Ten se mi líbí

Představte si, že jste měli vážnou nehodu, kvůli které teď nemůžete mluvit, vidět a vůbec jakkoli se hýbat. Jste odkázáni na pomoc druhých lidí, kteří se většinou chovají tak, jako byste už nebyli lidské bytosti. Ale vy je slyšet můžete... V téhle situaci je i Elise, tetraplegička a hlavní postava příběhu, o kterou se stará ošetřovatelka Ivette, jež má naštěstí tolik pochopení, že s ní mluví, jako by jí Elise mohla odpovídat. Všechno začne, když Ivette vezme Elise s sebou na nákup a nechá ji zaparkovanou na vozíku před obchodem. Zastaví se totiž u ní malé děvče a šeptá jí nejnovější drby, mimo jiné i to, že to od Smrti nebylo hezké, když zabila jejího brášku, a že příště jí musí líp ohlídat. Do toho se ale vrátí Ivette, děvče odejde a Elise má o čem přemýšlet. Jak mohla malá Virginie znát takové podrobnosti, které ani neuváděli ve zprávách? Opravdu myslela tím, co říkala, že ví, kdo je vrah? Musí se toho od ní dozvědět víc! K tomu dostane Elise příležitost, když jsou s Ivette díky Virginiiným rodičům pozváni na oslavu a seznámí se se spoustou nových a příjemných lidí. Může být vrahem někdo z nich? Ale teprve až vyjde najevo, že Elise může hýbat ukazováčkem a jeho zvednutím odpovídat, dávat najevo svůj názor, dostává se do smrtelného nebezpečí, protože vrah si moc dobře všímá, komu se Virginie svěřuje... Další strhující příběh s originální zápletkou a ještě originálnější hrdinkou čtenáře rozhodně nenechá klidným - umožní mu spoluprožívat Elisinu bezmoc, hrůzu i ohromnou vůli přežít, a čtenář si nevydechne, dokud nedočte poslední stránku......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28999/ten-se-mi-libi-ClL-28999.jpg 4.554

La Mort des Bois (1996)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Len2očka
31.10.2017

Zajímavé,poutavé čtení.

Rade
19.02.2017

Dobrá, čtivá, neukecaná detektivka, trochu jiná, než ty, co dnes frčí. Zprvu jsem byla nadšená, akční konec mě malinko zklamal, víc by mi sedělo, kdyby byl stejně komorní, jako celý dosavadní příběh.

(Vím, že to v detektivce vlastně neni tolik podstatné, ale opravdu je možné, aby žena, která je kompletně ochrnutá na celém těle, nemá žádnou mimiku, dokonce ani nemrká, seděla celý den v křesle, mohla přijímat potravu lžičkou a pít ze sklenice?)

HedušKoč
09.12.2016

Napínavá kniha, pro mne hrůzostrašná, jelikož si nedovedu představit dostat se do takové situace a přitom být na vozíku jako představitelka.

Thessaloniki
14.11.2013

Velmi příjemné překvapení. Promyšlený děj, dobrá zápletka, zajímavé postavy; ani chvíli se nenudíte. A hlavní hrdinku jsem měl opravdu rád - ironická, smířená, zoufalá, racionální i emocionální...lidská.

bedkniha
01.10.2012

Nejdřív se mi do té knihy nechtělo :(( jsem si říkala "slepá...na vozíku..., co to může být za detektivku ?" Ale kniha je skvělá !!! a čte se opravdu jedním dechem !!! Vřele doporučuji !!!

Aliii
31.08.2012

Velmi čtivá a napínavá kniha, kterou budete jen těžko odkládat dokud ji nedočtete.