Maky78 Maky78 komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Naturalisticky popsaný vztah a rozchod.
Vulgarismi mi vůbec nevadili naopak mi vadil pokrytecký přístup Marka, který okolo sebe dost často vidím. Nádherná obálka, přeskakování kapitol. Zmatek který mi vyhovuje, prostě to je Třeštíková.

27.08.2023 4 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Žádné velké drama, je to takový popis jednoho zájezdu orchestru s jeho problémy i drobnými radostmi. Příběh nám umožní nakouknout do světa profíků. Ti jsou taky jenom lidi a jako každý z nás mají i tito géniové svoje vrtochy, starosti i touhy.

Jako oddechovka pro zasmání i poučení.

25.08.2023 4 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Pohádka nejen pro děti. Téma smrti a vyprovázení je citlivě zpracované, aby i děti měli možnost pochopit. Pohlazení po duši krásným příběhem a ty ilustrace a obálka, prostě nádhera.

18.08.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Neskutečná nálož emocí. Po dlouhé době knížka u které jsem se zasmála i ukápla slza.

13.08.2023 4 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Krásný příběh, velmi čtivé. Napětí které vás nutí číst dál a dál. Není to horor, spíš román s prvky detektivky.

31.07.2023 3 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Čistá deprese. Čtivé, hovorová čeština do děje zapadla. U Hanišové jsem na drsný styl psaní zvyklá a opět mě nezklamala. Těším se na další depku.

28.07.2023 4 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

500 stran nádherného příběhu, který tak rychle uběhl. Děj vás pohltí, zpracovává velmi čtivou formou dějiny Mexika, lásku, upřímnost i smrt.
Postavy se vám dostanou do hlavy a na dlouhou chvíli tam zůstanou, díky nim se cítíte součástí knihy.

21.07.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Velmi kvalitně napsaná kniha. Je plná opravdovosti, surovosti, smutku i naděje a odpuštění. Pomsta je pro někoho cesta a pro jiného je to připomenutí jaký nechce být.
Je velmi důležité na tuhle část naší minulosti nezapomínat.

Neodpouštej, odpouští jen Bůh

15.07.2023 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Češtinu jsem měla vždy ráda, a pokud by mě v životě potkaly učitelé, kteří by dokázali takhle poutavě podat látku byla by to krása.
Zajímavý příběh, krásná obálka, detektivní osvěžení.

08.07.2023 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Ztracená slova, nová vytvořena. Oceňuji překladatelskou práci. Po přečtení nad knihou hluboce přemýšlím. Čas je velmi dráha veličina, tak ho věnujme těm na kterých nám záleží.

06.07.2023 5 z 5

Země Země Marek Epstein

Krásně to do sebe vše postupně zapadalo.
Střídání postav, času a místa poutalo pozornost. Citlivé a drsné zároveň.

Bolest nemůžete zaplatit, tu můžete jen odpustit. Nebo způsobit .

05.07.2023 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Jak se ve velmi krátkém časovém úseku dá popsat vše. Smekám. Z vrcholu hezky rychle dolů a hledání viny sama u sebe.
Prázdnota vztahu, samota.

Zoufalci se neseznamují.

29.06.2023 4 z 5

Magdino znamení Magdino znamení Chrystyna Lucyk-Berger

Čtivá a poutavá kniha. Děj je místy méně uvěřitelný. Navštívila jsem Terezín i Lidice a těžko se o těch místech čte.

25.06.2023 4 z 5

Na prahu ráje Na prahu ráje Francis Scott Fitzgerald

Hlavní postava neví co se sebou. To je asi celkový dojem z knihy.

18.06.2023 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Všichni ji doporučují, tak jsem si ji přečetla a za mě dost dobrý.
Eleanor je jedinečná a Raymond je super chlap.
Hlava vytěsní hrůzy, které zažijeme. Děj sem tam protnul jemný humor a tajemství, romantiky je tam na mě tak akorát.

15.06.2023 5 z 5

Čistý, skromný život Čistý, skromný život Viktor Špaček

Měla jsem pocit, že postavy v povídkách od děje utíkají, chtějí mít pokoj. Děje tam moc není, spíše emoční pochody postav, které jsou někdy těžké pochopit. Od knihy s ML jsem čekala víc, ale možná je chyba na mé straně.

08.06.2023 3 z 5

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Mě ty ženy tak iritovaly. Bouře emocí, krkolomně zpracovaná. V polovině jsem chtěla odložit, ale potom jsem jim začala trochu rozumět.

Nedej jim najevo aby tě viděli šťastnou.

06.06.2023 2 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Už dlouho jsem nezůstala vzhůru do pozdních nočních hodin kvůli dotčení knihy. Tohle mluví za vše, čtivé, příjemné, překvapivé. Do posledních stránek budete přemýšlet kdo to udělal.

31.05.2023 5 z 5

10 minut 38 vteřin 10 minut 38 vteřin Elif Shafak

Přátelství na okraji společnosti.
Pohled na výchovu v islámských poměrech, zneužívání
Co je víc víra nebo rodina.
Kniha přesahující smrt.

27.05.2023 4 z 5

Nejlepší kamarádky Nejlepší kamarádky Emily Edwards

Britské prostředí, americký pohled na věc a jejich honba za dokonalostí.
Jednoznačně čtivá kniha a ožehavé téma.
Člověk je prvně zasažen hněvem až poté smutkem.

15.05.2023 4 z 5