Maky78 Maky78 komentáře u knih

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Audio v podání pana Kaisera a Javorského bylo velmi dobré. Od některých starších lidi se dá vzít poučení, povzbuzení a rozhřešení.
Téma, které v knihách tak často není. Záchvaty historie, vlak, pivo a řízek se salátem mě celkem chytli.

03.03.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Zpracování tématu ze kterého jde mráz po zádech. Velmi dobře napsáno, měla jsem z toho hodně autentický pocit. Bylo mi líto vlastně všech postav. Krátké kapitoly, střídání pohledu milenky a manželky.

26.02.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Emocemi naplněná kniha. Od autorky má první, ale ne poslední. Těžká témata, krásný příběh a černý humor který mám tak ráda.
Smích je důležitý jako sluneční svit.

25.02.2023 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Přečetla jsem knihu asi před 5 lety a úplně zapomněla jak je skvělá. Teď jsem si ji znovu dala v audiu a bylo to snad ještě lepší. Osudy hlavních postav se proplétají a ději to dává spád. Každá rodina má svá tajemství, konec mě potěšil.

22.02.2023 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Tohle se povedlo. Reálně popsaný dost těžký průběh manželství, kde je občas místo i pro smích a štěstí, ale jen občas. Děj z pohledu manželů se krásně prolíná.

21.02.2023 4 z 5

Novinářky Novinářky Linda Bartošová

Zajímavé rozhovory se zajímavými ženami. Zaujala mě pestrost pohledů, síla, nadhled. Je to náročná profese a jako každá vyžaduje určitou část sebeobětování. Čtení, které inspiruje.

16.02.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Spokojenost. Normálně bych po ní nesáhla. Díky výzvě doplněn jeden rest. Ta lehká ironie se mi velmi líbila. Popis krajiny, postav a povahových rysů byl někdy zdlouhavý, ale jiné části ve mě vyvolávaly úsměv. Audiokniha v podání Dany Černé je parádní.

11.02.2023 4 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Četlo se to dobře, stránky se otáčeli samy.
Postavy méně neuvěřitelné. 20 kluk se takhle nechová a pochybuji, že matka by to podporovala. Dobrá práce s emocemi.

11.02.2023 4 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Příběh silného kamarádství, pověr, smutku a života. Místo kde se děj odehrává velmi silné formuje hlavní hrdinky ať ve zlém nebo dobrém. Poslouchala jsem jako audio a bylo to velmi poutavé.
“Fénix vstane z popela aby udělal další pičovinu”

09.02.2023 4 z 5

Kdepak jsi, krásný světe Kdepak jsi, krásný světe Sally Rooney

Kniha o tom jak člověk sám sobě může komplikovat život. Zásadní témata jako duševní zdraví, politické působení, sexualita.
Patlání postav ve svých pocitech a myšlenkách je místy zdlouhavé, mě se nejvíce zamlouvá přístup Felixe “ neřeš to žij “

08.02.2023 3 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Tož tak toto bylo skvělé. Propojení 21 století se stoletím šestnáctým klaplo na 5 hvězd.
Zvraty v ději, který nádherně plynul.
Přednes Báry Hrzánové byl třešničkou na dortu. Chválím, doporučuji!!!

03.02.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Možná si nejsem jistá tím co mě zajímá ,ale jsem si stoprocentně jistá tím co mě nezajímá.
Můžete mít všechno a přesto necítíte nic.

Po přečtení mám trochu pocit jako po přečtení motivační knihy.
Bylo to citlivé, někomu hlavní hrdinka muže připadat otravná, ale ono to asi chvíli trvá než si člověk srovná hodnoty.

30.01.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tady byl někdo u nás na návštěvě a pak o tom napsal knížku. Úsporný styl psaní a při čtení je to pěkná jízda. Myšlení puberťáků je tady trefně zachyceno. Matka v hlavě.
Prostě realita všedního dne. :-)

27.01.2023 4 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Četla jsem první díl a ten mi moc nesedl.
Tak jsem od toho moc neočekávala. Ale docela se mi to líbilo. Vyprávění už jsem si dokázala s postavami spojit. Nenávist u postav je přímo hmatatelná, příběh se vyvíjí a naděje tam je také.

15.01.2023 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Příjemné čtení.
Myslím si, že některé děti pro než je kniha určena nepoberou myšlenky v knize obsažené.
Téma jako smrt blízkého člověka. To že nemůžeme vlastnit minulost lidí, kteří jsou pro nás důležití. Je dobře si o tom občas přečíst v každém věku.

12.01.2023 4 z 5

Bolestná laskavost Bolestná laskavost Jo Browning Wroe

Citlivě napsaná kniha. Balzamování je povolání ne zaměstnání. Víra a pochybnost jsou sestry, které se navzájem potřebují. Víra bez pochybností je fanatismus. A pochybnost bez víry je zoufalství. Tahle kniha by měla být víc vidět.

09.01.2023 4 z 5

Jane Eyrová Jane Eyrová Charlotte Brontë

To byla krása. Pocity postav jsou z jiného století, ale i když to přečtěte v dnešní době je to nádhera. Poslouchala jsem v audio verzi a paní Vančurová z toho udělala čtenářský zážitek. Doporučuji.
2023

07.01.2023 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Dějově mě kniha vtáhla.
Propojení s covidem se jeví velmi čtivě.
Postavy jsou uvěřitelně napsané, minulost ovlivnila ´lásku’

30.12.2022 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Humor, který si umíme udělat z druhých, ale hlavně ze sebe je ten nejlepší.
“Podprda 85D je spíš zavazadlo než prádlo, má konstrukci batožiny a dá se tam zachovat spoustu nezbytností.”
Můj otec je takový Evžen jen teď nevím jestli je to k pláči nebo k smíchu. Jdu si dát rum ..

28.12.2022 4 z 5

Kuchař, chmaták a realitní magnát Kuchař, chmaták a realitní magnát Liou Čen-jün

Prvně mi děj unikal mezi prsty. Chtěla jsem knihu odložit. Směsice postav byla k neučtení.
Když už jsem měla pocit, že zápletka je u konce zase se něco objevilo.
Dočetla jsem, ale znovu určitě číst nebudu.

26.12.2022 3 z 5