Nápady laskavého čtenáře

Koupit

Notně rozverné a lehce nactiutrhačné literární parodie, v nichž Michal Viewegh s nadhledem suverénně napodobuje styl jedenácti českých a deseti světových autorů. Povídky, které Bohumil Hrabal, Josef Škvorecký, Ladislav Fuks nebo i třeba Zdeněk Svěrák či Ernest Hemingway nenapsali… ale klidně napsat mohli.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420902/big_napady-laskaveho-ctenare-qXR-420902.jpg 3.1210

Kniha Nápady laskavého čtenáře

medlovice
01.12.2021

Beru to jako dobrý nápad , snahu o něco jiného a poctu spisovatelům , ale nenadchlo mě to .

veronika1906
04.08.2021

Kdykoli dělám knedlíky v prášku, vzpomenu si na knihu :)

Magdalena5
21.05.2020

No, moc jsem se nenasmála.

666Jitka
16.04.2020

Vtipné parodie na literární tvorbu různých autorů. Odpočinková četba.

LadyCharlene
04.03.2020

K úplnému vychotnání knihy opravdu potřebujete znát díla a kontext doby parodovaných autorů. I přesto jsem si některé povídky opravdu užila. Můj syn václav Havel, Nebezpečné známosti nebo Love story se opravdu moc líbily. Navíc se musí nechat, že Viewegh napodobil různé styly různých autorů a skutečně se mu to povedlo. Možná nás autor svými variacemi i láká k přečtení původních děl.

makacek
03.01.2020

Tak tady jsem autora totalne nepochopila. Tak ve tretine povidek jsem nasla smysl. Zbytek byl jak proud nesmyslnych slov.

PetrCepek
11.12.2019

Moc zajímavé. Jó, to bylo tenkrát, než pan Spisovatel začal programově psát samé hovadiny, za něž se musí sám stydět.

bibi70
31.07.2018

Napsat trefné parodie na díla známých autorů vyžaduje hodně velký spisovatelský um. Nejvíc se mi líbí Dva lektorské posudky, jsou skvostně napsané a velmi vtipné.