Cesta

Když našli Brandon Bays v děloze velký nádor, vydala se na neobyčejnou cestu. Rozhodla se uzdravit přírodní cestou. Nebrala žádné léky, nepodstoupila operaci a o šest a půl týdne později nádor zcela zmizel. Na základě vlastních zkušeností pak sestavila jednoduchý návod, pomocí něhož se může každý člověk vydat na vlastní cestu k uzdravení, odkrýt a vyřešit potlačené buněčné vzpomínky, které způsobují emocionální a fyzické problémy, a začít se přirozeně uzdravovat. Kniha Cesta, ve které popisuje svůj životní příběh a zkušenosti s léčbou, se stala celosvětovým bestsellerem. Její dílo ocenili přední světoví spirituální učitelé. Deepak Chopra o ní řekl, že „bere své čtenáře na cestu ohromující inspirace.“ „Přečtěte si tuto knihu a vydejte se na vlastní cestu k uzdravení,“ vyzval své čtenáře Anthony Robbins a Dan Millman k tomu dodal: „Příběh Brandon je důkazem toho, že uvnitř každého z nás existuje uzdravující síla. Jedinečné na její knize je, že čtenáře učí, jak ji v sobě objevit.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94110/cesta.jpg 4.285
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Eminent

The Journey

Kniha Cesta

Jandýs

Kniha se mi líbila, motivuje a posilňuje člověka na duchu. Nejvíce mě zaujala část, kdy se zmiňuje autorka o buňěčném systému, jakou moc a propojení s tělem a myslí má, a jak nás ovlivňuje nebo jak naopak my sami, můžeme řídit naše tělestné schránky i své myšlenky. Jelikož jsem četla knihu - Proč a jak psychosomatika funguje? nemoc začíná v hlavě? - kde se v části bio a psycho vyskytuje taktéž téma buněk vs. mysl a tělo, je to velice zajímavé a naprosto tomu věřím. Z této knihy Cesty jsem cítila,jak autorka tíhne k náboženství.. Nedokážu přesně citovat slova Dalajlamy, ale pamatuji si, že to bylo něco jako - Každá víra je správná, pokud z tebe dělá lepšího člověka..Myslím si, že víra je jiskrou pro zažehnutí síly, vůle, a touhy pro jakékoliv účely. A že v nemoci ji člověk potřebuje, opřít se od ní a odrazit se z temnoty smutku a úzkosti k naději na lepší dny. A že to zas pak pozitivně ovlivní přístup a snášení léčby nebo překonání psychických problémů.. Jak už tu někdo níže psal, je možné, že narazíme na spoustu knih, které budou mít odlišné představy a návody na řešení problémů, souhlasím, že každý si nakonec objevíme svou vlastní cestu..

Anceroh

Kniha je čtivě napsaná (přejela stanici, kde jsem chtěla vystoupit, jak jsem se začetla :). Těžkým příběhem kniha začíná a ještě těžším končí. Autorku obdivuji, jak tím dokázala projít. Je to velice inspirativní. Metoda Cesty mi přijde srozumitelná a věřím jí. Teď už zbývá jen vykročit....

kinee

Cesta od Brandon Bays je kniha, kterou mi doporucovalo vice lidi a nakonec mi ji koupila mamca k Vanocum :-) Mozna by se sama divila, co kniha ukryva. Mam za sebou operaci srdce a spousty spise spatnych vztahovych zkusenosti a ano, myslim, ze za spoustou nemoci stoji lidska psychika. Jsem velkej ctenar a to vseho mozneho, tedy i psychologicky pojatych knih a kazda rika neco jineho. Tak jak to tedy je? Zit v harmonii a miru a nic si nebrat osobne podle Azteku nebo naopak tady podle knihy Cesta vsechny sve emoce prozit naplno? Ja myslim, ze kazdy z nas si najde svou cestu ke svemu uzdraveni. At uz skrze secret nebo emoce... Tato kniha mluvi o uzdraveni napriklad rakovinnych nadoru na zaklade navratu do svych davno zapomenutych zkusenosti a emoci, proziti si jich naplno s pomoci opusteni. Takto se pry vyleci a obnovi spatne bunecne struktury. No. Ja bych to zkusila a vy muzete po precteni knihy taky, protoze je tam POSTUP. Myslim, ze nejdulezitejsi k uzdraveni se je zejmena vira. At uz vira v cokoliv.

Analady
14.09.2018

Větší část knihy je věnována životnímu příběhu autorky, na kterém ukazuje, jak metoda cesty vznikala a jak funguje. Na konci je pak návod, podle kterého máme postupovat. Není to jen tak. Chce to hodně odhodlání a odvahy čelit bolestem, které jsme zametli pod koberec. Ale věřím, že celý proces může být nakonec velmi osvobozující. Podle toho, co se v knize píše, je tato metoda naprosto zázračná. Kéž by. Přála bych to každému, který se na Cestu vydá.

Gabi13
07.08.2018

Stále ještě vstřebávám. Jsem velmi opatrná k tomu úplně se oddat tomuto zázraku a sebepřijímáni.
Líbí se mi styl jakým je kniha napsána a pokud má někdo vedle sebe dobrého učitele věřím ve velký přínos CESTY.
Ja ještě potřebuji na CESTU čas.

Carra
24.06.2018

V jedné diskuzi byla tato kniha hodně vychvalovaná, jelikož jsem si před více jak rokem sama sáhla na úplné dno a nakonec jsem si sama našla svou cestu, takže jsem po ní sáhla ze zvědavosti, jestli mi může nabídnout něco nového. Příběh je velice zajímavý a určitě i inspirativní, co mi nesedlo, byly neustále se opakující věty, modlení k Bohu apod., knihu bych tím pádem uvítala kratší. Rozhodně ale za přečtení stojí a je jen na vás, co si z ní odnesete.

Ankavi
21.03.2018

Cesta není žádný smyšlený příběh. Je to opravdová zpověď a zároveň nabídnutá možnost pro další lidi, kteří mají fyzické nebo psychické problémy. Kniha má dodat sílu a inspiraci k tomu, aby člověk sám převzal zodpovědnost za své zdraví a spustil samoozdravný proces. Vtip je jen v tom, že musí najít "cestu ke zdroji". A to zas tak snadné podle mě není. Já v tom, na rozdíl od mnohých, marketingový tah primárně nevnímám, protože zkusit se to dá i bez poradce (terapeuta). Metoda to podle mě není spásná a už vůbec ne pro každého, ale pro vnímavé lidi, kteří jsou schopni otevřenosti k sobě samým a sebereflexe, to minimálně za pokus určitě stojí.

Chytuš
18.01.2018

Je hodně Cest, jak se dostat k vnitřní moudrosti (Vesmíru, Bohu, Jednotě - jakékoli chcete použít označení). Cesta Brandon Bays je jednou z mnoha a je na každém, jestli mu bude zrovna tahle Cesta sloužit. Já osobně jako velký nedostatek vidím to, že k praktikování její metody potřebujete dalšího člověka, který vás procesem vede. Jistě pro někoho to takhle může být jednodušší, ale uvážíme-li, že chceme otevřít a poznat nějaké hodně hluboce uložené bloky, které jsme si zabetonovali i sami před sebou, tak je opravdu naivní si myslet, že najednou to ze sebe v přítomnosti někoho dalšího shodím a rozvinu se jako jarní květ po kapce rosy... A je vyřešeno??? Podle knihy ano. Je to prostě zase trochu Cesta Americké Zkratky, ale třeba bude někomu vyhovovat...