makacek makacek komentáře u knih

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Ctive, ac to obsahuje nahledy do zceleho zivota jednotlivych postav.

04.08.2019 5 z 5

Ideály humanitní / Problém malého národa / Demokratism v politice Ideály humanitní / Problém malého národa / Demokratism v politice Tomáš Garrigue Masaryk

Tezke cteni... Ale obsahuje hodne zajímavých veci

23.07.2019

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Zitra musim bezet pro 5. Cast do knihovny. Bojim se, aby se pribeh jeste vice nezamotal a zacal se poradne rozuzlovavat.... A snad se nektere postavy dovyvinou/dospeji...dil je akcni, porad se neco deje, ale porad s napětí cekam na vic a vic odpovedi, ktere uplne neprichazi. Kazdopadne hodnotil lepe jak predchozi dva dily.

22.05.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

jako dospělá musím hodnotit příběh jako silný. Pro někoho možná na děti moc tvrdý. Přesto byla kniha úžasná. Možná mnohým dětem, kteří si tímto procházení může pomoci pochopit své pocity

09.05.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

zajímavé, zajímalo by mě, co z toho skutečně odpovídá právdě. Asi při příští návštěvě Brna zkusíme zavítat i do vily Tugendhat.

24.04.2019 4 z 5

Ve spárech Aljašky Ve spárech Aljašky Jan Kopka

úžasný cestopis, z úžasného mrazivého prostředí, od úžasného autora/cyklisty. Má již více a knih a žádná mě teda neoslovila jako tato, ale i tak stojí za přečtení. Je to možná tím, že tuto jsem četla jako první a celá se věnuje jednomu závodu.

05.04.2019 5 z 5

Desátého prosince Desátého prosince George Saunders

Teda... Jako u nekterych povídek jsem se pointy dobrala, ale některé... Teda nevim, kdo je vic mimo, zda ja nebo autor

01.04.2019 2 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Takove prazdninove cteni.

29.03.2019 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Prvni kniha od tohoto autora. Velice me to prekvapilo. Fyylozoficke, depresivni, nemohla jsem se od toho odtrhnout.

28.03.2019 5 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Tento dil mne uplne neoslovil. Stale vice otazek a nejak se to zamotava...

22.03.2019 4 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Vyborne, ctive, navic od ceske autorky. Jsem nadsena. Nekdy mi trochu vadi vsechna ta slova s prehlaskami, ale zas to dela vetsi dojem cizosti.

01.03.2019 5 z 5

Opřete se do toho Opřete se do toho Sheryl Sandberg

Velmi dobre a jednoduse shrnute problemy, s kterymi se muze zena a taky zena s detmi setkat s pracovnim i osobnim zivote.

21.02.2019 5 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Vyborne napsano, nemohla jsem se odtrhnout.

30.01.2019 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Velmi ctive a zajimave. O to lepsi, ze se pribeh zaklada na pravde.

29.01.2019 5 z 5

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

Velice silny pribeh

24.01.2019 5 z 5

Z tech par knih o seberozvoji a sebevzdelani, ktere jsem cetla, je tato asi nejlepsi. Vse v ni psane pusobi uprimne a je to drze servirovano bez prikras a slozitych pojmu z psychologie a jinych ved. Jsem pesinista a vyhovovalo mi, ze konecne nekdo nerika otrepane "usmivej se na svet, vfati ti to a vsechno bude fajn". Jo a proto se to asi tak dobre cte ????

25.11.2018 5 z 5

Média, lži a příliš rychlý mozek Média, lži a příliš rychlý mozek Petr Nutil

Zajimave shrnuti veci vedoucich k nasemu "oblbovani".

10.11.2018 4 z 5

Česká energetika na křižovatce Česká energetika na křižovatce Vladimír Mařík

Zajimave cteni o moznem budoucim vyvoji ceske energetiky. Lze rici ze s nadechem hororu.

29.10.2018 4 z 5

Cesty z úzkosti a deprese Cesty z úzkosti a deprese Heinz-Peter Röhr

pro laického čtenáře dobře vysvětleno, na jednoduchých situacích.

16.10.2018 4 z 5

Vtipné podána realita všedních dní v Súdánu. U nás nepředstavitelné a tam normální. Výborně se to četlo.

25.09.2018 4 z 5