Malachime Malachime komentáře u knih

Ano, přiznávám, i já jsem se nechala nalákat na obálku knihy. Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu, ale knížka se mi četla jedním dechem. Líbily se mi moc haiku i celá pointa příběhu. Velice milé překvapení.

08.02.2018 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Moc zajímavá kniha. Určitě se k ní budu během života vracet. Jediné, co mi hodně vadilo a za co samozřejmě autorka nemůže, byla hromada hrubek a překlepů v tom českém vydání z roku 2016. To bylo opravdu něco hrozného!

06.02.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná kniha s velice silným příběhem. Obrovský zážitek. Právem je Hana jednou z nejlepších českých knih posledních let a měla by se stát povinnou četbou. Snad nemusím zdůrazňovat, jak moc je nyní důležité si připomínat minulost. Nesmíme dopustit, aby se něco podobného znovu začalo dít, nesmíme nikdy zapomenout na ty hrůzy. Nesmí zvítězit lidská nenávist!

05.02.2018 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Já nevím, dostal mě asi až samotný konec. Od Ishigura miluji Neopouštěj mě a tohle mě trochu zklamalo. Velice, velice pomalá kniha, ale jazyk krásný.

30.01.2018 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Za mě nic moc. Vadil mi přehnaně poameričtělý způsob psaní a asi způsob, jakým se v Austrálii zapojují rodiče do školního života svých dětí. Je to taková oddechovka na letní prázdniny. Nic víc. Nenadchlo mě to.

30.01.2018 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Musela jsem přetrpět prvních asi sto stran, aby potom přišla odměna formou druhé poloviny knihy. Trochu náročněji napsáno, ale jazyk je krásný a hlavní pointa hodna zamyšlení. Krásná kniha.

30.01.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Další velmi povedená kniha od Petry Soukupové. Miluji její knihy plné sociální a vztahové tématiky. Miluji vyprávění z různých úhlů pohledu. Nikdy není nic jen černé nebo bílé. Každý člověk má svou minulost, která ovlivňuje jeho přítomnost i budoucnost. Zkusme se víc vciťovat do druhých, jen tak je můžeme lépe poznat a chápat. A hlavně se nebojme spolu komunikovat.

30.01.2018 5 z 5

Opět nádhera. Další díl mne nezklamal.

11.11.2017 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Nádherná kniha!

12.10.2017 5 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Od knihy jsem očekávala příliš. Je to moje chyba. A největší chyba je nejdřív vidět film a potom číst knihu. Prostě se mi film líbil víc než knížka a hlavní představitelé mi byli ve filmu mnohem víc sympatičtí. Holt ponaučení pro příště. Jinak se mi moc moc líbilo prostředí, ve kterém se děj odehrává. Četla jsem ji zrovna na cestách mezi Čínou a Indonésií, takže se mi moc pěkně představovalo.

10.10.2017 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Nádherně skutečná a živá kniha. Překrásně napsaná a perfektně přeložená. Strhující příběh, od kterého jsem se nemohla vůbec odtrhnout.

21.08.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherné vyprávění o historii, která je velice smutná. Nechť je tato knížka pro nás inspirací v tom, že i v nejhoších a nejubožejších podmínkách může člověk zůstat citlivým, pečujícím a nesobeckým člověkem s velkým "Č", ne zvířetem. Četlo se to jedním dechem, těším se na Sůl moře.

10.08.2017 5 z 5

Uzdrav svá vnitřní zranění Uzdrav svá vnitřní zranění Lise Bourbeau

Ze začátku jsem byla ke knize docela skeptická, ale pak jsem narazila na typologii zranění svého přítele a následně na své zranění a mohu říci, že na nás sedí asi na 90%. Neuvěřitelné! Děkuji za tuto knihu, pomohla mi se zase něco nového dovědět sama o sobě. Každý se tam najde, pokud opravdu upřímně chce a nelže sám sobě.

31.07.2017 5 z 5

Proč (a jak) psychosomatika funguje? Proč (a jak) psychosomatika funguje? Jarmila Klímová

Moc dobře napsaná kniha. Děkuji za ni!

30.06.2017 5 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Tuhle knížku přímo zbožňuju. Četla jsem ji několikrát a pokaždé v ní našla něco nového, pokaždé se orientovala na jiny příběh, na jiné postavy podle toho, v jakém rozpoložení a životním etapě jsem v tu danou dobu byla. Neskutečně napsané vyprávění, pocity, které se Janě podařilo tak výborně popsat a které zná snad každý, ale nikdy by pro ně nenašel vhodná slova. Jsem nesmírně ráda, že Hruškadóttir vznikla. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec.

16.06.2017 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Gaarder, má láska. Zamilovala jsem se v Sofiině světě a v Dívce s pomeranči bylo dokonáno :-) tuhle knížku už jsem četla několikrát a ještě víckrát ji půjčovala přátelům. Je to nádherné vyznání lásky a předání dalším generacím. Norský film byl moc pěkně udělaný, ale na knihu rozhodně nemá.

16.06.2017 5 z 5

Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Marie Kondo

Jsem člověk, který rád hromadí pěkné věci, dárky, oblečení, čistící prostředky a mnoho dalšího a současně miluje vážně dobře uklizený byt, proto byla tahle knížka přesně pro mě. Ani nemusím popisovat s jakým nadšením jsem se po dočtení vrhala do úklidu a zbavovala se všeho nepotřebného. Očišťující kúra, která mi přináší doteď radost. Chápu, že kniha není pro každého, ale mě opravdu moc bavila.

16.06.2017

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Strašně napínavý a čtivě napsaný román. Začátek je poněkud rozvleklý, ale od druhé třetiny se to skvěle rozjelo a knížka nešla odložit. Psáno realisticky, místy až tak moc realisticky, že to hraničilo s naturalismem a kdyby se to dělo v běžném životě, odvracela bych oči. Text jsem ale musela přečíst, proto se do mě vryly všechny hrůzy, všechna špína, všechen smutek, ale i láska, krása a přátelství obsažené v knize. Doporučuji.

16.06.2017 4 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Pana Heryána jsem už několikrát potkala na klubových koncertech, a proto mi jeho texty přišly ještě o to víc lidské, když vím, že on takový opravdu je. Kdyby bylo každé slovo v kostele jako kapitoly v knížce, začla bych tam snad i pravidelně chodit :)

15.06.2017 5 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Hodně depresivní a smutná kniha o tom, jak se o některých rodinných problémech nemluví a některých se pouze šušká. Jaké to může mít dopady na psychiku jednotlivých členů a jak se s tím porůznu vyrovávají, každý svým způsobem.

15.06.2017 4 z 5