Mája777 Mája777 komentáře u knih

I tento díl se mi líbil. Trochu mi vadilo, jak se Jarmila vnucovala a František zaseknutý. Ale na pokračování se těším.
(28. 9. 23 - 21 359 - 59)

29.09.2023 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Ano, tohle se mi moc líbilo. Je tady jasná inspirace Cizinkou, ale to vůbec nevadí. Příběh z dob Vikingů je zajímavě napsaný. Sice tušíte, jak to dopadne, ale i přesto, nebo možná právě proto, čtete dál a dál. A kraťoučké návraty do prvního dílu jsou také fajn. Těším se na pokračování a určitě doporučuji.
(27. 8. 23 - 20 725 - 57)

27.08.2023 5 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

20. 8. - tak nevím, zda tohle dočtu
10. 9. - dočteno, konečně. To bylo peklo. Knihy tohoto autora asi už číst nebudu. Totálně jsem sáhla vedle. Je to nepřehledné, zmatené, nemožné. Akční, to ano, ale z pohledu hlavní hrdinky až neskutečně moc.
(10. 9. 23 - 20 631 - 58)

20.08.2023 1 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Tak já patřím mezi ty, kterým se oba příběhy líbí. Ten minulý i ten současný. Oba se pěkně doplňují. Nevěřím na reinkarnaci, to určitě ne. Ale na druhou stranu, už se mi stalo, že jsem si říkala, tohle už znám, tohle už jsem někdy viděla, ale nevím kdy a kde :)
Kdo má rad prolínání příběhů, návraty do minulosti a současnosti, ten určitě neprohloupí, když po knize sáhne. Doporučuji a těším se na další knihu této autorky.
(19. 8. 23 - 20 365 - 56)

19.08.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Co dodat, prostě opět skvělé čtení :)
(16. 8. 23 - 20 021 - 55)

16.08.2023 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tak tohle bylo hodně těžké. Na letní dny docela náročné čtení.
Odsun Němců po válce nebyl nic jednoduchého. Češi se mstili za to, co Němci dělali za války a chovali se úplně stejně, jako oni. A nikdo se tomu nemůže divit. My, kteří jsme toto nezažili, už vůbec ne. Přesto mě příběh Gerty a její dcery neoslovil tak, jak asi měl. Utrpení to bylo příšerné, ale nějak jsem to nedokázala prožívat. Souhlasím s uživatelem sgjoli, Žítkovské bohyně mě oslovily víc. I tak knihu doporučuji, protože toto bychom si měli stále připomínat.
(15. 8. 23 - 19 677 - 54)

15.08.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nejsem právě skalní fanoušek takovýchto knih. Ale musím říct, že se mi líbila. Sice je tam celkem hodně odborných popisů, ale ty sem patří.
Knihu jsem otevřela díky čtenářské výzvě a nelituji. Bavilo mě sledovat příběh Rolanda a Rockyho. Celou dobu jsem jim fandila. Doporučuji.
(11. 8. 23 - 19 264 - 53)

12.08.2023 5 z 5

Vir Vir Robin Cook

Knihy pana Cooka jsem kdysi hltala. Jakmile se nějaká objevila na trhu, tak jsem ji musela mít. Stejně je to i dnes. Styl pana spisovatele se trochu změnil, ale stále jsou jeho knihy čtivé. V této se věnuje systému zdravotnictví v Americe. No, je to hodně zajímavé čtení a asi bych tam nechtěla onemocnět. Určitě je to trochu nadsazené, ale i tak. Jenom ten konec mi přišel zvláštní, nepravděpodobný.
(7. 8. 23 - 18 800 - 52)

07.08.2023 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale zhruba v jedné třetině jsem se chytila a už to šlo. Tento příběh byl zatím nejuvěřitelnější.
(2. 8. 23 - 18 408 - 51)

02.08.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Tak paní Kristýno, ten konec byl mazec. Ach jo. Tak to bylo pěkně rozehrané. Ale co, četlo se to velmi dobře, námět je zajímavý. Vrah mi stále unikal, odhalila jsem ho ve stejné chvíli jako Laura. Tady to asi ani jinak nešlo. A určitě mě zajímá, co bylo dál
(28. 7. 23 - 18 089 - 50)

28.07.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Lepší než první díl nebo ne. Toť otázka. Řekla bych, že jsou na stejné úrovni. Opět jsem četla se zatajeným dechem. Autorka umí.
Únosy dětí, to je vždy nelehké téma, jak pro autora, tak i pro čtenáře. I tak knihu doporučuji.
(24. 7. 23 - 17 769 - 49)

24.07.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tak tohle byla jízda. Nemohla jsem se odtrhnout. Další naše skvělá spisovatelka na mém seznamu.
Námět je zajímavý. Dvě hodně si podobné vraždy. Celkem hodně podezřelých a do toho všeho vyrovnání se s minulostí v podobě nového parťáka. Hlavní hrdinka to nemá lehké.
Tuhle knihu velice ráda doporučuji.
(22. 7. 23 - 17 481 - 48)

22.07.2023 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Tenhle díl se mi opravdu líbil. Skvěle vystavěná zápletka bez hluchých míst. Četlo se úžasně, takže jdu určitě do dalších.
(20. 7. 23 - 17 129 - 47)

20.07.2023 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Tohle bylo na letní dny trochu náročnější čtení. Ale pan autor je mistr slova a příběh je skvělý, propracovaný.
Na to, že je to už víc než sto let od napsání knihy, jsou zde velmi barvitě popisovány ukrutnosti, které přikázal Nero provádět křesťanům. Tahle část byla opravdu hodně těžká. Pokud bych knihu nepotřebovala do výzvy, tak nevím, nevím, zda bych ji dočetla.
(18. 7. 23 - 16 786 - 46)

18.07.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Tohle se četlo velice dobře, ale souhlasím s některými čtenáři, občas jsem se ztratila v postavách.
To, co zde autor popisuje se opravdu dělo a myslím si, že to bylo mnohdy ještě drsnější. Ale lidé se asi nikdy nepoučí :(
(16. 7. 23 - 16 233 - 45)

16.07.2023 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Není to tak špatné. Docela jsem si to užila. Jenom ty ženské nechápu :). Jdu do dalšího dílu. (11. 7. 23 - 15 985 - 44)

11.07.2023 4 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Tak kdo před kým vlastně uniká? Velmi zajímavá zápletka. Ne že bych vyhledávala cirkusy a varieté, ale tady se autorce povedlo mě zaujmout. Audrey jsem většinu příběhu proklínala a Thomase litovala. Ale i to je život. Jak to s nimi dopadlo, to si přečtěte sami. Já se těším na jejich další, snad společné, dobrodružství.
(9. 7. 23 - 15 673 - 43)

09.07.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Během posledních dvou let jsem objevila mladé české autory. Dříve jsem se jim vyhýbala. Hlupačka!!!
Toto je druhá kniha od pana Javůrka, kterou jsem přečetla a opravdu se mi líbila. Upřímně nechápu ty odsuzující komentáře, protože každá kniha je napsaná pro určitou skupinu čtenářů. Já se řadím mezi příznivce tohoto autora. Ano, je to jiné než Sudetský dům. Také je to z jiné doby, pro nás bližší.
Celou dobu jsem si říkala, zda mám Petra nenávidět nebo milovat. Ale takovou proměnou, jakou prošel on, prošel určitě i někdo konkrétní. Takže nejprve záporak a potom klaďas.
Ano, já jsem spokojená a knihu směle doporučuji.
(5. 7. 23 - 15 225 - 42)

06.07.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tajemné a velmi zajímavé téma. Konec mě trochu překvapil, ale jinak se mi kniha líbila.
Opět jsem se dozvěděla něco z naší historie. Hon na čarodějnice v celkem nedávné době s podtextem osobní msty.
Styl paní Tučkové mi sedl a určitě si přečtu něco dalšího.
(3. 7. 23 - 14 889. 41)

03.07.2023 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Hm, po čínské sérii, je to trochu slabší. Ale asi dám šanci i dalšímu dílu.
(14. 6. 23 - 14 407 - 40)

15.06.2023 4 z 5