Proč (a jak) psychosomatika funguje? přehled

Proč (a jak) psychosomatika funguje?
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270415/mid_proc-a-jak-psychosomatika-funguje-mAh-270415.jpg 3 84 84

Vysvětluje co je psychosomatika a psychosomatické principy léčení. Kniha představuje 5 základních aspektů psychosomatického vnímání a jeho vztah k dalším oborům jako je západní i východní medicína, biologie, psychologie, fyzika i spirituální vědy. Kniha je členěna do 8 kapitol: Úvodní kapitola představuje základy psychosomatiky a systemického chápání dynamiky nemocí. Následujících 5 kapitol se věnuje pěti aspektům psychosomatického vnímání nemoci, tedy BIO-PSYCHO-SOCIO-SPIRITuálně-ENERGetickému modelu. 7. kapitola se zabývá vybranými tématy nemocí, nahlíženými z psychosomatického hlediska. 8. kapitola je zamyšlením nad rozdíly péče západní medicíny a psychosomatického přístupu. Mnoho příkladů z praxe představuje anonymní příběhy klientů využívajících psychosomatický přístupu v léčení. Obě zkušené autorky aktivně psychosomaticky pracují více jak 15 let a čerpají ze své bohaté praxe. Předmluvu napsal MUDr. Radkin Honzák.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Proč (a jak) psychosomatika funguje?. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (20)

Shindo
22.09.2023 odpad!

Ezosračka, ktorá nevidela psychosomatiku ani z vlaku. Pani Klímová (zámerne neuvádzam jej titul, robí mu hanbu) známa z kauzy centra AKTIP rozširuje nebezpečné lži a kniha je o to znepokojujúcejšia, že jej robil predslov sám Radkin Honzák.
Áno, psychosomatika funguje. Nie však tak, ako ju prezentuje autorka.

Banášová v recenziách fakt pobavila. Vlajková loď slovenského šoubiznisu, ktorú pchajú všade, sa vyjadruje k veciam, na ktoré nemá vzdelanie. Ale hlavne, že je to celebrita, však. Netvrdím ale, že nezmysly, ktoré autorka v knihe prezentuje, majú niečo spoločné s výskumom v medicíne.
Rovnako absurdná je aj recenzia od astrológa či biologičky s dosť potrhlými názormi (nielen) na PAS.

Taktiež aj pán Klíma, ktorý tomuto škváru robí reklamu v diskusii, "čírou náhodou" pôsobí vo firme, ktorá ho vydala a ktorá bola podľa Googlu prepojená s centrom AKTIP. To, či sa jedná iba o zhodu mien alebo je s autorkou v príbuzenskom vzťahu, si tvrdiť netrúfam, každopádne je to zaujímavé.

Turiel11
10.09.2020 5 z 5

Kniha je skvělá, dle mého názoru. Autorky s lehkostí a humorem boří zažitá dogmata, obsáhlé téma podávají jasně a srozumitelně. Nemyslím si, že by si kniha zasloužila označení - odpad!, ale respektuji, že každý má jiný názor a hodnotí ze svého úhlu pohledu a životní zkušenosti. Já bych knihu doporučila všem lidem s otevřenou myslí.


Pavlinek
18.07.2020 3 z 5

Četla jsem to když jsem ležela v nemocnici a určitě tam pár pár dobrých myšlenek je a jde cítit, že to psaly spisovatelky s dobrým srdcem a touhou nám otevřít oči :)
Všechno souvisí se vším..

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Proč (a jak) psychosomatika funguje? v seznamech

v Právě čtených14x
v Přečtených116x
ve Čtenářské výzvě11x
v Doporučených8x
v Knihotéce33x
v Chystám se číst115x
v Chci si koupit47x
v dalších seznamech1x

Autoři knihy

Jarmila Klímová
česká, 1968
Michaela Fialová
česká, 1971