malazluta

Hvězdný šéfHvězdný šéfJ. D. Hawkins

Jednoduchý příběh u kterého je předem jasné, jak to všechno dopadne. Nečte se to špatně, ale kniha bohužel není ničím výjimečná, takže si asi časem stěží vzpomenete o čem děj pojednával. Ideální čtení na léto...

Tiché rokyTiché rokyA. Mornštajnová

Po Haně je toto druhá kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a opět nemůžu najít slova. Autorka opět nezklamala a její styl vyprávění příběhu je přesně to, co je blízké mému srdci. Oproti předchozí knize se tentokrát jedná o komorní příběh otce a dcery a autorka nás nechává nahlédnout do nitra obou z nich. Děj je skvěle vystavěn a vypointován. A tak, jako nic není jen černé nebo bílé, není v tomto příběhu kladných ani záporných hrdinů - v této knize, stejně jako v životě, je to jenom o různých odstínech šedi.

Můj oxfordský rokMůj oxfordský rokJ. Whelan

Příjemná romatická kniha, jejíž příběh není typická slaďárna, což je příjemná změna. Hrozně mě nadchlo prostředí, ve kterém se děj odehrává - Oxford je zde popsán opravdu barvitě až jsem dostala chuť vyrazit na výlet.

Sexy mlékařSexy mlékařA. Clayton

Musím přiznat, že toto je první kniha Alice Clayton, která mě zklamala. Vtipná mi moc nepřišla (ano, párkrát jsem se uchechtla, ale ve srovnání s předchozími díly této autorky je to skoro nic) a hlavní hrdinka mi, především ze začátku, moc sympatická nebyla. V první polovině jsem se nudila tak, že jsem uvažovala, jestli tu knihu vůbec dočtu. Druhá polovina je podstatně lepší, ale celkově nemůžu knížku hodnotit jinak, než jako průměrnou.

Něco jako láskaNěco jako láskaJ. James

Kniha splnila přesně to, co jsem od ní čekala - romantický příběh s kriminální zápletkou. Žádný složitý děj, příběh "podle šablony", sympatičtí hlavní hrdinové a zábavné dialogy. Příjemná oddechová kniha u které opravdu nemusíte přemýšlet.

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíL. Moriarty

Ze začátku jsem měla problém vyznat se v postavách, autorka na nás hned v první kapitole vychrlí spoustu jmen a nestále přemýšlet kdo je kdo mi kazilo dojem z knihy. Jakmile se do příběhu začtete, tak naštěstí tento problém odpadá a příběh ubíhá příjemným tempem. Manželovo tajemství odhalíme poměrně záhy a pozornější čtenář na něj přijde ještě dřív. Po tomto odhalení příběh neztrácí na svém tempu, ani zajímavosti - všechno se to propojí a vy najednou zjistíte, že jste dospěli ke konci a ani nevíte jak. Osobně mám trošku problém s epilogem, který mi přišel zbytečný a obešla bych se bez něj - nemám ráda v příběhu "co kdyby"... na "co kdyby" se v životě nehraje.

Nahý vikomtNahý vikomtS. MacKenzie

Milá a vtipná kniha. Podle mě nejlepší z celé Nahé série.

Nahý vévodaNahý vévodaS. MacKenzie

Oddechová historická romance, žádný literární skvost v této knize nehledejte, ale jako "zástupkyně" knih svého žánru není zas tak špatná. Bavila mě.

Nahý markýzNahý markýzS. MacKenzie

Milá vtipná historická romance.

Nahý králNahý králS. MacKenzie

Z celé série se podle mě tato kniha řadí k těm lepším. Pobavila, žádný literární skvost jsem od ní ani nečekala.

Nahý hraběNahý hraběS. MacKenzie

Jedna z povedenějších knih této autorky, já jsem se bavila. Logiku, ani realitu, v tomto příběhu nehledejte... je to oddechovka u které se opravdu nemusí přemýšlet.

Nahý džentlmenNahý džentlmenS. MacKenzie

Nudný příběh, který upadne v zapomění mezi jemu podobné.

Nahý baronNahý baronS. MacKenzie

Tento příběh mě nijak zvlášť nebavil, mnohem více mě zajímala vedlejší zápletka o Kate a Alexovi...to taky zvýšilo mé hodnocení o jednu *.

Noční hlídkaNoční hlídkaS. Lukjaněnko

Začátek série, skvělý začátek vystřídá poněkud slabší druhá polovina knihy. Jako úvod do světa Světla a Tmy si myslím, že se tato kniha povedla.

Denní hlídkaDenní hlídkaS. Lukjaněnko

Tento díl se mi líbil o kousíček víc, než Noční hlídka. Ale oba díly se vzájemně doplňují, takže číst jednu bez druhé jen snižuje požitek z příběhu.

Smrt - Nejlepší čas tvého životaSmrt - Nejlepší čas tvého životaN. Gaiman

Krátký příběh Sandmanovy sestry Smrti, který skvěle dokresluje celou ságu.

Smrt: Vysoká cena za životSmrt: Vysoká cena za životN. Gaiman

Opět skvělý příběh ... taková "jednohubka", tentokrát je hlavní hrdinkou Sandmanova sestra Smrt.

Démon touhyDémon touhyS. Laurens (pseudonym)

Romantická oddechovka, která s odstupem času sejde z očí, sejde z mysli.

Meč osuduMeč osuduA. Sapkowski

Zaklínač: Stříbrný mečZaklínač: Stříbrný mečA. Sapkowski

Zaklínač: Věčný oheňZaklínač: Věčný oheňA. Sapkowski

Krásné povídky přečtené jedním dechem.

Domeček pro panenkyDomeček pro panenkyC. Barker

Svět Sandmana a jeho sourozenců vás pohltí a už není návratu - budete se k němu vracet znovu a znovu.

BlahovolnéBlahovolnéN. Gaiman

Konec světůKonec světůN. Gaiman

Krátké životyKrátké životyN. Gaiman

Báje & odlesky IIBáje & odlesky IIN. Gaiman

Báje & odlesky IBáje & odlesky IN. Gaiman

Hra o tebeHra o tebeN. Gaiman

Údobí mlhÚdobí mlhN. Gaiman

Krajina snůKrajina snůN. Gaiman