Proč (a jak) psychosomatika funguje?

Vysvětluje co je psychosomatika a psychosomatické principy léčení. Kniha představuje 5 základních aspektů psychosomatického vnímání a jeho vztah k dalším oborům jako je západní i východní medicína, biologie, psychologie, fyzika i spirituální vědy. Kniha je členěna do 8 kapitol: Úvodní kapitola představuje základy psychosomatiky a systemického chápání dynamiky nemocí. Následujících 5 kapitol se věnuje pěti aspektům psychosomatického vnímání nemoci, tedy BIO-PSYCHO-SOCIO-SPIRITuálně-ENERGetickému modelu. 7. kapitola se zabývá vybranými tématy nemocí, nahlíženými z psychosomatického hlediska. 8. kapitola je zamyšlením nad rozdíly péče západní medicíny a psychosomatického přístupu. Mnoho příkladů z praxe představuje anonymní příběhy klientů využívajících psychosomatický přístupu v léčení. Obě zkušené autorky aktivně psychosomaticky pracují více jak 15 let a čerpají ze své bohaté praxe. Předmluvu napsal MUDr. Radkin Honzák....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270415/proc-a-jak-psychosomatika-funguje-mAh-270415.jpg 3.867
Esoterika, astrologie, okultismus, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Progressive consulting

Kniha Proč (a jak) psychosomatika funguje?

Turiel11
10.09.2020

Kniha je skvělá, dle mého názoru. Autorky s lehkostí a humorem boří zažitá dogmata, obsáhlé téma podávají jasně a srozumitelně. Nemyslím si, že by si kniha zasloužila označení - odpad!, ale respektuji, že každý má jiný názor a hodnotí ze svého úhlu pohledu a životní zkušenosti. Já bych knihu doporučila všem lidem s otevřenou myslí.

Pavlinek
18.07.2020

Četla jsem to když jsem ležela v nemocnici a určitě tam pár pár dobrých myšlenek je a jde cítit, že to psaly spisovatelky s dobrým srdcem a touhou nám otevřít oči :)
Všechno souvisí se vším..

marticdi
17.04.2019

Skvělá kniha. a skvělá každá kniha, která poskytne člověku jiný úhel pohledu. Nebuďte ovce a zakuste svou zkušenost, čtěte a ciťte. Člověk chodí 100x k doktorovi -(doktore uzdrav mě)- s problémem a stále stejné -né-li více problémů. A teprve po přečtení knihy si člověk uvědomí, že musí změnit sám sebe, svůj pohled a sám se uzdravit. Nikdo jiný to neudělá.

samuelg0rd0n
28.12.2018

Budu se snažit být co nejvíce objektivní. Rozhodně nesouhlasím s tím, že je to totální odpad. Knize se nedá upřít, že je velice čtivá, dá se v ní najít spousta zajímavých (a pravdivých) myšlenek, obsahuje i nějaké rady pro praktický život. Bohužel je kvalita silně kolísavá kapitola od kapitoly a některé jsou, bohužel, snůška totálních keců a nesmyslů, které si paní autorka buď vymyslela a nebo opsala z jiných ezo titulů. Pro širokou veřejnost bych knihu nedoporučil právě z toho důvodu, že je na ni nutno pohlížet z nadhledu, a člověk, který by snad přišel s oblastí alternativní medicíny poprvé do kontaktu, by toho nemusel být schopen. Pro všechny ostatní můžu říct, že mi kniha pomohla objevit pár nových oblastí, nad kterými jsem se předtím nezamýšlel, ale stejně je nutné některé nesmyslné části buď přeskočit nebo ignorovat.

Jandýs
12.07.2018

Chtěla jsem se dozvědět něco o psychosomatice, co to je vůbec za pojem, co to znamená a rozhodně nelituji, že jsem po této knize sáhla! Vůbec mi to nepřijde jako šarlatánství, pokud člověk čte pozorně, autorky nás nepřesvědčují, nenutí nás vidět věci dle jejich názorů - ony nám pouze poskytují širokosáhlejší pohled , vzájemné souvislosti, akce - reakce...na toto téma. Obě dvě se tímto dlouhá léta zabývají, pracují s klienty. Fyzicko - matematickou část jsem vůbec nepochopila, ale já prostě na tohle buňky nemám, vše ostatní bylo moc hezky podáno!

gonga
12.06.2018odpad!

Totální odpad odpadů, šarlatánství hrubého zrna. Blábolení, bludy a hlouposti, kde si své najde jen přesvědčený a nekritický příznivec.

Formol
02.06.2018odpad!

Veden povinnostmi (Sisyfos) jsem si tu knihu přečetl - a je šílená jak ta kniha, tak i předmluva Radkina Honzáka. Pseudohluboké květnaté bahnění promíchané s několika spíše obecnými pravdami a řadou konkrétních smyšlenek, hloupostí i vyložených nepravd.
Každý, kdo knihu hodnotí jako skvělou, objevnou, nebo třeba přínosnou, by měl zapochybovat o své funkční gramotnosti.
(další komentáře viz diskuze)

houston
31.05.2018odpad!

Snůška vyloženě nebezpečných šarlatánských nesmyslů!

Autoři knihy

Jarmila Klímová