Dobrá tak akorát

Ženy prý samy sebe kritizují v průměru osmkrát denně. Poprvé hned ráno v koupelně před zrcadlem. Ani mě to nepřekvapuje. Taky to dělám. Za to, že nejsem dost krásná. Za to, že nemám dost uklizeno. Za to, že nezvládám všechno v práci, že nejsem skvělá matka a že nežiju v harmonii s vesmírem. Dlouho jsem si myslela, že opravdový a báječný život začne, teprve až to všechno napravím a zlepším. Až zhubnu, až si udělám pořádek ve skříni i v účetnictví, až konečně změním účes, až se naučím meditovat. Jenže pak jsem si všimla, že život už dávno začal i bez toho. A že je chaotický a někdy i dost stresující, ale taky skvělý a zábavný, i když jsem se nezlepšila vůbec v ničem z výše uvedeného seznamu. Takže tahle kniha je plná historek o tom, co se mi nepovedlo. O tom, co všechno jsem nestihla, pokazila nebo to nedopadlo zrovna podle mých představ. Ale taky o tom, že právě takovýhle život je doopravdy můj a že přesně takhle mě to baví. Zkrátka že je dobrý tak akorát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343342/dobra-tak-akorat-uhg-343342.jpg 4.157
Fejetony, eseje, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

lentilka_007

Chvílemi mi přišlo, že se některé historky opakují, nevím, zda z předchozích dílů, nebo z blogu. Ale jinak se kniha čte hezky, za mě ideální na čtení v MHD. A popis toho, co slyší muži a co ženy, když mluví ten druhý mě opravdu pobavil. Autorka popisuje drobné radosti všedních dní a pro mě byla i tato knížka drobnou radostí.

LpAngel
22.12.2017

S touhle ženou bych chtěla jít na kafe. Její knížku jsem pro jistotu zhltla hned dvakrát a nemůžu se jí nabažit.

Anna 13
19.12.2017

Příjemné, odpočinkové, oddechové... Vtipné, trefné, pravdivé...

Moc se mi knížka líbila. Líbil se mi autorčin styl, bavil mě její pohled na život a leckdy jsem se nad některými hláškami a postřehy rozesmála.
Doufám, že i v dalších knihách bude mít co říct a že mě i další četba jejích optimistických fejetonů osloví, potěší a vykouzlí blažený pocit na tváři.

Doporučila bych ji každé ženě, která potřebuje povzbudit, vydechnout a rozesmát. Bára Šťastná tohle všechno umí na výbornou...

Pistácie
22.11.2017

Bára pořád dokazuje, že má co říct, i po dvou knihách, je i tahle skvělá. Já se bavila, i poučila. Líbí se mi, že v 99,9 % se vidím, jako bych to byla já. I když se mě netýkají témata a zážitky spojené s mateřstvím, výchovou a podobně, i tahle část mě vždy baví, a ráda si to přečtu. Jediné, co mě trošku vadilo, je, jak se neustále všude opakuje slovo prostě. Nejdřív mi neotravovalo, ale postupně se začne objevovat víc a víc, a tak nějak jsem se na něj nechtěně soustředila. Jinak nemám co vytknou. Skvělé, jako vždy.

jakafe
18.10.2017

Stejně jako u Šťastné knihy jde o příjemnou oddechovou knihu, jen mi přišlo, že autorka v této o něco víc filozofuje a sem tam se maličko opakuje. Nicméně stále platí, že častokrát opravdu tne do živého. Opět jsem se "našla" ve spoustě situací a opět mě to potěšilo. Ale nejsem si jistá, že např. ženy považující se za bohyně a mrhající za tento blud peníze budou z nastaveného zrcadla nadšené :-)).

REBELKAAAAAA
03.10.2017

Kniha se mi opět moc líbila, jako ostatně všechny knihy od paní Šťastné. Odlehčené čtení, čiší z toho nadhled nad jisté situace, nad život. Cítím z toho už takové to zajeté životní tempo ve kterém má člověk jasno a ví co ho činí šťastným. Jsou tam zmíněné leckdy komické situace ze života. Mě se kniha líbila a jen tak dál, pohodové čtení a čte se to úplně samo.

martina.bella
02.10.2017

Víc takových knížek! Obdivuju lehkost a vtip, s jakým tato autorka píše. Je to nejen zábavné, ale i se něco nového dozvíte. Třeba popis pocitů, pro které v češtině neexistují slova, ale v jiných jazycích ano. Například japonské "Age-otori" je pocit, když jdete od kadeřníka a v novém sestřihu si připadáte ošklivější než předtím.

kytarka
30.09.2017

První kniha od téhle spisovatelky. Pěkně napsáno, asi se v knize uvidí nejen jedna žena. Troufám si říci, že možná i několika ženám dodá více sebedůvěry. Vícekrát bych si, ale knihu nepřečetla.

bookcase
24.09.2017

Skvělé, ze života. Zase jsem se v tom našla, to snad není možné.

magnolia
16.09.2017

Četla se mi dobře, před usnutím a v těchto pošmourných dnech. Autorka je mi sympatická, s jejími pocity a pohledy na různé věci v životě, se většinou pěkně souznělo. Některá témata mi připadala známá už z první její knihy. Také bych ubrala na délce jednotlivých fejetonů (obešla bych se bez těch různých vědeckých zjištění, i když na ně text navazuje). Některé myšlenky byly moc pěkně napsané, dobré tak akorát (pro mě).

josephinn99
02.09.2017

Na knihu jsem se moc těšila, ještě před vydáním jsem ji měla objednanou:) a čekala až přijde. Bohužel mne ale nenadchla:(. Obě předchozí knihy jsem přečetla velmi rychle. Tuhle ne. Myslím, že nejslabší z těch tří. .

Gooverka
31.08.2017

Báru Šťastnou zbožňuju a nejvíc se mi líbí jak přemýšlí nad věcmi, které se každému z nás dějí každý den. Díky ní se vždy zastavím, zamyslím se a ve většině jí dám zapravdu. Na tomto dílu se mi moc líbilo, že nás nechala nakouknout do hloubky svého soukromí, které se odehrává mimo její děti a manžela.

adevis
08.08.2017

Po přečtení knihy od Barbory Šťastné Jak jsem sebrala odvahu jsem věděla, že to nebude kniha poslední. Jako druhou přečtenou se stala právě tato kniha a byla jsem moc nadšená. Babora opět nezklamala, její knihy mají spád, nenudí, potěší a dokonce i pobaví. Některé pasáže jsem si musela i vypisovat zvlášť na papír nebo jsem je používala k popsání mých momentálních myšlenek, autorka mi mluvila z duše. Ještě se chystám na Šťastnou knihu, která je sice nejstarší, ale bohužel jsem se k ní ještě nedostala... ale to nevadí, i tak jsem prostě Dobrá tak akorát!

Zitka.V
08.08.2017

Hezky čtivá...myslím, že jsem se v ní několikrát poznala...a nejen sebe...musela jsem ji nabídnout své kamarádce na podpoření jejího sebevědomí

knih.sasa
28.07.2017

Oddechovka na bázi deníku ženy z dnešní doby, na kterou se valí mnoho požadavků, které se ukazují jako nesmyslné.

Dadula118
21.07.2017

jsem ráda,že v tom nejsem sama...nemám nic dokonalé,furt něco nestíhám,stále přemýšlím,jestli jsem dobrá matka,manželka,pracovnice,kuchařka,uklízečka....
pěkné čtení,i jsem se zasmála
"pro průměrného náctiletého je ideálem rodič,který se chová jako pokojová rostlina,třeba fíkus.nevyžaduje pozornost,zdržuje se v pozadí,nemluví,jen tam tak nějak je a provádí fotosyntézu"

Bertička
20.07.2017

Bible pro všechny (ne)normální ženy! Bavilo!

Peace
15.06.2017

"Dovolit si dělat chyby je ta nejkrásnější svoboda, jakou sama sobě můžu dát."

Od autorky jsem četla všechny její knihy a musím říct, že tato mi sedla nejlépe. Nejen, že jsem se u ní zasmála, odreagovala, dozvěděla nové věci, ale také mě vedla k zamyšlení nad řadou věcí.
Určitě se k ní opět někdy ráda vrátím!

Malachime
12.06.2017

Pěkné pohodové a odpočinkové čtení, nic míň nic víc.

Barbora Šťastná

Barbora Šťastná