Malachime Malachime komentáře u knih

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Moc zajímavá kniha. Můj mozek nemohl celý začátek pochopit, jak někdo s těžkým autismem dokáže napsat to, co čtu?! Prostě jsem to nechápala. Obzvlášť pak ta sekce krátká zamyšlení nebo jak se to jmenovalo. Ta mě úplně rozsekala. Naoki je krásný člověk. Díky této knize se mi rozbořila další z mých stereotypních myšlenek a jsem za to moc ráda.

30.05.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Kniha, ve které se 280 stránek nic moc neděje a posledních 100 stran je skvělých. Já z toho mám takový dojem, slabý příběh na pozadí ohromné události. Celou knihu jsem se nutila do čtení a až na konci přišlo uspokojení. Simon Mawer asi není pro mě. Ale to nevadí.

18.04.2019 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Moc pěkná knížka, bohužel mám zase ten problém, že jsem viděla nejdříve film a ten se mi líbil víc... :-( ach jo.

16.04.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ruta Sepetys je mistryně vyprávění. Nezklamala mne. Byla stejně dobře napsaná jako V šedých tónech. Skvělá kniha.

16.04.2018 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Moc zajímavá kniha. Určitě se k ní budu během života vracet. Jediné, co mi hodně vadilo a za co samozřejmě autorka nemůže, byla hromada hrubek a překlepů v tom českém vydání z roku 2016. To bylo opravdu něco hrozného!

06.02.2018 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Musela jsem přetrpět prvních asi sto stran, aby potom přišla odměna formou druhé poloviny knihy. Trochu náročněji napsáno, ale jazyk je krásný a hlavní pointa hodna zamyšlení. Krásná kniha.

30.01.2018 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Nádherná kniha!

12.10.2017 5 z 5

Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Marie Kondo

Jsem člověk, který rád hromadí pěkné věci, dárky, oblečení, čistící prostředky a mnoho dalšího a současně miluje vážně dobře uklizený byt, proto byla tahle knížka přesně pro mě. Ani nemusím popisovat s jakým nadšením jsem se po dočtení vrhala do úklidu a zbavovala se všeho nepotřebného. Očišťující kúra, která mi přináší doteď radost. Chápu, že kniha není pro každého, ale mě opravdu moc bavila.

16.06.2017

Jezero Jezero Bianca Bellová

Surově naturalistické a zároveň jemné a nevinné jako krásná poezie. Perfektní knížka o proměně jednoho chlapce v muže a smíření se s vlastní/rodinnou minulostí. Takový reálnější Alchymista od Coelha bez intelektuálních pasáží, ale mnohem víc uvěřitelný a lidský. Moc se mi to líbilo.

30.05.2017 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Hodně zvláštně vyprávěná knížka. Místy jsem se nemohla prokousat neustálým načechraným a nabobtnalým popisem a sledem myšlenek vypravěče. Ale příběh to byl mistrovský, to se musí nechat. Možná se mi více líbila druhá polovina. Nesmrtelná Lolita, tahle kniha nestárne.

03.05.2019 4 z 5

Prvorozené dítě Prvorozené dítě Jiřina Prekopová

Strašně zajímavá kniha. Pomůže rozklíčovat vztahy v rodině a lépe pochopit naše chování i chování nejbližších lidí.

04.04.2019 5 z 5

Krátké rozhovory s odpornými muži Krátké rozhovory s odpornými muži David Foster Wallace

Vůbec mě to nebavilo, nevtáhlo do děje, s každou další povídkou jsem tomu dávala šanci, ale nic z toho se nedostavilo. Asi jsem ten koncept vůbec nepochopila a kniha nebyla pro mě. Jazyk vytříbený, ale pointu jsem v žádném z rozhovorů nenašla. Pro mě to byla jedna ohromná nuda!

17.12.2018 1 z 5

Co já vím? Autobiografie Miloše Formana Co já vím? Autobiografie Miloše Formana Jan Novák

Já tuhle knížku miluju. Četla jsem ji podruhé a určitě ne naposledy. Nádherně napsaná a Formanův životní příběh jak stvořený pro film :)

26.08.2018 5 z 5

Všímavost Všímavost Josie Seydel

Za mě jde o moc zajímavou knihu. Sice mi trochu vadil familiární způsob s rádoby vtipem, jakým byla psána, ale poselství knihy bylo velmi věcně vysvětleno a popsáno. Děkuji za klidnou knihu, která mne doslova vytrhla z uspěchaného života. Budu se teď snažit žít víc v přítomnosti :-) už snad vím, jak na to.

“Poměřovat se podle nejmenších skutků je stejné, jako bychom posuzovali sílu oceánu podle křehké pěny na vlnách. Posuzovat se na základě neúspěchů je jako obviňovat roční doby za proměnlivost.” Chalíl Džibrán

07.06.2018 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nic extra ale ani nic špatného. Tato kniha je průměrná. Taková slabší napodobenina Petry Soukupové. Hlavní hrdinka mi byla strašně nesympatická. Pořád si jen na něco stěžovala a někoho pomlouvala a hodnotila. Linka s babičkou byla lepší, ale stejně jí ještě něco chybělo. Každopádně na prvotinu to není špatné, ale je hodně co zlepšovat. Jinak obálka moc pěkná a výběr písma taky :)

07.03.2018 3 z 5

Proč (a jak) psychosomatika funguje? Proč (a jak) psychosomatika funguje? Jarmila Klímová

Moc dobře napsaná kniha. Děkuji za ni!

30.06.2017 5 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Tuhle knížku přímo zbožňuju. Četla jsem ji několikrát a pokaždé v ní našla něco nového, pokaždé se orientovala na jiny příběh, na jiné postavy podle toho, v jakém rozpoložení a životním etapě jsem v tu danou dobu byla. Neskutečně napsané vyprávění, pocity, které se Janě podařilo tak výborně popsat a které zná snad každý, ale nikdy by pro ně nenašel vhodná slova. Jsem nesmírně ráda, že Hruškadóttir vznikla. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec.

16.06.2017 5 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Strašně napínavý a čtivě napsaný román. Začátek je poněkud rozvleklý, ale od druhé třetiny se to skvěle rozjelo a knížka nešla odložit. Psáno realisticky, místy až tak moc realisticky, že to hraničilo s naturalismem a kdyby se to dělo v běžném životě, odvracela bych oči. Text jsem ale musela přečíst, proto se do mě vryly všechny hrůzy, všechna špína, všechen smutek, ale i láska, krása a přátelství obsažené v knize. Doporučuji.

16.06.2017 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Krásně napsaná kniha s perfektní pointou na konci.

15.06.2017 4 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Nebylo to vyloženě špatné, ale čekala jsem víc. Strašně mi vadilo, jak Šindelka opakuje ve vyprávění slova. Například slovo "řežavý" bylo v knize asi dvacetkrát.

15.06.2017 2 z 5