malazluta malazluta komentáře u knih

Báje & odlesky I Báje & odlesky I Neil Gaiman

Svět Sandmana a jeho sourozenců vás pohltí a už není návratu - budete se k němu vracet znovu a znovu.

Hra o tebe Hra o tebe Neil Gaiman

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Knihu jsem četla až potom, co jsem viděla film (několikrát - mám ho opravdu ráda). Film nám všechno naservíruje až přímo pod nos. Přiznávám, že díky tomu bylo pro mě lehčí tuto knihu číst, bez jeho znalosti bych se asi v příběhu chvilkama ztrácela. Ale i tak je to povedený příběh.

19.06.2019 4 z 5

Levá ruka tmy Levá ruka tmy Ursula K. Le Guin

Putování, sníh, zima, jiný svět, politika a zajímavé myšlenky... to vše a mnohem víc je v tomto příběhu. Ze začátku jsem měla problém se do něj začíst, ale pak už jsem se zorientovala a pak se to rozjelo - u této knihy se vyplatí být trpělivý.

19.06.2019 4 z 5

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Bůh je mrtev. Ať žijí jeho děti :-)

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Film mám ráda, ale kniha Hvězdný prach je moje srdcová záležitost. Dokonalá snová pohádka, kterou můžu číst znovu a znovu.

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Krásný příběh, jak pro dospělé, tak pro odrostlejší děti ... až člověk po přečtení této knihy dostane chuť na tomto hřbitově bydlet :-)

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Celá série je skvělá, hodně vtipná, některé pasáže jsem si přímo zamilovala. Trošku mi ale u všech dílů chyběl ten pocit, kdy se nemůžete od knížky odtrhnout a hltáte příběh od začátku až do konce.

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Zábavný poslední díl opravdu vtipné série.

Dáma z obrazu Dáma z obrazu Gayle Callen

Příjemná historická romace pro chvíle oddechu. Tato kniha nijak výrazně nevyniká nad těma, které jsou psané ve stejném žánru, ale i tak - je čtivá, lepší průměr.

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Zábavná oddechová knížka u jejíž příběhu nemusíte vůbec přemýšlet.