Malachime Malachime komentáře u knih

Dary nedokonalosti Dary nedokonalosti Brené Brown

"To, nakolik sami sebe známe a sami sobě rozumíme, je sice nesmírně důležité, ale k tomu, abychom žili plný život, potřebujeme ještě něco podstatnějšího: mít sami sebe rádi." Moc pěkná kniha. Mám ji celou podtrhanou a budu se k ní určitě vracet.

12.01.2019 4 z 5

Krátké rozhovory s odpornými muži Krátké rozhovory s odpornými muži David Foster Wallace

Vůbec mě to nebavilo, nevtáhlo do děje, s každou další povídkou jsem tomu dávala šanci, ale nic z toho se nedostavilo. Asi jsem ten koncept vůbec nepochopila a kniha nebyla pro mě. Jazyk vytříbený, ale pointu jsem v žádném z rozhovorů nenašla. Pro mě to byla jedna ohromná nuda!

17.12.2018 1 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Neuvěřitelně niterná kniha. Myslím, že všichni museli někdy zažít něco podobného jako hlavní představitel. Bylo to tak moc reálné, že jsem s Eliem prožívala celé jeho Léto s velkým „L“ jako bych stála vedle něho. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

30.11.2018 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Moc povedená kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Na začátku mi docela vadila vzpurná a nesympatická hrdinka, pohrdající téměř vším a všemi kromě Japonců a Japonska, ale i na tu jsem si nakonec zvykla. Velice povedený příběh s mnoha autobiografickými prvky.

26.11.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Úchvatně napsaná kniha o neuvěřitelně smutné historii a o 13. komnatě poválečných českých dějin. Mnoho lidí o tomto tématu nepíše, proto smekám před Kateřinou Tučkovou a děkuji jí za to, že tuto černou komoru otevřela a vypustila bubáky ven. Je to určitě obohacující i pro mladší generace, které již tuto dobu nezažily a ve škole se jí téměř vůbec nevěnovaly. Až alarmujícím způsobem jsou historické události popisované v knize opět aktuální. Kniha, ke které se určitě budu vracet, i když to není po psychické stránce lehké čtení.

08.10.2018 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Moc podařená a napínavá knížka. Možná by jí neublížilo místy ubrat tempo, ale jinak nemám co vytknout. Ilustrace jsou taky skvělé! Děkuji za velice podařenou dětskou knížku, kterou si mohou s napětím přečíst i dospělí :)

13.09.2018 5 z 5

Co já vím? Autobiografie Miloše Formana Co já vím? Autobiografie Miloše Formana Jan Novák

Já tuhle knížku miluju. Četla jsem ji podruhé a určitě ne naposledy. Nádherně napsaná a Formanův životní příběh jak stvořený pro film :)

26.08.2018 5 z 5

Jóga mezi e-maily: Jak přežít v kanceláři a nezruinovat si tělo Jóga mezi e-maily: Jak přežít v kanceláři a nezruinovat si tělo Helena Nehasilová

Moc pěkně udělaná knížka. Jen jsem od ní asi čekala více námětů ke cvikům, možná doplněných o kresbičky, jak se má cvik správně provádět.

24.07.2018 3 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Tato kniha povinně do každé školní třídy! Velice srozumitelně napsaná, přínosná pro každého a kdo říká, že ne, tak pro toho obzvlášť :-)

13.06.2018 4 z 5

Všímavost Všímavost Josie Seydel

Za mě jde o moc zajímavou knihu. Sice mi trochu vadil familiární způsob s rádoby vtipem, jakým byla psána, ale poselství knihy bylo velmi věcně vysvětleno a popsáno. Děkuji za klidnou knihu, která mne doslova vytrhla z uspěchaného života. Budu se teď snažit žít víc v přítomnosti :-) už snad vím, jak na to.

“Poměřovat se podle nejmenších skutků je stejné, jako bychom posuzovali sílu oceánu podle křehké pěny na vlnách. Posuzovat se na základě neúspěchů je jako obviňovat roční doby za proměnlivost.” Chalíl Džibrán

07.06.2018 4 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Starý Kundera mě baví. Jen mi vadí naivita hraničící s hloupostí u ženských postav. Všechny jsou blbky, tragédky, ukecané hloupoučké holčičky, krásky závislé na mužích... Kde jsou nějaké sebevědomé ženy?! To jediné mi vadilo, jinak krásná čeština!

15.05.2018 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Já jsem se tak strašně bála, že konec bude klišé, ale paní spisovatelka předvedla, že netřeba velkých a slavných konců, že někdy stačí jen tak zmizet, přesně jak to v životě chodí. Člověk je a pak najednou nic, přestane existovat. Tleskám vestoje, krásná tetralogie, byl to skvělý, nepřekonatelný zážitek. Děkuji za něj.

03.05.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Moc pěkná knížka, bohužel mám zase ten problém, že jsem viděla nejdříve film a ten se mi líbil víc... :-( ach jo.

16.04.2018 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Z Martinovy knihy čiší láska k jeho dětem. Obdivuju jeho sílu, oddanost, lásku, humor, pečlivost, trpělivost a nadhled s kterým pracuje. Kniha, kterou bychom si měli přečíst úplně všichni a uvědomit si, že to nejsou "postižení", kteří se musí naučit žít s námi, nýbrž my, kteří se musíme naučit žít s "postiženými", neboť jak Martin píše, děti se s předsudky nerodí, to my si je později vytváříme a máme s tím hodně velký problém, to vám povím. Jsem stejná, mám na čem pracovat. Děkuji za knížku! Opravdu mě obohatila a postavila přede mě nové výzvy.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ruta Sepetys je mistryně vyprávění. Nezklamala mne. Byla stejně dobře napsaná jako V šedých tónech. Skvělá kniha.

Stopařem na této zemi Stopařem na této zemi Ladislav Heryán

Souhlasím s Cipori, že tato knížka byla ještě lepší než jeho předchozí. Nádherné myšlenky! Děkuji!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nádherná kniha. Poslouchala jsem audioknihu, když jsem byla nemocná a i ta je skvěle namluvená. Naprosto mne unesla do bílých karpat, které jsem kdysi dávno proputovala se skauty pouze s batohem na zádech. Díky ní jsem se přinutila přemýšlet, kolik jsme toho ztratili, když jsme přestali žív v souladu s přírodou :-(

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nic extra ale ani nic špatného. Tato kniha je průměrná. Taková slabší napodobenina Petry Soukupové. Hlavní hrdinka mi byla strašně nesympatická. Pořád si jen na něco stěžovala a někoho pomlouvala a hodnotila. Linka s babičkou byla lepší, ale stejně jí ještě něco chybělo. Každopádně na prvotinu to není špatné, ale je hodně co zlepšovat. Jinak obálka moc pěkná a výběr písma taky :)

07.03.2018 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Příjemná knížka o životě, myšlenkách, pocitech. Pěkně a zábavně napsaná, ale můj hlavní obdiv patří Lele a jejím ilustracím. Ta kniha jako taková je prostě nádherně udělaná (přebal, materiál, obrázky, gumička a takový ty holčičí věci :-) ) a nebudu se tajit s tím, že to byl hlavní důvod, proč jsem si ji pořídila a v tom mne nezklamala.

14.02.2018 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nádherná kniha. 400 stran přelouskaných za čtyři dny. Proč mi přišel konec a otevření hranic, uvolnění komunistického teroru, nejkrásnějším obdobím z knížky? Žijeme ve svobodě, není na nás donášeno, není nám hrozeno, že pokud nebudeme donášet, žádný člen naší rodiny nikdy nebude dělat to, co ho baví nebo co by chtěl. Nemusíme se na každém rohu bát, můžeme se věnovat tomu, čemu chceme, můžeme cestovat, můžeme číst, co chceme, poslouchat, co chceme, ženit a vdávat se, za koho chceme. Máme plný obchoďáky jídla a pití. Sakra, máme se tak strašně dobře a pořád se najdou lidi, kteří pyskujou a nadávaj, jak bylo za komoušů líp. Ta knížka reflektuje naše dějiny. Naše babičky a dědové zažili dvě světové války a potom dušení socialismem. Nové generace přichází a berou svobodu a mír jako samozřejmost, ale samozřejmost to rozhodně není. Pečujme o ně, prosím, jsou strašně křehké.

13.02.2018 5 z 5