malazluta

Úžasný pan DarcyÚžasný pan DarcyTeri Wilson

Moje chyba - měla jsem dát na vnitřní pocit, který jsem při přečtení názvu a anotace této knihy měla, a vůbec se do ní nepouštět. Mám ráda J. Austenovou a nebráním se příběhům, které jsou jejími díly inspirované a netají se tím, ale... tato kniha mi přišla úplně zbytečná a sama se divím, že jsem ji dočetla do konce. Docela jsem se u ní bavila představou, kolik energie musela autorka při psaní vložit do toho, aby do své knihy "narvala" oblíbené citáty z Pýchy a předsudku, a přitom stvořila tak nudný a jednoduchý příběh. Všechny postavy, hlavní i vedlejší, mi přišly nemastné neslané, a jediné Heleně jsem věřila nějakou motivaci a docela mě mrzelo, že jí v knize není víc. Také přiznávám, že nejsem zrovna nadšenec do psích výstav a všeho kolem nich, a tento fakt měl notný podíl na tom, že mě knížka neoslovila. Neříkám, že si kniha své čtenáře nenajde, to jistě ano, u mě ale zapadne v do říše zapomnění a příště si raději přečtu Pýchu a předsudek od Jane Austenové...již poněkolikáté.

23.07.2020

Růže bílá, černý lesRůže bílá, černý lesEoin Dempsey

Kdo hledá v této knize historický román, hledá marně. Troufám si říct, že mnoha znalcům druhé světové války by při čtení této knihy vstávaly vlasy na hlavě z toto, jak moc je příběh historicky neautentický. Jedná se o pohádku, jejíž příběh je zasazený do válečného prostředí. Autorův styl psaní je velmi čtivý a dá se říct, že knížku doslova zhltnete (ona taky zas tak moc stránek nemá). Po přečtení mě trošku mrzelo, že autor nešel více do hloubky, příběh mi přišel hrozně nereálný a plochý. Konec je přesně takový, jaký čtenář celou knihu očekává, takže ani tady se překvapení nekonalo. Celkově se mi kniha líbila, akorát moje očekávání u ní bylo poněkud větší.

14.07.2020

AbsintAbsintWinter Renshaw

Komentář od "havrmoni" tak nějak vystihuje vše, co bych o této knize napsala i já...

Sexy hoteliérSexy hoteliérAlice Clayton

Po přečtení této knihy jsem se rozhodla zhodnotit autorčinu tvorbu tak nějak celkově. První sérii, kterou jsem od ní četla je Coctail a tu mám hodně ráda, je vtipná, odlehčená, zábavná a určitě se k ní ještě někdy vrátím. Knihy o Zrzce mě už zase tolik nebavily, ale pořád z nich čišela ona lehkost a vtipnost, které si u A. Clayton tolik cením. No a pak přišla série Údolí Hudsonu...první díl Sexy farmář nebyl tak špatný. Knihám o Nabíječi se sice nevyrovnal, ale bavila jsem se. Druhý díl série se mi vážně nelíbil - hlavní hrdinka mi připomínala hárající fenu, která před každým jen kroutí zadkem. Kdybych měla žebříček "hlavních hrdinek, které nemůžu vystát", tak by Natalie obsadila jednu z předních příček. No ale druhý díl mě neodradil a dala jsem šanci Sexy hoteliérovi. Tato knížka je tak někde "mezi". Nebavila mě jako první díl, ale není tak hrozná jako druhý. Hašteření mezi Clarou a Archiem bylo zábavné, ale bohužel se v knize našly místa, kdy jsem se vyloženě nudila. Taky Clařin "problém" mi přišel přitažený za vlasy a zdálo se mi, že autorka už vaří z vody. Každopádně po přečtení této knihy mám pocit, že A. Clayton tak nějak dochází dech, kvalita jejích knih má sestupnou tendenci - nejsou už tak zábavné a vtipné. Škoda.

15.05.2020

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceVáclav Kaplický

Úžasná kniha, ale nejděsivější na této knize je to, do jaké míry je historicky autentická...

Ďáblova dceraĎáblova dceraLisa Kleypas

Po dlouhé době jsem si přečetla knihu od L. Kleypas a musím říct, že jsem udělala dobře. Autorka napsala opět skvělý příběh, který jsem doslova zhltala:-)

ZávazekZávazekE. Kachips (pseudonym)

Opravdu nenáročné čtení, krásně popsané prostředí skotské vysočiny. Příběh má rozhodně spád, pořád se něco děje a tak člověku ani nepřijde, kolik má tato kniha stran. Já osobně moc nemusím napřirozené jevy v historických romancích, proto tuto knihu hodnotím jako lepší průměr.

Mě nedostanešMě nedostanešJulie James

Knihy Julie James jsou příjemné, vtipné a zábavné, bohužel je třeba dávkovat si je s větším odstupem od sebe, protože jsou si velmi podobné. Nejinak je to i u tohoto příběhu. Nejde mu nic vytknout, ale ani se nijak nevymyká od předchozích dílů této série.

11.12.2019

O té nociO té nociJulie James

Na tuto knihu jsem se těšila a příběh mě nezklamal - je lehký a zábavný. Moc se mi líbila myšlenka twitterového teroristy ... má mé veškeré sympatie.

MyMyElle Kennedy

Styl psaní těchto dvou autorek mě prostě baví. Nejsem zrovna fanda do gay romancí, ale jsem ráda, že jsem si tento typ knihy přečetla zrovna od dua Kennedy/Bowen. Hlavní postavy nejde nemilovat a vůbec mi nevadilo, že jsem už díky přečtené knize Hodnej kluk předem věděla, jak to celé dopadne. No... a teď mám chuť si opět přečíst příběh Blakea a Jess:-)

Láska a tetováníLáska a tetováníJ. D. Hawkins

Já od této knihy vlastně ani zase tolik nečekala, což je dobře, protože není nijak výjimečná a tak zklamání z ní nebylo tak velké. Není špatně napsaná a čte se dobře, ale příběh je "tuctový" a obávám se, že pro mě tato kniha brzo zapadne v šedi jí podobných.

12.11.2019

Už nikdy pěšky po Arménii a GruziiUž nikdy pěšky po Arménii a GruziiLadislav Zibura

Opět skvělé putování s princem Ládíkem. Tentokrát dávám o hvězdičku míň kvůli první části o Gruzii, kterou očividně autor procestoval převážně v alkoholovém opojení a kromě nemálo stakanů si z ní, jako čtenář, nic moc nepamatuju. Zato putování po Arménii a Náhorním karabachu mě uchvátilo, popisovaná příroda mě láká a hned bych se tam vydala, ikdyž i tady Zibura vyprázdnil nejeden stakan:-)

12.11.2019

RiskRiskElle Kennedy

Elle Kennedy opět nezklamala a napsala příběh, který se čte sám. Hlavní i vedlejší postavy jsou super a čtenář si užívá už jenom vzájemné dialogy. Těším se na další knížku této autorky, její knihy si opravdu vychutnávám.

18.10.2019

Gentleman devětGentleman devětPenelope Ward

Příjemný, pohodový příběh, kterému skoro není co vytknout - no, skoro - na můj vkus byl konec trošku víc přeslazený a poněkud jsem nechápala dlouhé rozhodování hrdinky, když za mě byla volba více než jasná:-)

18.09.2019

Já, AinselJá, AinselNeil Gaiman

Tuto knihu jsem si vychutnávala po troškách a doufala jsem, že se nikdy nedostanu na konec. Už se nemůžu dočkat třetího dílu!

18.09.2019

SpolubydlícíSpolubydlícíBeth O’Leary

Je příjemné si pro změnu přečíst příběh, kde sbližování dvou hrdinů neprovází jedna sexuální scéna za druhou a jejich úmorný popis. Tiffy i Leon jsou oba sympaťáci a jejich vzájemná interakce, zvláště pak jejich psané vzkazy, mě neskutečně bavily. Hlavní linii příběhu dokreslují osudy vedlejších postav, které jsou neméně zajímavé. Jedinou výtku, kterou vůči této knize mám, je, že autorka občas vybočí z vypravěčského stylu a část kapitoly napíše formou scénáře. Toto mi, jako čtenáři, přišlo nesmírně rušivé a upřímně nachápu autorčiny pohnutky k tomuto kroku. Navzdory tomu jsem se rozhodla udělit této knize plný počet *, neboť se jedná o správně a přesně vyvážený koktejl vtipu a romantiky.

13.09.2019

OnOnElle Kennedy

Kdo četl "Hodného kluka" tak ho tento příběh, a to jak dopadl, nijak nepřekvapí. Ale to vůbec nevadí, autorky tuto knihu opět zvládly skvěle - čte se lehce, děj je místy vtipný, místy plný emocí a to vše je dávkováno tak akorát. Hlavní hrdiny nejde nemilovat:-)

13.09.2019

Sídlo BlackmooreSídlo BlackmooreJulianne Donaldson

Ze začátku příběhu jsem měla problém se sobectvím hlavní hrdinky, ale její postoj byl naštěstí během děje vysvětlený a její pohnutky najednou dávaly smysl. Celkově se jedná o moc hezkou romantickou knihu.

04.09.2019

KingKingT. M. Frazier

Taková pohádka v drsném kabátě...dostala jsem přesně to, co jsem čekala a bavila jsem se.

04.09.2019

Podvedený vikomtPodvedený vikomtJulia London

Tato kniha je pro mě nejvíc povedenou z celé série. Už teď vím, že se k předchozím dvěma dílům již nikdy nevrátím - první ničím nevynikal, druhý byl vyloženě utrpením, ale nevylučuju, že se do "Podvedeného vikomta" asi někdy znovu začtu. Naštěstí se dá číst jako samostatná kniha. Celkový dojem z celé série nic moc - J. London mi k srdci nepřirostla a v nabídce knih tohoto žánru jsou mnohem lepší autorky.

26.08.2019

Princ z PowysPrinc z PowysJulia London

V prvním díle této série nám autorka podsouvá, jak je Greer chytrá a společensky zběhlá... bohužel opak je pravdou. Prakticky celou knihu je tato postava naivní, dětinská a místy až sobecká a moje sympatie rozhodně nezískala. Ke konci knihy jsem si přála, aby ji hlavní hrdina definitivně vypakoval do Londýna a uvědomil si, že pro jedno kvítí slunce nesvítí. Celou tuto sérii čtu hlavně proto, že mě zaujala anotace třetího dílu, ale po přečtení této knihy se začínám trošku bát.

21.08.2019

StínyStínyP. C. Russell (pseudonym)

Moje milovaná kniha v novém komiksovém kabátě, který jí rozhodně sluší.

20.08.2019

Úskalí honu na vévoduÚskalí honu na vévoduJulia London

Toto není tak špatná historická romance, bohužel není ničím vyjímečná a tak zapadne ve spleti jí podobných.

20.08.2019

Neandrtálka hledá člověkaNeandrtálka hledá člověkaPenny Reid

Od této knihy jsem čekala veselý odpočinkový příběh, ale bohužel mé očekávání zůstalo nenaplněno. Vtip jsem v ní hledala marně, zato nudy je v ní požehnaně - a jedna úsměvná kapitola na závěr knihy celý dojem z ní nespravila. Už dlouho jsem se při čtení tak nenudila a musím přiznat, že jsem tuto knížku dočetla jen silou vůle. Hlavní hrdinka, byť měla měla být roztomile divná, mi po většinu příběhu přišla spíš jako labilní asociál. Upřímně jsem ráda, že jsem si nejdřív přečetla první díl s tím, že si kdyžtak druhý koupím až potom. Na pokračování se zcela jistě nechystám.

13.08.2019

Setkání s cizincemSetkání s cizincemLisa Kleypas

Moje očekávání u této knihy bohužel bylo větší. V příběhu mi chybělo "něco", co mě nutí knížku doslova zhltnout, takže jsem ji přečetla jenom ze setrvačnosti. Navíc mi začínají vadit všechny ty emancipované hrdinky... Ale navzdory tomu je Lisa Kleypas skvělá autorka a moc ráda se vrhnu na její další knihu.Tato mi bohužel akorát nesedla.

13.08.2019

Pravidla touhyPravidla touhyRachel Van Dyken

Dialogy a střety Gabi a Lexe mě neskutečně bavily už v prvním díle "Dohažovačů" a tak jsem se na jejich příběh opravdu těšila. Tato kniha mě vůbec nezklamala a je, podle mě, o kus lepší, než první díl.

26.07.2019

Píseň beze slovPíseň beze slovPavel Mondschein

Pěkně napsaný příběh, jenom škoda, že jej autor více nerozpracoval, nevyužil jeho potenciál a má pouze 14 stran. Kdyby byla tato kniha obsáhlejší, tak by mé hodnocení bylo zcela jistě vyšší. Takto se člověk jenom navnadí a už je konec.

26.07.2019

Abych tě milovalaAbych tě milovalaJohanna Lindsey

Velmi povedená historická romance, ideální jako letní čtení.

24.07.2019

Hvězdný šéfHvězdný šéfJ. D. Hawkins

Jednoduchý příběh u kterého je předem jasné, jak to všechno dopadne. Nečte se to špatně, ale kniha bohužel není ničím výjimečná, takže si asi časem stěží vzpomenete o čem děj pojednával. Ideální čtení na léto...

18.07.2019

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Po Haně je toto druhá kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a opět nemůžu najít slova. Autorka opět nezklamala a její styl vyprávění příběhu je přesně to, co je blízké mému srdci. Oproti předchozí knize se tentokrát jedná o komorní příběh otce a dcery a autorka nás nechává nahlédnout do nitra obou z nich. Děj je skvěle vystavěn a vypointován. A tak, jako nic není jen černé nebo bílé, není v tomto příběhu kladných ani záporných hrdinů - v této knize, stejně jako v životě, je to jenom o různých odstínech šedi.

16.07.2019