Mája777 Mája777 komentáře u knih

Švábi Švábi Jo Nesbø

Pro letošní rok jsem si dala vlastní výzvu, a to znovu přečíst celou sérii HH.
Tak a druhý díl je za mnou a líbil se mi stejně jako kdysi. Harry tady nepije a věnuje se vyšetřování. Kniha se čte velmi dobře a dokáže vás úplně pohltit. Doporučuji.
(14. 1. 23 - 1 194 - 3)

14.01.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět pěkné čtení. Tahle série nezklame.
(13. 1. 24 - 800 - 2)

13.01.2024 5 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Páté setkání s Miou a Holgerem a první kniha tohoto roku a opět příjemné čtení. Já tu dvojku můžu. A je fajn, že se Mia dala do kupy. A vrah byl zase překvapení. Těším se na pokračování a doporučuji.
(6. 1. 24 - 456 - 1)

06.01.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Poslední kniha tohoto roku. Asi jsem se moc těšila. Nebylo to ono. Jak už psali ostatní, je to překombinované, místy nereálné. Ani zdaleka nedosahuje úrovně sérií o Erice nebo Kate. Ale je to Bryndza a tak mu dám šanci i příště.
(31. 12. 23 - 27 654 - 76)

31.12.2023 4 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Paříž a její krásná atmosféra, inspektor Gamache a jeho blízcí, ďáblové a jejich krutost. Tak se asi dá shrnout obsah této knihy.
Autorčin styl psaní je zárukou kvality, napětí i nezměrné lásky. Ačkoli je chování těch zlých občas nelogické a motiv překombinovaný, stejně dám plný počet. Tyhle knihy, i když jsou to detektivky, jsou poklidné a velice čtivé. Doporučuji.
(28. 12. 23 - 27 286 - 75)

28.12.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak jsem se po letech vrátila k HH. A musím říct, že mě zase dostal. Vyšetřování v Austrálii s nádechem alkoholu, lásky i neštěstí. Tohle přesně můžu. Budu pokračovat.
(26. 12. 23 - 26 790 - 74)

26.12.2023 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Můj oblíbený ,,Svéráz je opět tady. Nemělo to chybu. No, vlastně jednu ano, ale neprozradím. Přečtěte si další šťavnatý případ s nádechem hororu :-)
(23. 12. 23 - 26 382 - 73)

23.12.2023 5 z 5

Vraždy v klášteře Vraždy v klášteře E.M. Powell

Klášter uprostřed lesů, venku sněhová bouře, nikdo se nedostane ven ani dovnitř a mrtvoly přibývají. Co víc si přát pro správný detektivní příběh z dvanáctého století.
Oba vyšetřovatelé nám trochu vyspěli a perfektně spolupracují.
Mě se to líbilo. Doporučuji.
(20. 12. 23 - 25 902 - 72)

20.12.2023 4 z 5

Žena pro třetího krále - Královna Richenza Žena pro třetího krále - Královna Richenza Ludmila Vaňková

Krásná, milovaná, nenáviděná, zbožňovaná, pronásledovaná, vypočítává i zamilovaná a stále krásná. To byla královna Richenza. Všichni ji znají jako Elišku Rejčku, jenom ti, kteří ji milovali, jí říkali Richenzo.
Krásná kniha, poutavý výlet do naší historie. Moc se mi líbila. Doporučuji.
(9. 12. 23 - 25 622 - 71)

09.12.2023 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Enzo po sedmé a opět skvělé. Tentokrát klidné vyšetřování, vraždy jako vždy současné i dávno minulé. Tentokrát až ve druhé světové válce. Shodou okolností jsem nedávno četla knihu se stejným tématem, tedy Mona Liza a její záchrana před nacisty. Zde asi víc podle skutečnosti.
Enzův soukromý život se ustálil. No vypadá to, že se s ním loučíme.
(28. 11. 23 - 25 302 - 70)

28.11.2023 5 z 5

Nemesis Nemesis Wilbur Smith

A opět je to tady. Další příběh rodu Courtneyů. Pomalu ale jistě se jednotlivé příběhy celého rodu propojují. Tato kniha je celá o pomstě. O pomstě, kterou mají vykonat dva lidé aniž by o sobě věděli.
Je to příběh plný zvratů a nečekaných událostí a čtení vám skvěle utíká. Tak si tedy počkám na další díl. No a potom si asi v klidu přečtu celou ságu od samého začátku.
(19. 11. 23 - 24 903 - 69)

19.11.2023 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kdysi jsem četla, potom viděla film. No a teď mi padla do ucha verze namluvená panem Kaiserem. Příběh je skvělý sám o sobě, ale toto je naprosto famózní. Hlas pana Kaisera tomu dal grády, šťávu a napětí. Uvěříte mu všechno. Doporučuji.
(16. 11. 23 - 24 391 - 68)

16.11.2023 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Hmm, tak sedm případů vyřešeno. Enzovo soukromí vyřešeno. Ale konec to není. Čeká mě ještě jeden díl.
Čte se opravdu dobře a Enzovi jsem fandila celou dobu.
(8. 11. 23 - 23 999 - 67)

08.11.2023 5 z 5

Kořist Kořist Dirk Husemann

Na tohoto autora se velice různí názory. Já patřím mezi jeho příznivce. Jeho příběhy si vychutnávám a malé nesouvislosti mu odpouštím.
Tento příběh se mi také líbil, a protože jsem o této události z Francie za druhé války nic nevěděla, tak jsem si ji přečetla se zatajeným dechem a určitě ji doporučuji. Teprve teď si půjdu vyhledat informace o tom, jak to bylo doopravdy.
(5.11. 23 - 23 671 - 66)

05.11.2023 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Velmi zajímavý díl. Toto poklidné vyšetřování mi vyhovuje. A opět jsme se dozvěděli další část Enzova života. A pátý vrah dopaden. Ještě dva, bude to určitě hodně zajímavé.
(29. 10. 23 - 23 287 - 65)

29.10.2023 5 z 5

Na obzoru plachta bílá Na obzoru plachta bílá Valentin Petrovič Katajev

Kdysi, kdysi dávno jsem tuhle knížku četla. Pamatuji si, že se mi líbila. Od té doby uplynulo hodně vody. Vše se změnilo a dnes na ní pohlížím velmi a velmi shovívavě. Ale tehdy byla poplatná své době a určitě patří mezi klasiku. Jenom ty dnešní děti už nemají tolik trpělivosti a nebude se jim toto chtít číst. A abych byla upřímná, také bych se k ní asi nevrátila, kdyby se mi nechodila do čtenářské výzvy.
(15. 10. 23 - 22 979 - 64)

15.10.2023 3 z 5

Vražda v opatství Vražda v opatství Irina Shapiro

A je za mnou druhý příběh Jasona a Daniela. A opět se četlo velice dobře. Paní spisovatelka umí a to, že ji přirovnávají k paní Christie o tom svědčí.
Je pravda, že jsem měla typ na vraha od začátku a ten mi vyšel. Ale to nic neubralo na atraktivitě knihy. Jenom ten konec - další mrtvola a pokračování je kde???
(8. 10. 23 - 22 639 - 63)

08.10.2023 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Tak jo, dobře. A co teď? Já chci pokračování. Knihy této autorky čtu rada. Je v nich všechno, co mám ráda - dobrodružství, láska, náhlé zvraty, přátelství i zrady.
( 4. 10. 23 - 22 351 - 62)

04.10.2023 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Další příběh Uhtereda je za mnou. Paráda. Jenom Uhtered je tak trochu nesmrtelný bijec. Ale jeho dobrodružství stojí za to.
(3. 10. 23 - 22 079 - 61)

04.10.2023 4 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Romantika a dobrodružství. Taková příjemná jednohubka do postele, když jste nemocní. Užila jsem si to a těším se na pokračování.
(30. 9. 23 - 21 711 - 60)

01.10.2023 4 z 5