Cesty z úzkosti a deprese

Úspěch, kariéra a blahobyt představují pro mnohé naplnění životního štěstí. Navzdory tomu všemu však v naší kultuře trpí stále více lidí úzkostnými stavy, pocity nespokojenosti, frustrací, nejistotou a depresemi. Autor si klade otázku, co nám brání vést spojený život. Na pozadí grimmovské pohádky Ďábel se třemi zlatými vlasy se zamýšlí nad podstatnými prvky pravé životní spokojenosti. S pomocí srozumitelných kazuistik a praktických cvičení nám ukazuje cestu ke klíči k životní spokojenosti – k lásce k sobě samým....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115467/cesty-z-uzkosti-a-deprese-xSP-115467.jpg 4.454
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál

Vom Glück sich selbst zu lieben: Wege aus Angst und Depression, 2010

Kniha Cesty z úzkosti a deprese

thorir

Ve svém okolí mám několik přátel, kteří si tímto peklem prošli nebo stále procházejí. Když si o tom člověk něco přečte, začne vidět, kdy mluví člověk a kdy mluví deprese. Kniha je na pomezí psychologie a filozofie, je velmi čtivá a kdo chce, ten tam najde mnoho. Ale je to vážně o tom chtít sám. Možná někomu ukáže cestu, směr, možná někomu ukáže světlo na konci tunelu, záchranu. Stojí to značné úsilí a je to na dlouhé roky, nečekejte zázraky. Pokud si ji přečte naprostý laik, pak možná včas rozpozná potíže své vlastní, nebo někoho ve svém blízkém okolí a možná tím zachrání život. Záměrně nadužívám slovo možná. Rád bych knihu doporučil, ale pokud si ji chce někdo přečíst, téměř předpokládám, že ho/ji k tomu vede stav vlastní mysli, volání o pomoc, nebo stav někoho blízkého. Z vlastní zkušenosti, to není zrovna situace, kterou bych někomu přál. Deprese je svinstvo, jinak to napsat nejde. Kdo si tím neprošel, nepochopí. Hodně štěstí všem.

makacek
16.10.2018

pro laického čtenáře dobře vysvětleno, na jednoduchých situacích.

Klamm
25.10.2017

Když mi někdo vysvětluje něco složitého, mám rád přirovnání a metafory. Postupovat dle Komenského rady od jednoduchého ke složitému. Röhr na to jde od lesa a pozvolna. Jeho pararela pohádkového příběhu s duševními neduhami a bolístkami mi přišla čtivá, povzbuzující a teoreticky lehce uchopitelná. Ovšem prakticky...

80%

Miro.slav
14.10.2017

Knihy od Heinz-Peter Röhra mám veľmi rád. Dobre sa čítajú. Človek sa s niektorými vecami dokonca vie aj stotožniť. Často sa stane, že zistíte, že možno máte pár menších porúch, ale to nevadí. Nikto nie je dokonalý. Daná kniha je vynikajúcim dielom, ktoré nám ukazuje, ako je možné sa dostať z rôznych našich fóbií, úzkostí či ako prekonať osamelosť. Najviac sa mi páčilo, a to si doteraz pamätám, ako autor pôsobivo načrtol Jungovu štruktúru archetypovo-symbolického poznávania a kolektívneho nevedomia, a tým ju živo priblížil čitateľovi.

Juici
29.06.2017

.. Umění je v tom, proměňovat pocity ve skutek ..

Příjemná kniha, ve které jsem se nemálo krát našla. Odnesla jsem si z ní přesně to, co jsem potřebovala, pro svůj duševní stav. Kniha je čtivá a nápomocná. Doporučuji všem co se chtějí vymotat z úzkostí nebo depresí, každý si v knize totiž najde přesně to co potřebuje.

Chmur
18.03.2017

Velmi podnětná kniha. Myslím, že výchova a naučené vzorce chování skutečně hrají svoji roli při vzniku depresí a úzkostných poruch. Další věcí jsou genetické predispozice, ale s těmi už vůbec nic neuděláte. Hlubinná archetypální psychologie může pomoci objevit příčiny poruch. V tom je kniha skvělá. Nicméně už moc neukazuje, jak je opravit. Což je škoda. Já osobně doporučuji kombinovat Rohra např. s Praškem. Hlubinnou psychoterapii s KBT a pohybem.

PolarBee
16.03.2017

Velice zajímavá a čtivá kniha. Ke konci je spíše lepená různou filozofií a odvrací se od původní předlohy, což je trochu škoda, protože zrovna to mě na ní bavilo. Jinak je spíše stručná, do problematiky uvádějící, ale to asi každý předpokládá vzhledem k počtu stran :)

Danafantom
25.12.2016

Kam pan Röhr na ty pohádky chodí? Tahle je spojením Plaváčka a Tří zlatých vlasů, nikoliv však děda Vševěda, ale hned samotného ďábla. Šťastnou kůži si také nevybavuji, snad jen tulení kůži.
Nicméně ve mně tahle knížka podnítila touhu zase "plodit zlatá jablka", za což autorovi patří můj dík. Jak už někdo podotknul, v rámci psychohygieny bude fajn se do ní začíst opakovaně.
Bylo prý vědecky dokázáno, že pesimisté vidí svět realističtěji, ale optimistům se žije snáz. Tak si vyberte :-) A takových náhledů je v knížce víc. A v závěru knihy je stručný "návod na život", ten by se mi hodil zarámovat a mít denně před očima.
Sečteno a podtrženo - inspirativní kniha. Doporučuju.