makacek makacek komentáře u knih

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Nejsem cílová skupina, ale jako letní čtení dobré. Čtivé. Nenáročné, ale přitom se od toho nešlo odtrhnout. Nacházela jsem v tom prvky některých notoricky známých příběhů jako kráska a zvíře, karkulka, začarovaný les... Joo, proč ne... další díly zas třeba příště na dovolené.

08.08.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Za mě výborný pohled do hlavy všech zúčastněných. Jako matce dvou dívek mě trochu děsil pohled dospívající dívky....

06.08.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Téma zajímavé, čtivé, ale pořád jsem se musela dívat zde na popis, zda se nejedná o young adult literaturu. Chvílemi mi hrdinka, které mělo být snad kolem 35, přišla spíše jak 20 letá. Na mě trochu moc přímočaré, žádné velké "čtení mezi řádky", vše naservírované jako na zlatém podnose.

05.05.2023 3 z 5

Zuzanka Zuzanka Catherine Metzmeyer

Sérii knih jsem objevila díky náhodě, že jsme podědili jeden z dílů. Co příběh, ale ty krásné ilustrace! Starší styl psaní přímé řeči mě tedy trochu unavuje číst (musím měnit hlas, že?), ale kvůli těm ilustracím přežiju všechno :-)

20.03.2023 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Úplně mě mrazilo. Nejen z představy zmizeni dítěte. Doporučuji přečíst každému rodiči, ať už je jakýkoliv.

13.02.2023 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Kniha splnila očekávání. Příběh po povedený, dopadlo to jak mělo. Taková pohádka. :-)

02.11.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Musim souhlasit s textem na prebalu. Takove ala Sedmilharky. Spokojenost.

03.10.2022 4 z 5

Mé hodnocení je ovlivněn tím že mám kladný vztah k cyklistice a popisy těch cest a hlavně motivace k nim...

22.09.2022 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Když se sourozenec zmínil, že kniha je z prostředí metra, ve kterém pracuje tak jsem neváhala. Zde zmiňovaný rejstřík použitých "odborných" termínu na konci mi byl k ničemu, protože jsem knihu měla v elektronické podobě. Ale vtáhla mě tak do děje že jsem i na aktivní dovolené knihu přečetla během dvou dní. Mě styl vyhovoval. Bylo to napínavé od začátku do konce a nešlo přestat číst.

07.08.2022 5 z 5

Toto se úplně netrefilo do mého vkusu. Ač jsem již knihy od tohoto autora četla, tak toto bylo tezke dočíst. Někdy jsem se ztrácela, zda se pohybuje v současnosti nebo v minulosti.

15.07.2022 2 z 5

Levá strana světa Levá strana světa Lisa Genova

Příběh dobrý, četlo se to pěkně, ale něco, něco mi tam chybělo, nevědělo. Možná to celé bylo líčené tak nadějně, až tomu nešlo uvěřit. Možná mi tam chyběly části, kde hrdinka propadaá beznaději, které chvílemi asi propadne každý.

11.06.2022 4 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Zajimavy pribeh nejen o vzniku metody montessory ale i o prvni italske lekarce.

17.05.2022 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zabavne cteni. Me zaujaly hlavne rozdily u jednotlivych narodnosti. Nejen v pristupu ke stoparum

28.04.2022 5 z 5

Návrat do svého těla po těhotenství a porodu Návrat do svého těla po těhotenství a porodu Iva Fiškandlová

Kniha je takovým pohlazením po duši ženy po porodu. A to nejen svým obsahem ale i vzhledem. Nabízí nejen rady ale i motivaci a naději že může být lépe. Nejedná se o žádné složité čtení, Považuji to za takový ideál právě například jako knížku do porodnice nebo během šestinedělí. Kniha je doplněna instruktážními videi takže je možné cviky i vidět což je vždy lepší jak psaný text. Pokud ale očekáváte sérii mnoha cviků které vám zajistí ploché břicho tak jste tady špatně. Kniha obsahuje pouze pár rad jak fungovat v běžném životě a jak napravit břicho a pánevní dno po porodu. Žádné drastické cviky.

15.01.2022 4 z 5

Z klenotnice pohádek Z klenotnice pohádek kolektiv autorů

Nejvíce mi z pohádek utkvělo v hlavě Děvčátko se zápalkami. A jedna z mála knih, kde vlkovi z bricha nevyskakují rozžvýkaní lidé. :-)

25.11.2021 5 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Zabavne pohodove cteni.

28.10.2021 3 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Pobavi, pouci

28.10.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Jednotlive pribehy dobre, cetlo se to samo. Propojeni pribehu super, ale porad jsem cekala na nejake shrnuti, konec, jako to vse je spojene, jak to dopadne. Protoze u posledniho pribehu uz jsem nevedela, jak to bylo v prvnim pribehu. Ten otevreny konec me osobne dost zklamal.

20.09.2021 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Přesně to, co jsem od knížky očekávala. Pozitivní, lehké čtení na dovolenou.

13.09.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Miloucke, presne to co jsem cekala

04.07.2021 4 z 5