Teď neplač

Bonnie je už pět let šťastně vdaná, vyučuje na střední škole a stará se o tříletou dcerku i svého šarmantního manžela. Pokojná rodinná idyla však skončí v okamžiku, kdy zavolá manželova bývalá žena Joan, těžká alkoholička, že Bonnie a její dcerce hrozí nebezpečí. Bonnie ji nebere vážně, ale slíbí, že se s ní sejde. Když dorazí na sjednanou schůzku, najde však Joan mrtvou a v té chvíli se Bonnie zhroutí svět. Nejenže ji policie podezřívá z vraždy, ale je si téměř jistá, že jí samotné někdo usiluje o život. Navíc se do jejího domu nastěhují dvě nevlastní dospívající děti s hroznýšem královským a manžel se chová čím dál podivněji. Aby toho nebylo málo, objeví se její bratr Nick, který strávil několik let ve vězení a s nímž Bonnie přerušila styky. Je Nick opravdu zločinec, který jí chce ublížit, nebo přítel, jakého v této těžké chvíli potřebuje? Existuje vůbec někdo, komu může věřit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/1883/ted-neplac-Scx-1883.jpg 4.4298

Don’t Cry Now (1995)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Opatov

Joy Fielding. TOP autorka. Napinava detektivka, dej ma spad, precteno jednim dechem. Doporucuji !!!

Makus216

Jako všechny knihy od Fieldingové, jsem i tuto přečetla jedním dechem. Myslím si, že tato kniha patří k těm povedenějším a na konci děje bylo opět několik nečekaných rozuzlení. Jediné co mě občas irituje na všech Fieldingových hlavních hrdinkách je, že si všechny povídají nahlas samy pro sebe a často se přistihnou jak dělají nějakou činnost a přitom ji vlastně dělat vůbec nechtěly ("nasedla jsem do auta a dojela na tohle a tamto místo a přitom jsem vlastně vůbec nikam jet nechtěla"), jak kdyby v tu chvíli co spontánní moment provádějí byly nesvéprávné a nezodpovídají za své chování, ale to je asi spíše moje osobní zaujetí :)) Nic co by kazilo celkový dojem z knihy, jinak určitě doporučuji.

Evaho73

V tejto knihe toho bolo na jednu ženu naozaj veľa...
Najskôr šťastná manželská idylka, ktorú naruší jeden zdanlivo uletený telefonát a potom sa to začne sypať od vraždy, cez pomalé odkrývanie bývalých nedoriešených rodinných vzťahov, vzťahov na pracovisku, v rodine s jej novonadobudnútymi členmi (nielen tými ľudskými), až po pretvárku, neveru, falošné priateľstvo, záhadnú nemoc s diagnózou pokus o vraždu a to všetko končiac nečakaným odhalením vraha.
Celé to na mňa zapôsobilo až moc prekombinovane a v tomto prípade asi naozaj platí, že menej je niekedy viac.
Na to, koľko sa toho v príbehu udialo, mi prišli niektoré dejové línie málo vystupňované, nedotiahnuté až zbytočné a po prečítaní som sa cítila ochudobnená o lepšie rozúzlenie celého kĺbka zamotaných vzťahov. Takisto na mňa hlavná hrdinka zapôsobila dosť nereálne, kde zo všetkých plochých charakterov, skoro ako jediná vychádzala iba s dokonalými vlastnosťami, ktoré hraničili až s nadľudskosťou.

moudivlacek

Je to pěkný psychologický příběh, bohužel pro mne konec krutý v odhalení vraha, je to dost zarážející a je mi smutno v srdci.
Bohužel začínám věřit tomu, že jsou lidičky, kteří se se zlem již narodili a myslí si, že jen jim patří svět.

Danago
15.08.2017

Joy Fieldingová je moje velice oblíbená autorka. A knížka Teď neplač patří k tomu lepšímu , co napsala. Bonnie je šťastně vdaná má tříletou dcerku a manžela. Rodinná pohoda skončí ,když zavolá manželova bývalá žena , že Bonnie a její dcerce hrozí nebezpečí. Na schůzce s ní, ji však najde mrtvou. Bonnie se zhroutí svět. Policie ji podezřívá z vraždy, bojí se o svůj život . Navíc se do jejího domu nastěhují dvě nevlastní dospívající děti. Jak to všechno ustojí? Kdo jí usiluje o život ? Kdo je vrah? Rozuzlení je naprosto nečekané , překvapivé a velice šokující. Tuto knížku velice ráda doporučuji. Je skvěle napsaná má spád a napětí.

AndreaP.
30.06.2017

Kniha se mi líbila, i když to není úplně můj šálek kávy. Rozhodně je napínavá, závěr až do konce značně nejistý a nakonec stejně překvapí, jak to celé dopadlo.

Digi28
19.06.2017

Po dlouhe době opět vynikajicí knižka. Napinava od začatku do konce.

hanča34
17.04.2017

Přečetla jsem už po druhé asi po 15 letech, ale pořád výborná Joy.

klarence
04.04.2017

zajímavé a napínavé až dokonce...

evask
21.12.2016

Bylo to napínavý, ale nijak hloub mě to nezasáhlo.

TheSarcasm
09.12.2016

Nebylo to úplně špatné, ale rozhodně žádný zázrak. Od knihy s hodnocením přes 90% bych očekával větší pecku. Souhlasím s komentářem MaLoMe, občas mi to ještě připomínalo spíš než thriller čtení pro ženy.

locin
06.11.2016

Chvilku mi musím říct trvalo, než jsem se do knihy začetla. Pak ale knihu stíhal jeden neuvěřitelný sled událostí za druhým. Příběh Vás provádí neustálými až neuvěřitelnými událostmi. Musím uznat že to byla skvělá detektivní zápletka. :)

MaLoMe
06.11.2016

Žiaľ ani záverečná "mortal kombat" scéna a šokujúce odhalenie nezmenili dojem z celej knihy. Autorka sas akokeby nevedela rozhodnúť , či to bude triller z právnického prostredia, psychotriller, alebo milostná melodráma. Takto je to zo všetkého trošku a z ničoho poriadne. Ale nevylučujem, že sa to môže ľuďom páčiť, pretože je to taká nenáročná oddychovka.

Schamila
16.10.2016

Čtení jednodechové - od začátku až do konce - napětí - zvrat - nebudete litovat, když si tuhle knihu přečtete

1casper
26.09.2016

Kniha se četla sama, jedním dechem. Děj je nabitý, nahoru, dolů, nepustí vás. Konec je nepředvídatelný. Do poslední chvíle jsem netušila kdo je vrah...ten? Nebo ten? Skvělá knížka, doporučuji.

JaninkaKvětinka
14.07.2016

Kniha se mi moc líbila, pěkně čtivá, děj má místy docela pěkný spád, místy je tam, dle mého úsudku, hodně popisů, které jsem více či méně přeskakovala. Děj i tak nepustí ... odměnou je zajímavé a hodně překvapivé rozuzlení. Za sebe - doporučuji!

Alienn
08.07.2016

Další z řady knih mé oblíbené autorky. Tato o poznání lepší než ty dvě poslední, co jsem v poslední době četla, takže jsem si spravila chuť. Napínavý psychologický thriller, kdy do poslední chvíle vlastně nevíte, takže musíte číst dál a dál.

knihomolka525
05.07.2016

spisovatelka vsadila svým psaním na jednu šablonu a podle ní jsou příběhy pomalu jeden jako druhý ale dá si tu práci že přece jen jiný.

Pajina68
31.03.2016

Moc pěkná knížka.

DK197
03.03.2016

S ohledem na předchozí Fieldingovky musím říct, že tahle byla opravdu super. Sice se napětí buduje dost táhle, ale ten zmatek, strach hlavní hrdinky a nedůvěra snad ke všem okolo (oprávněná) je tak dobře vykreslená, že do poslední chvilky netušíte, kdo hlavní hrdince usiluje o život. A navíc vás na konci čeká pár nečekaných překvapení...
Vyloženě jsem byla popuzena pokaždé, kdy jsem musela přestat číst. Jen víc takových děl. :-)

HankaMarek
25.11.2015

Napínavá kniha s nečekaným koncem

Moniks
17.11.2015

Skvělá kniha stojí za přečtení .úžasný děj z kterého bych měla strach...moc dobře napsáno.

ŽanKaa
28.09.2015

Úžasná kniha.Jedna z najlepších čo som od Joy čítala a to som ich čítala naozaj veľa.

jaja10
02.09.2015

Mazec, toto je moje druhá kniha od této autorky a musím říct, že jsem opět nadšená. Od začátku do konce napínavé tak struna na kytaře. Nedočkavě jsem hltala další a další stránky. No Bonnie to opravdu neměla jednoduché.....už se těším na další knihu. :-)

Veeris
20.07.2015

Moc hezka kniha, sice se smutnym koncem ale o to zajimavejsi.. zase se Joy podarilo prekvapit :)

ovpana
14.04.2015

Zajímavá kniha,napínavý děj

Aneta13
02.03.2015

Tohle byla moje druhá knížka od této autorky. Bavila mě od úplného začátku do konce, přečetla jsem ji skoro ihned. Nejde se od ní odtrhnout, hodně postav takže příběhy opravdu zamotané. Konec pro mě samozřejmě absolutně nečekaný. Super !

Azala
28.11.2014

docela strhující příběh a hlavně rozuzlení, no pááni, někdy si ji přečtu znovu

amysa
12.11.2014

Svižný a napínavý příběh od začátku až do konce, dočetla jsem v 1 ráno:-) Závěr knihy a viník byl pro mne zcela nepředvídatelný, překvapující a určitě tuto knížku mohu doporučit jako velmi dobrý a povedený psychologický román...

stefi61
18.09.2014

Strhující příběh od začátku, J.Fielding opět nezklamala.