Levá strana světa

Sára Nickersonová má jako každá jiná pracující máma co dělat, aby zvládla rodinu, práci i domácnost. Když jednou ráno spěchá do práce a při řízení hledá telefon v tašce, na chvíli se přestane dívat na cestu. Skřípění brzd pak v mžiku zastaví celý její přeplánovaný život. Kvůli poranění mozku ztratí pojem o tom, co má po své levé straně, a musí se znovu naučit vidět svět jako celek. Zjistí přitom i to, jak si všímat lidí a věcí, na kterých v životě záleží nejvíc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461499/big_leva-strana-sveta-oim-461499.jpg 4.272

Vydáno: , Jota

Left Neglected, 2011

Kniha Levá strana světa

elenai
27. listopadu

Co všechno člověk musí ztratit, aby zjistil, na čem skutečně záleží? Někdy stačí málo, někdy potřebujeme setsakra kopnout, abychom se probrali. Třeba začít trpět syndromem opomíjení. Hlavní hrdinka Sára mi nebyla příliš sympatická, přesto bych takový osud, jaký ji potkal, nepřála ani svému nepříteli, byť si úplně nedokážu představit, jak něco takového (ne)funguje, a doufám, že to ani nikdy nezažiju. Mozek je nevyzpytatelná samostatná řídící jednotka a neustále nám klade pod nohy nejen překážky, ale i možnosti. Ve výsledku si myslím, že Sářina nehoda přispěla k něčemu, po čem někde v hloubi duše skutečně toužila. Co mi vadilo, bylo to pozlátko kolem - diamantové prsteny, šperky, luxusní auta, dům ve skvělé čvrti. Sára po tom vzdychala až příliš často, a to mi vadilo docela dost. Proto mi kniha nepřišla tak čtivá jako Pořád jsem to já. Bylo mi vlastně jedno, jako to celé dopadne.

sweeney
23. listopadu

Abych řekla/napsala pravdu, o syndromu opomíjení jsem před četbou této knihy nikdy neslyšela, a o to zajímavější a poučnější příběh byl :) Ačkoli se děj může zdát klasickou šablonou (sobecký člověk, kterému do života zasáhne tragická událost, se změní a vše skončí "happyendem"), i přes to není na škodu tyto podobné příběhy stále znovu a znovu číst. Proč? Protože ať už nám přijdou známé sebevíc, je důležité si tuto pravdu uvědomit. Že opravdu tím nejdůležitějším nejsou peníze, kariéra, ale zdraví. Protože jakmile to ztratíme, žádné peníze na světě nám ho nevrátí..

Kája95
13. listopadu

Hlavní hrdinka,která má žebříček hodnot začínající uspěchem, penězi, známými značkami.... Někde v zadu jsou děti a manžel - když se jí Mike ptá na životní plány - chtěla by být povýšená, mít větší dům a chůvu,která u nich bydlí.
Donekonečna se opakující názvy značek hodinek,telefonu, kávovaru atd ....
Několikrát zmiňuje, že je jí 37 - a stále splácí studentskou půjčku ???
Hlavní hrdinka ve mně vzbudila velkou averzi. Děj neplyne, kniha mne nebavila
Tři hvězdy za dočtení a upozornění na opomíjené téma Neglect syndromu

paníŠ

Tahle knížka je napsaná opravdu skvěle. Hned člověka vtáhne do děje. Postavy jsou uvěřitelné, příběh silný. Na knihu jsem narazila tady, na databázi. A opravdu nelituji.

Věta, která se mi vybaví při vzpomínce na tuhle knihu: Dobře. Můžete mi pak vyčarovat sklenici mléka?

Aneleh

Jsem ráda, že jsem sáhla po další knize této autorky. Přečetla jsem jí téměř na jeden zátah a určitě na ni nezapomenu. Je to poučné, zajímavé a velmi emotivní. Lidské drama mladé matky, která musí v sobě najít hodně vnitřní síly k překonávání nemoci, o které většina z nás dosud neměla ani ponětí, že existuje. Není co vytknout, dnes bychom všichni potřebovali zvolnit a více si vážit svého zdraví.

jiri77

Autorka si zvolila téma knihy - syndrom opomíjení o kterém jsem v životě neslyšel. O to bylo zajímavější čtení a se zaujetím jsem otáčel stránky příběhu, který je velmi čtivý. Jasná ukázka toho ,že nám pár vteřin dokáže překopat celý život. Velmi dobrá kniha o překonání sama sebe, o úsilí, lásce a odpuštění.

RADOST

Vysoké cíle. Neustálý stres. Jedno selhání. Nemoc. Naprostá změna života. Zoufalost i odhodlání, nové životní cíle.
Skvěle, věrohodně napsáno. Kdo prožil něco alespoň zdánlivě podobného plně chápe. Děkuji autorce za seznámení s takovým onemocněním i za víru a odhodlání, které do osobnosti hlavní hrdinky vložila.
Bylo to poučné a emotivní čtení.

Šánka

Autorka si pro své knihy nevybírá lehká odpočinková témata, kdysi jsem od ní četla - Ještě jsem to já, krásný, silný příběh, který mne ale úplně rozložil. I tato kniha byla moc pěkná a snad i trošku optimističtější oproti předešlé.
Sára je úspěšná, nezávislá a sebevědomá hrdinka, má velmi hektický život, který se jí během jedné sekundy nepozornosti rozpadne jako domeček z karet a Sára se musí nejen přizpůsobit, smířit, ale i najít v sobě sílu, aby se malými krůčky (obrazně i doslovně) posouvala vpřed k novému životu.....a nevzdát se. Krásný a dojemný byl i vývoj vztahu s její maminkou.
O neurologickém postižení - syndrom opomíjení jsem v této knize četla poprvé, dokonce jsem si v průběhu čtení něco i vyhledala, protože popravdě jsem si vůbec nedokázala představit, čím si Sára prochází.....