Cesta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když našli Brandon Bays v děloze velký nádor, vydala se na neobyčejnou cestu. Rozhodla se uzdravit přírodní cestou. Nebrala žádné léky, nepodstoupila operaci a o šest a půl týdne později nádor zcela zmizel. Na základě vlastních zkušeností pak sestavila jednoduchý návod, pomocí něhož se může každý člověk vydat na vlastní cestu k uzdravení, odkrýt a vyřešit potlačené buněčné vzpomínky, které způsobují emocionální a fyzické problémy, a začít se přirozeně uzdravovat. Kniha Cesta, ve které popisuje svůj životní příběh a zkušenosti s léčbou, se stala celosvětovým bestsellerem. Její dílo ocenili přední světoví spirituální učitelé. Deepak Chopra o ní řekl, že „bere své čtenáře na cestu ohromující inspirace.“ „Přečtěte si tuto knihu a vydejte se na vlastní cestu k uzdravení,“ vyzval své čtenáře Anthony Robbins a Dan Millman k tomu dodal: „Příběh Brandon je důkazem toho, že uvnitř každého z nás existuje uzdravující síla. Jedinečné na její knize je, že čtenáře učí, jak ji v sobě objevit.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94110/cesta.jpg 4101
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Eminent
Originální název:

The Journey


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Cesta

Shindo
05. říjnaodpad!

Ďalšia z tých kníh, v ktorej autorovi niečo zázrakom pomohlo a automaticky to musí fungovať na všetkých ostatných. Bez výnimky. Čo na tom, že jediný dôkaz "funkčnosti" metódy autorky je osobná skúsenosť. Fakt, že jej knihu odobril šarlatán a podnikavec Deepak Chopra by mal v čitateľovi vzbudiť ešte väčšiu ostražitosť.

Kniha nie je vedecká, nie je nijak podložená a praktikovanie metódy pri snahe o vyliečenie vážnych chorôb je podľa mňa hazard s vlastným životom. Samozrejme, topiaci sa aj slamky chytá a v takýchto prípadoch sa môže v dobrej viere chytiť aj tejto knihy.

Lepo632
28.06.2020odpad!

Kniha po literární stránce působí jako by byla napsána přes noc, bez rozmýšlení, bez znalostí literárních stylů, bez supervize. Co mě však šokovalo nejvíc byla autorčina snaha pomoci tímto "svým prožitkem" ostatním nemocným. Pokud sami máte znalosti nebo zkušenosti v oblasti onkologie přinutí vás to podívat se na její cestu kritickým pohledem. Pak zjistíte že mnohé autorčiny závěry buď nejsou v pořádku nebo do knihy prostě lže (má nádor o velikosti basketbalového míče a nevšimla si toho? je zdravá na základě jednoho vyšetření nebo na základě toho že si to myslí?). Sama neodmítam alternativní medicínu ale tato kniha je v této oblasti to nejhorší co jsem četla! To o co se autorka pokusila je velmi nebezpečné a její závěry jsou hodně, hodně zjednodušené. Štěstí že se to odehrálo v Americe, u nás by ji za ukazování takové "cesty" hrozil možná i kriminál (viz Jaroslav Dušek a jeho Malá vizita ohledně koronaviru).


YA-girl
05.05.2020

V knize je jednak popsána autorčina soukromá "cesta", během níž se sama dokázala vyléčit (nejen) z rakoviny, a druhak je zde nastíněno, po jaké cestě se může vydat každý z nás; neboli je zde uveden postup, jak se každý z nás může osvobodit od emocionálních i fyzických bolestí, které si často neseme ještě z dětství a které pak způsobují vypuknutí méně vážných i závažných nemocí... Knihu beru jako další možný směr pro všechny, kdo hledají svou vlastní cestu k uzdravení. Ale - jako všechny metody - ani u téhle není zaručené, že bude fungovat všem; každý by si měl sám pro sebe najít to, co s ním "souzní"... a ve mně momentálně tato kniha AŽ TAK nezarezonovala.

RendyaDav
12.01.2020

Jo u této knížky jsem si přišla na své...Moc zajímavé čtení...

Jandýs
11.08.2019

Kniha se mi líbila, motivuje a posilňuje člověka na duchu. Nejvíce mě zaujala část, kdy se zmiňuje autorka o buňěčném systému, jakou moc a propojení s tělem a myslí má, a jak nás ovlivňuje nebo jak naopak my sami, můžeme řídit naše tělestné schránky i své myšlenky. Jelikož jsem četla knihu - Proč a jak psychosomatika funguje? nemoc začíná v hlavě? - kde se v části bio a psycho vyskytuje taktéž téma buněk vs. mysl a tělo, je to velice zajímavé a naprosto tomu věřím. Z této knihy Cesty jsem cítila,jak autorka tíhne k náboženství.. Nedokážu přesně citovat slova Dalajlamy, ale pamatuji si, že to bylo něco jako - Každá víra je správná, pokud z tebe dělá lepšího člověka..Myslím si, že víra je jiskrou pro zažehnutí síly, vůle, a touhy pro jakékoliv účely. A že v nemoci ji člověk potřebuje, opřít se od ní a odrazit se z temnoty smutku a úzkosti k naději na lepší dny. A že to zas pak pozitivně ovlivní přístup a snášení léčby nebo překonání psychických problémů.. Jak už tu někdo níže psal, je možné, že narazíme na spoustu knih, které budou mít odlišné představy a návody na řešení problémů, souhlasím, že každý si nakonec objevíme svou vlastní cestu..

Anceroh
10.06.2019

Kniha je čtivě napsaná (přejela stanici, kde jsem chtěla vystoupit, jak jsem se začetla :). Těžkým příběhem kniha začíná a ještě těžším končí. Autorku obdivuji, jak tím dokázala projít. Je to velice inspirativní. Metoda Cesty mi přijde srozumitelná a věřím jí. Teď už zbývá jen vykročit....

kinee
16.04.2019

Cesta od Brandon Bays je kniha, kterou mi doporucovalo vice lidi a nakonec mi ji koupila mamca k Vanocum :-) Mozna by se sama divila, co kniha ukryva. Mam za sebou operaci srdce a spousty spise spatnych vztahovych zkusenosti a ano, myslim, ze za spoustou nemoci stoji lidska psychika. Jsem velkej ctenar a to vseho mozneho, tedy i psychologicky pojatych knih a kazda rika neco jineho. Tak jak to tedy je? Zit v harmonii a miru a nic si nebrat osobne podle Azteku nebo naopak tady podle knihy Cesta vsechny sve emoce prozit naplno? Ja myslim, ze kazdy z nas si najde svou cestu ke svemu uzdraveni. At uz skrze secret nebo emoce... Tato kniha mluvi o uzdraveni napriklad rakovinnych nadoru na zaklade navratu do svych davno zapomenutych zkusenosti a emoci, proziti si jich naplno s pomoci opusteni. Takto se pry vyleci a obnovi spatne bunecne struktury. No. Ja bych to zkusila a vy muzete po precteni knihy taky, protoze je tam POSTUP. Myslim, ze nejdulezitejsi k uzdraveni se je zejmena vira. At uz vira v cokoliv.

Analady
14.09.2018

Větší část knihy je věnována životnímu příběhu autorky, na kterém ukazuje, jak metoda cesty vznikala a jak funguje. Na konci je pak návod, podle kterého máme postupovat. Není to jen tak. Chce to hodně odhodlání a odvahy čelit bolestem, které jsme zametli pod koberec. Ale věřím, že celý proces může být nakonec velmi osvobozující. Podle toho, co se v knize píše, je tato metoda naprosto zázračná. Kéž by. Přála bych to každému, který se na Cestu vydá.

1