makacek makacek komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Lehke, romanticke... presne to co clovek od takove knihy ceka

07.06.2021 4 z 5

Tati, už tam budem? Tati, už tam budem? Vojtěch Bernatský

Tak není to žádná hlubokomyslná literatura, ale fakt do pobaví. Jak již někdo psal, že je to prd*l, tak já myslím spíš prd :-D. Kdo četl pochopí. Bezprostřednost dětí, slzičky dojetí to je recept na pohodové čtení před spaním. Četli jsme si to s dětmi, je to také pobavilo. Deníková forma je super, a teď s odstupem času je zajímavé přečíst si i těch pár kapitolek na konci o pocitech z první karantény roku 2020. Docela by mě zajímal autorův pohled od podzima dále.

06.05.2021 4 z 5

O olši, která nikdy nic nevzdala O olši, která nikdy nic nevzdala Miroslav Žamboch

Od tohoto autora poněkud nečekaný žánr. Ale musela jsem dětem sehnat :-)

14.04.2021 4 z 5

Enola Gay Enola Gay Gordon Thomas

Misty na me moc popisne, ale presto, ze je to vlastne obycejny popis udalosti, je to prekvapive ctive. Kdo je o toto tema aspon trochu zajima tak doporucuji.

12.01.2021 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Precetla jsem behem 2,5 dne. Silny pribeh. Tvrda realita. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Uzasny popis zmeny, kterou s vami muze udelat prostredi, okolnosti.

25.12.2020 5 z 5

Tělo není automat! Tělo není automat! Matěj Šulc

Lehke cteni na tena sebepoznani, pece o zdravi, ale bez vnucovani jedine spravne cesty. Propojeni obecne znamych poucek v jeden celek. Zajimave cteni pro zacatecniky/obycejne lidi, kteri se chteji o svem tele neco dovedet, jak funguje a jak se o nej starat.

10.07.2020 4 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Klasicke rikanky, ale uz se ki to trochu hure cetlo. Ale jinak stalice mezi knihami

30.05.2020 4 z 5

Cteni o nicem a vlastne o vsem. Takove shrnuti, co dela prijemne chvile prijemnymi. Asi by to vse slo shrnout do pulky stranem. Ale fakt se o tom hehky cetlo. Hned jsem zatouzila vyndat svicky, knizku a svarak. Doporucuji jako oddychovku dmna destive zimni vecery.

06.05.2020 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Napinave do posledni chvile, snad zadny nezajimavy vlmoment co by se vlekl.

06.05.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Oddechove, ale cilova skupina byl asi o neco nizsi rocnik :-) ale cetlo se to dobre jaknse ocekava u pohadky pro velke.

14.04.2020 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Toto se mi dost libilo. Tema energetiky je mi blizke. Asi prehodnotim vybaveni a zasoby v domacnosti.

26.01.2020 5 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Dnes jiz trochu zastarale, ale ve sve dobe... Chvilemi to bylo trochu zdlouhave.

26.01.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

již druhá úžasná kniha této autorky. Už vyhlížím další. Opět vlastně obyčejný příběh obyčejné rodiny, provázaný napříč obdobím, místem i režimy. Četlo se to samo.

15.01.2020 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Výborně ctiva kniha. Nevim, zda chovani hrdiny 100% odpovida zminene poruse, ale byl mi tak sympaticky ????

10.01.2020 5 z 5

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Tak tady jsem autora totalne nepochopila. Tak ve tretine povidek jsem nasla smysl. Zbytek byl jak proud nesmyslnych slov.

03.01.2020 2 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Vtipne, talr poucne, jak se da zneuzit "hlavologie" (termin z knih od T. Pratchetta) a take naivity lidi.

28.11.2019 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Kniha ukazuje, jak se muze zivot beznych obcanu zmenit k nepoznani. Diky stesti a snaze jedince. Takovy americky sen. Vylliceni zivota v bilem dome se vsemi jeho starostmi, strasti, ale i drobnymi radostmi v kazdodenim maratonu. Kniha se krásně cte (dobry preklad?). Jednoznacne doporucuji k precteni.

13.09.2019 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Zapalenost pro ty o co auto dela je citin s kazde vety. Ke cteni jsme pouzivala i google, abych nektere odborne pojmy spravne pochopila. Kez by kazdy lekar mel obdobnpu predstavu fungovani lekaru pri hledani pacientovych obtizi. Jednoznacne doporucuji precist.

08.09.2019 5 z 5

Jak se uklidnit bez jídla - 50 cvičení Jak se uklidnit bez jídla - 50 cvičení Susan Albers

Tak tuto knihu jsem nedocetla. Zacatek super. Pohledy na emocni s tresove prejidani. Jednotlive tipy jsem jiz nedocetla bsechny. Asi ve snaze aby jich bylo 50 se princip vice cvičení opakuje jen jednou se mame soustredit na A a jindy na B.

27.08.2019 3 z 5

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl