Co já vím? Autobiografie Miloše Formana

Kniha o úspěšném českém a světovém režisérovi Miloši Formanovi. Začíná jeho nejranějšími vzpomínkami, a končí kapitolou – Dovedu si představit. I když je spoluautorem knihy Jan Novák, tak ten sám se vyjádřil, že jelikož lépe zvládá psaní v angličtině, tak si ho Miloš Forman vybral pro práci na této knížce. Autobiografie slavného režiséra od dětství v Čáslavi po natočení Valmonta. Miloš Forman otvírá čtenářům pohled na svůj život a uměleckou dráhu upřímně a věcně, jak je zvyklý vyprávět i ve svých filmech (Černý Petr, Lásky jedné plavovlásky, Přelet nad kukaččím hnízdem, Vlasy, Amadeus...)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79604/big_co-ja-vim-autobiografie-milose-form-mft-79604.jpg 4.7114
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Atlantis

Turnaround, 1994

Kniha Co já vím? Autobiografie Miloše Formana

martineden

Tohle bylo pro mě zjevení a hned jsem začala v devadesátkách vymetat klubová kina, abych viděla ty jeho filmy.

Koka

Bohatý činorodý a pestrý život knižně zobrazený bohatě a pestře. Jenom u popisu tvůrčího procesu zrodu největších opusů (Přelet .. , Amadeus) mi jaksi něco chybělo. Ale jinak skvělé čtení.

VendulaB
02.12.2020

Výborná, čtivá autobiografie skvělého režiséra. Psáno lehce, čtivě, přitažlivě. Navíc Formanův život je (byl) skutečně všechno, jen ne nudný. Hezky odžito, hezky napsáno. Doporučuji.

jan37
13.08.2020

Pro milovníky Miloše Formana povinnost. Ale mohlo by se líbit i ostatním. Opravdu jedinečný osud

Vesmich
13.01.2020

Nedávno jsem četla vzpomínky Jiřího Menzela, takže mám ještě v živé paměti ten poklid, středostavovskou uhlazenost, noblesu a uměřenost, sestavu, která na mě vykukuje i z jeho filmů. Tohle byl docela jiný příběh - touha uspět, vyniknout, dokázat to, udělat to po svém, překonávat limity a neohlížet se na zaběhnuté vzorce, utíkat a moc se u toho neohlížet. A ještě k tomu je to i přelet nad velkým kusem našich dějin.

Hnilda
11.01.2020

Obdivuji dílo Miloše Formana a tento životopis o jeho neskutečném životě je dechberoucí. Ne nadarmo jsem si ho vybral jako téma mé diplomové práce.

VenKu.
12.11.2019

Kniha se čte jedním dechem. Miloš Forman je pro mě veliká osobnost. Z knihy na mě vystupovala čistá lidskost z mnoha a mnoha jeho zážitků. Vřele doporučuji.

mirektrubak
07.07.2019

Mám rád filmy Miloše Formana, skoro všechny. A samotný Miloš Forman je prostě velký sympaťák, který kráčel životem s otevřeným hledím, zdravým postojem ke světu a tím správným poměrem pokory a neodolatelné drzosti.
Právě Formanova nestrojená lidskost pro mě byla tou nejcennější ingrediencí životopisu, tím těžko definovatelným „něčím“, kvůli čemu mi byla tak milá tahle kniha, která je jinak docela standardní (ale bezesporu sama o sobě zajímavou!) kombinací profesních milníků, veselých historek, vzpomínek na slavné kolegy i nelehké dětství.