Dary nedokonalosti

Dary nedokonalosti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178812/bmid_dary-nedokonalosti-H2L-178812.jpg 4 18 5

Každý den čelíme přívalu obrazů a zpráv ze společnosti a médií, které nám říkají, kým bychom měli být a jak bychom toho měli dosáhnout. Jsme vedeni k víře, že kdybychom vypadali dokonale a žili skvělý život, přestali bychom se cítit nedostateční. Takže většina z nás se zaměřuje na výkon, snaží se zavděčit a stát se dokonalým a přitom přemýšlí: "Co když tohle všechno nezvládnu? Proč ostatní nepracují ještě více a nežijí podle mých představ? Co si lidé pomyslí, když se mi to nepodaří nebo když to vzdám? Kdy budu moci přestat dokazovat svou hodnotu?" V Darech nedokonalosti Brené Brownová, odbornice na pocity studu, opravdovosti a sounáležitosti, představuje deset ukazatelů síly života z celého srdce - způsobu, jak žít a jednat z pozice vědomí vlastní hodnoty... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Návrat domů

The Gifts of Imperfection , 2010

Starmoon
20.03.2022 4 z 5

Téma knihy sa mi zdala zaujímavá, jej uchopenie už menej. Paradoxne (a možno ani nie), najviac ma oslovili myšlienky a výroky, ktoré autorka citovala, nie tie jej. Ako osvieženie a malé povzbudenie sa mi zdala kniha fajn, žeby mi však zásadne zmenila život, svetonázor alebo stereotyp, to nie. Jednoducho mi tam chýbal nejaký „aha“ moment alebo čosi, čo by ma nadchlo, strhlo, vyburcovalo... Neľutujem čas, ktorý som pri nej strávila, ale úprimne, bytostne ma z nej zasiahla len jedna myšlienka, aj to nie od autorky, čo sa mi zdá na motivačnú literatúru málo.

vodnář
21.03.2019 4 z 5

Příjemně, čtivě a "lidsky" napsaná knížka, která vám dodává odvahu být sami sebou.

Malachime
12.01.2019 4 z 5

"To, nakolik sami sebe známe a sami sobě rozumíme, je sice nesmírně důležité, ale k tomu, abychom žili plný život, potřebujeme ještě něco podstatnějšího: mít sami sebe rádi." Moc pěkná kniha. Mám ji celou podtrhanou a budu se k ní určitě vracet.

ThrisaManx
25.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha pro lidi, kteří mají problémy se svou vlastní nedokonalostí a nedokáží ji přijmout. Čtivá a milá knížka, kterou všem jen doporučuji.

libertas
01.09.2014 5 z 5

Tato kniha se mi trefila do noty. Vřele doporučuji lidem, kteří mají problémy se vztahem k sobě samému a sebepřijetím.

Brené Brown
americká, 1965