Stopařem na této zemi

Kniha je volným pokračováním autorovy úspěšné a moudré knihy Exotem na této zemi. Příběhy z bohatého Heryánova života plného setkání s nejrůznějšími lidmi všech společenských vrstev se prolínají s jeho kněžskou službou a spojují se s výkladem biblických pasáží. Spojujícím leitmotivem je téma Boží velkorysosti, jejíž uvědomění vede člověka k radosti, svobodě a chuti podílet se na ní svou vlastní aktivitou pro druhé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348893/big_stoparem-na-teto-zemi-j5p-348893.png 4.760

Kniha Stopařem na této zemi

haki34
01.12.2020

"Čím to je, že jsme se tak vzdálili podstatě života ? Jsme-li ateisté, jako by najednou všechno přestalo fungovat, od Boha očesaný život ztratil smysl, a proto si ani se smrtí najednou nevíme rady. "Je to moc drahé", říkáme s omluvou a necháváme své drahé raději zpopelnit bez obřadu (pokud byy to měla být ta zpravidla prefabrikovaná bezduchá komedie v krematoriu, ani se tomu vlastně nedivím), a dokonce smrt ukrýváme před dětmi, aby z toho náhodou neměly trauma (ve skutečnosti je tak jen k pozdějším traumatům vychováváme, smrt totiž k životu přirozeně patří a nepomůže nám předstírání, že neexistuje.)"

myšlenky, které jsem potřebovala potkat. Každý si v knize najde, co potřebuje (nejen ti s pozitivními komentáři, ale i ti s těmi negativními, jak koukám...). Láďa je exot. je stopař. Je velkorysý člověk (někdy až čumím expresívně řečeno..) a jsem za to, že jsem ho i jeho knížky našla, moc ráda. Spousta inspirace. Minimálně k zamyšlení. A děkuji za spoustu podnětných příspěvků k biblickým textům a jejich výkladům. A děkuji taky za to, že Láďa jde s kůží na trh. Tou svojí. Nebojí se a nestydí říct i o svých zaváháních. Bojích. Poklescích.Protože je úplně stejný, jako my. Možná jen více velkorysý ;)
Knížka na opakované, pomalé čtení po kouskách...

"Je pravdou, že máloco může zatvrdit srdce člověka víc než jeho oddaná služba vlastní představě Boha, jak to ukazují zarytí fundamentalisté všech možných náboženství. Ježíš se na farizeje zřejmě nehněvá jen kvůli tvrdosti jejich srdce, (o toho člověka tu vlastně nakonec nejde), ale i kvůli jjich karikovanému obrazu jeho Otce, což ho jistě musí hluboce zraňovat."

"Je mnohem hlubší, to pravé já nás všech lidí, to , které touží po čistotě, svobodě, radosti a pokoji."

sudival
30.06.2020

Naruším stereotyp oslavných komentářů, pro mě bylo čtení této knihy studenou sprchou.
Ano, autor je skvělý a obětavý člověk, biblistické úvahy v knize obsažené jsou výborné.
Ale: Je zcela jednostranně zaměřený a bohužel jsem nečetl recenzi, která by knihu hodnotila racionálně, bez předem naprogramovaného obdivu.
Láska k jakékoliv menšině (nic proti ní) je zde bohužel spojena s averzí a místa až nenávistí k většině. Mám i podrobnější rozbor, ten je však pro tuto platformu příliš rozsáhlý.

bekule
14.04.2020

Krásná slova k rozjímání v kteroukoli dobu - mě se hodila do svatého týdne a oslovila mě ještě o trošku víc než Exot. Obě dvě knihy patří k těm ke kterým se určitě budu stále ráda vracet .

helusa2
05.04.2020

Dvacet hvězdiček!!! To je TAK KRÁSNÉ... Nemám slov - už ale máme objednány všechny ostatní knížky tohoto úžasného člověka - v audioverzi, protože v tom případě mám pocit, že sedí u nás u stolu a povídáme si...
Už se těším na jeho další “návštěvu” :-)

Hanisek
27.03.2020

Další milé setkání s mým oblíbeným pedagogem z VOŠ, který mě učil. Dodnes vzpomínám na hodiny, které vždy začínaly a končily hrou na kytaru. Pan Ladislav Heryán je krásný člověk a ráda se k jeho knihám vracím. Hlavně k té první Exotem na této zemi, protože některé z příběhu jsem měla možnost slyšet naživo přímo od zdroje. Ráda si je prostřednictvím knih znovu připomenu.

Kopretina
14.03.2020

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, načetl ji sám autor. Celou dobu poslechu jsem si uvědomovala, jak každý z nás má jiné charisma a to jeho, to je pro mě nepochopitelné. Překvapoval mě jeho pohled na lidi a situace kolem sebe, vůbec bych se tak neuměla chovat. Když míváme jiné pohledy a jiné pohnutky pro službu, pro priority apod., navzájem se doplňujeme, nejsme konkurence. A za to jsem ráda.

honyczek
30.01.2020

Autor v knize předkládá několik příběhů ze života a vnáší do nich pohled evangelia. Osobně jsem občas měl pocit, že to spolu nesouvisí. Ale ve výsledku na mě každý příběh silně působil. Rozhodně to stálo za přečtení a následné zamyšlení.

huhuhu
20.01.2020

Kniha o Boží velkorysosti od člověka se širokým srdcem, který má sám velkorysosti na rozdávání. P. Láďa nikoho neodsuzuje a každého přijímá takového, jaký je, včetně lidí na okraji společnosti. Přátelí se se šlechticem i s nejubožejším žebrákem, v jeho srdci mají místo věřící i nepřátelé církve. Přitom je neuvěřitelně skromný a pokorný. Velice inspirativní kniha i její autor!

Bible Svatá
Bible Svatá