Maky78 Maky78 komentáře u knih

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Přirovnala bych to stylem ke Klevisové.
Jen ona je jemnější, nepoužívá tolik sprostých slov , rvaček a alkoholových problémů.
Zápletky ne nemožné, děj plynul rychle.

10.10.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Moc mě to bavilo. Osudy žen a dětí, mužů bojujících za svoji svobodu. Žádný patos.
Moc jsem o občanské válce v Řecku nevěděla a touto knihou jsem si to doplnila.
Potvrdilo se mi, že i když někdo za komunistů udával mohlo to být v nechtěné souvislosti.

10.10.2022 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Při četbě jsem se ztrácela v tom co je fikce a skutečnost. Jako první dílo autorky je to dobré. Těžko pochopitelné, nebo uchopitelné…
Naprostá absurdita lidského počínání “nesmrtelný život”
Lidi jsou pitomci a nějaké nové tisíciletí na tom nic nezmění.

02.10.2022 3 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Pět hvězdiček.
Detektivka kde jsem pořád neměla tušení kdo to mohl udělat. Uhodla jsem až na posledních stránkách. Humor a sarkasmus, děj měl spád.

25.09.2022 5 z 5

Ze začátku jsem nechápala Lindinu zaujatost rusáky. Její síla proplouvat vězením mi byla velmi sympatická. A její jednání po propuštění jednoznačně vyžaduje obdiv.
Kniha měla spád, doporučuji.

21.09.2022 4 z 5

Temná dcera Temná dcera Elena Ferrante

Sobecká, sebestředná kráva.
Asi takhle ve stručnosti popis hlavní postavy.
Celá kniha je o ní a jejím nešťastným životě, patlá se v tom a nic. Už dlouho mě nikdo takhle nes…

18.09.2022 2 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Stručný, drsný a výstižný příběh ze života.
Jak je těžké poprat se s minulosti a zvládnout budoucnost. Bavila jsem se s Andulou a nenáviděla Otu. “Péro je péro. Forever”

14.09.2022 4 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Dobře popsána historie ostrova, který je nám tak vzdálený. Tradice a zvyky do kterých se propojuje západní mentalita.
Námět je tady velmi dobře zpracován. Respekt se nedá vynutit, ani láska.
Toto se mi líbilo.

11.09.2022 4 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Zpověď jednoho muže. Moc hezky napsaná.
Asi mi to sedlo do nálady. Pohled na nevěru je najednou jiný.

06.09.2022 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Pomalejší začátek, ale potom se to rozjelo. Místy velmi humorné až jsem se smála nahlas. Je to lidský a pro mě z toho plyne nebrat se tak vážně. Dost mě tam zaujala pravda ať z ní potom vyplynuly různé situace. A ještě musím velmi pochválit za grafické zpracování knihy. Originální anotace a kniha v noci svítí.

05.09.2022 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Četla jsem se synem a zprvu se mu to nelíbilo, potřeboval dovysvětlit proč je ten kluk takovej. Poté se začetl a myslím že se na lidi s postižením divá jinak. Je to napsané formou pro děti, ale zaujme i dospělé.
Citlivě zpracované , nepůsobí to nijak depresivně prostě je to jak to je.

02.09.2022 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Tyhle ženy jsou tak skutečné.
Každá z nich je jiná, ale to souznění mezi nimi je úžasné. Čtivé, milé, nutí k zamyšlení.
Dostala jsem chuť na hrušky a velmi se těším na podzim.

24.08.2022 5 z 5

Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Ondřej Kundra

Boj o moc je v této knize přímo hmatatelný.
O to je smutnější, že je aktuální skutečnost.
Putin je nemocný a nebezpečný člověk.
Velmi dobrá novinářská práce.

22.08.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Nelituji, že jsem přečetla, ale nesedla jsem si z ní na zadek. Přátelství, kariéra a životní míjení v partnerském životě.
Otevřený konec byl fajn.

20.08.2022 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Velmi dlouho jsem se na ni chystala a jedním slovem skvělá. Vykreslení psychologie postav bylo top. Zaujali mě vnitřní monology postav.
A ty zvraty v ději, nádhera.

14.08.2022 5 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Knížka která vás rozesměje i rozesmutní zároveň. Sarkastické hlášky Krystal jsou nakažlivé. Čtení na dobrou náladu. Napsáno s lehkostí a nadhledem. Jsem nadšená.

30.07.2022 5 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Radost z očekávání - makově červená
Má oblíbená
Nádherná kniha plná děje a metafor.
Sourozenecká láska, strach ze smrti, naděje.
Sedmkrát padni. A osmkrát vstaň!
V příštím století doletí naše vzkazy během několika vteřin. Bude to jedinečné, ale OSAMĚLÉ.

28.07.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi povedené. Chválím popisy krajiny, přírody, postav. Dějově to mělo spád.
Propojení minulosti a přítomnosti bylo velmi zdařilé. Určitě doporučuji.

17.07.2022 5 z 5

Wakan Tanka Wakan Tanka Marek Vácha

Kniha jejíž myšlenky v některých částech budou pro mě inspirací a v některých to šlo mimo mě. Propojení církve a víry tu je zajímavě hodnoceno. Máme tu vlastně vše a stejně pořad po něčem prahnem.

10.07.2022 3 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Z pohledu dnešního čtenáře úsměvné.
Nejsem z toho úplně hotová, ale ani mě to neurazí. Lehké čtení pro zábavu.

05.07.2022 3 z 5