Malachime Online Malachime komentáře u knih

Návrat pokojného bojovníka Návrat pokojného bojovníka Dan Millman

K téhle knížce jsem se dostala zvláštní náhodou, proto má pro mne ještě hlubší význam. Byla jsem minulý podzim s přítelem v Peru a poslední dny jsme zavítali do pralesa Tambopata. Strávili jsme v něm tři tropické dny kromě personálu a průvodce úplně sami. Jednou po obědě jsem zašla ke knihovničce, která stála v jídelně a mezi různojazyčnými knihami na mě vybafla jedna česká. Neměla jsem s sebou kromě průvodce žádné jiné čtení, tak jsem po ní lačně sáhla a začala ihned číst. Protože jsme měli na práci i jiné věci než ležet s knížkou v posteli, nestihla jsem ji dočíst. Alespoň jsem si zbylé stránky nafotila do mobilu, abych mohla číst i v letadle při zpáteční cestě domů.
V Praze jsem si ji ihned objednala, abych měla svou vlastní a dočetla tuhle spirituální cestu. Logicky jsem tedy předtím nemohla číst Cestu pokojného bojovníka, a tak mi to celé přišlo jako pěkná pohádka. Dobře se to četlo, avšak příběh byl pro mě až moc surreální. V pralese mi to nevadilo, ale jak jsem se vrátila domů a najela do starých kolejí, všechno kouzlo vyprchalo. Každopádně to, že jsem v té knihovničce našla zrovna tuhle knížku, nepovažuji úplně za náhodu :) pokud se tu najde někdo, kdo ji tam nechal, chci mu touhle cestou poděkovat!

15.06.2017 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Krásně napsaná kniha s perfektní pointou na konci.

15.06.2017 4 z 5

Cesta Cesta Brandon Bays

Moc zajímavá kniha. Popravdě zprvu jsem přistupovala k příběhu poněkud skepticky, ale ke konci mi to do sebe zapadlo a všechno mi přišlo úplně logické. Více takových pozitivních knih pro nemocné lidi i pro ty zdánlivě zdravé!

15.06.2017 5 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Nebylo to vyloženě špatné, ale čekala jsem víc. Strašně mi vadilo, jak Šindelka opakuje ve vyprávění slova. Například slovo "řežavý" bylo v knize asi dvacetkrát.

15.06.2017 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moc se mi to líbilo. Přečteno jedním dechem. Pan Hartl má dost podobný rukopis jako Petra Soukupová, ale jeho hrdinové jsou mi mnohem víc sympatičtí a neodkládám knihu s antipatií k hlavním postavám. Nic proti Petře Soukupové, její knížky mám taky ráda.

12.06.2017 5 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Pěkné pohodové a odpočinkové čtení, nic míň nic víc.

12.06.2017 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown nezklamal. Opět velice poutavý příběh. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a neustále jsem na internetu hledala, jak vypadají místa, o kterých píše. Zcela mě jeho vyprávění vtáhlo do děje.

30.05.2017 4 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Je možné, že někdo dokázal napsat zdánlivě knihu o ničem a přitom o všem? Mám moc ráda, s jakou lehkostí většina japonských spisovatelů píše o všedních věcech. O vánku, o slunečních paprscích, zpěvu ptáků, bouřce, letním dnu... o návštěvách jedné kočky a o starostech manželského páru s hledáním bydlení. Budu se opakovat, ale v neposlední řadě má knížka překrásnou obálku, vnitřně uspořádané stránky, co se textu a prostoru týče a jejich číslování.

30.05.2017 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nemám co dodat. Pýcha a předsudek je moje nejoblíbenější romantická knížka, guilty pleasure, ke které se budu během života neustále vracet a pokaždé se znovu zamilovávat do pana Darcyho! :)

30.05.2017 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Surově naturalistické a zároveň jemné a nevinné jako krásná poezie. Perfektní knížka o proměně jednoho chlapce v muže a smíření se s vlastní/rodinnou minulostí. Takový reálnější Alchymista od Coelha bez intelektuálních pasáží, ale mnohem víc uvěřitelný a lidský. Moc se mi to líbilo.

30.05.2017 5 z 5