délce si mylím, že komu se líbila Škola noci, tak se mu bude líbit i těchto pár dodatečných příběhů o postavách z knih.

14.07.2019 4 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Skvělé zakončení této dlouhé a přesto moc napínavé a parádně napsané knižní série.
Já jsem si čtení moc užila, protože hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí a jejich osudy mě zajímají. Oceňuji, že autorky dokázaly udržet mou pozornost takto dlouho a klaním se před nimi.
Celou sérii rozhodně doporučuji!

Černooká Černooká Anna Musilová

Knihu jsem si pořídila hlavně z důvodu obrovského boomu a pozdvižení, které kolem ní vzniklo v době jejího vydání. Očekávání jsem měla velká, ale vlastně jsem moc nevěděla, do čeho jdu.
Bohužel musím přiznat, že autorčin styl psaní mě nedokázal vtáhnout do děje, vlastně se mi samotný děj ani tolik nepozdával. Příběh mi přišel přitažený za vlasy, občas jsem se v textu ztrácela. Hlavní hrdinka mi byla nepříjemná.
Ani nevím, proč jsem dala v hodnocení tolik hvězdiček, možná je to tím, že si nechci přiznat, že mě kniha opravdu tolik zklamala.

14.07.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Není divu, že Smrtka se stala jednou z nejlepších knih roku 2018 na mnoha blozích i internetových stránkách.
Originální příběh, kdy vám stránky prakticky mizí pod rukama. Sympatické hlavní postavy a nevšední děj, který vás nutí se zamyslet. Velmi čtivé a zkrátka BRILANTNÍ.
Rozhodně doporučuji! Dávám pět hvězdiček a jen škoda, že jich nemohu dát víc, protože tahle kniha si to rozhodně zaslouží.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Colleen Hooverová je jedna z mých nejoblíbenějších autorek žánrů young a new adult. Četla jsem vše, co od ní zatím v češtině vyšlo a musím se přiznat, že tahle kniha patří k jejím slabším kouskům.
Nedělalo mi problém začíst se, ale příběh mě nepohltil tak, jak jsem na to u Colleen zvyklá. Děj byl na můj vkus až přehnaně vyumělkovaný a nereálný. Hlavní postavu jsem si bohužel neoblíbila, tudíž mi dělalo o to větší problém knihu přečíst. I tak bych ale příběh hodnotila kladně. Styl autorky je sám o sobě čtivý a její knihy mají spád i snahu něco hlubšího předat čtenáři.

14.07.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Závěrečný díl série Než jsem tě poznala mi přinesl odpovědi na mé zbývající otázky. Jsem moc ráda, že jsem mohla sledovat životní cestu Lou, která mi byla od prvního okamžiku sympatická. Sama sebou krásně uzavírá celý příběh, a i když se mi první díl zkrátka líbil úplně nejvíc, rozhodně bych tento ani druhý díl neodsoudila.
Autorka píše opravdu čtivě a už se nemohu dočkat, až se ponořím do jejích dalších knih.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jojo Moyes píše svižně a velmi čtivě. Kniha se mi moc líbila, i když první díl nepředčila, stejně byla dost dobrá.
Lou jako hlavní hrdinka mi sedla a jsem ráda, že vím, jak se vyvíjel její život dál.
Pokud se vám líbil první díl, rozhodně se pusťte i do tohoto. Nebudete litovat.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Za mě zatím asi nejlepší kniha od této autorky. Silné téma skvěle a čtivě zpracované.
Colleen je pro mě obecně jednou z nejlepších autorek young adult romantiky současnosti, ale tohle? To je opravdu nádherně napsaný příběh, který se výborně čte, není úplně tak předvídatelný a člověka rozhodně obohatí.
Doporučuji všem!

11.06.2019 5 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Z knihy jsem velice zklamaná. Námět na příběh byl dobrý, s tím souhlasím, ale autorka ho nedokázala pořádně "uchopit" a zpracovat. Bohužel se mi tohle nelíbilo.
Hlavní hrdinka mi navíc byla nesympatická a během čtení mi pěkně lezla na nervy. Z celého děje jsem byla také občas zmatená a znuděná.
Nevím, jak s předchozí autorčinou knihou, ale Psáno životem bohužel nemohu doporučit. I když mě to moc mrzí, protože obálka se opravdu povedla a v domácí knihovně vypadá tohle dílko moc dobře.

27.04.2019 2 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Kniha se silným příběhem, u mě to bohužel neznamenalo to, že bych si knihu kdoví jak vychutnala. Místy mi přišla zdlouhavá a nudná. Ve srovnání s filmem (který jsem viděla až po přečtení) jsem ji ohodnotila strhnutím 2 hvězdiček.
Určitě nemohu hodnotit samotný příběh, který vychází ze skutečné události, protože ten by byl sám o sobě hodně zajímavý a věřím, že autorka si během "plavby" prošla takřka peklem. Zpracování do knižní podoby mě ale zkrátka nebavilo, bohužel.
Co musím uznat je, že filmová obálka knihy je skvělá a moc se povedla.

27.04.2019 3 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Souhlasím s některými předchozími komentáři, že obecně jsou knihy od Lenky Lanczové příjemné na čtení, plné lásky, dramat, silného přátelství i zrady. Obvykle je v nich nějaký vyloženě fešák a hlavní hrdinka, které je souzen.
Pro mě byla Hříšná touha bohužel jedna z těch slabších knížek s méně zajímavým dějem, který byl opravdu dost předvídatelný. Hlavní postava Sára mi nebyla moc sympatická.
Pro milovníky této autorky bych knihu nejspíš doporučila, protože si myslím, že zas tak hrozné čtení to nebylo, pro ostatní... najděte si jinou Lanczovou.

27.04.2019 3 z 5

Oftalmopedie Oftalmopedie Lea Květoňová

Kniha obsahově splnila má očekávání, je tenká a nabušená informacemi. Bohužel mi přišlo, že se některé věci zbytečně opakují, proto strhávám hvězdičku. Samozřejmě je tato odborná literatura už také trochu zastaralá v některých informacích, ale s tím člověk musí počátat, pokud se ji rozhodně v dnešní době číst. Přeci jen je na světě už více jak 10 let.

27.04.2019 4 z 5