Vraždy v klášteře

Vraždy v klášteře https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518700/bmid_vrazdy-v-klastere-s36-518700.jpg 4 11 3

Stanton a Barling série

Je Štědrý den roku 1176. Bratr Maurice, mnich z opatství Fairmore, čeká na zvonění k noční modlitbě. Zvon se však neozývá. Maurice proklíná lenost svého řádového bratra Cuthberta, vydává se jej hledat – a nachází ho v temnotě brutálně zavražděného. Z Londýna je do odlehlého kláštera uprostřed yorkshirských vřesovišť vyslán královský soudní úředník Aelred Barling s poslem Hugem Stantonem, aby tento strašlivý zločin vyšetřili. Rychle zjišťují, že klášter má do ráje poklidného duchovního rozjímání daleko. Vře to zde zatrpklou nenávistí, soupeřením a záští. Sotva však Barling a Stanton dorazí na místo, zabiják udeří znovu – a nikoliv naposledy. Když Barling odhalí vzorec, podle něhož jsou tato zvěrstva páchána, je zřejmé, že vražedné běsnění není zdaleka u konce. O život se již bojí všichni včetně vyšetřovatelů. Podaří se Barlingovi a Stantonovi odhalit viníka dříve, než bude prolita další krev?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Vendeta

The Monastery Murders , 2018

Pazďa
15.04.2024 4 z 5

I druhý díl mě skvěle bavil. Příjemná je změna prostředí a s ním úplně jiná sorta charakterů.

Mája777
20.12.2023 4 z 5

Klášter uprostřed lesů, venku sněhová bouře, nikdo se nedostane ven ani dovnitř a mrtvoly přibývají. Co víc si přát pro správný detektivní příběh z dvanáctého století.
Oba vyšetřovatelé nám trochu vyspěli a perfektně spolupracují.
Mě se to líbilo. Doporučuji.
(20. 12. 23 - 25 902 - 72)

babicka_amalka
10.12.2023 2 z 5

příběh dobrý, zajímavě napsáno, dobře se četlo; zajímavá byla i historická fakta a dobové souvislosti, stejně jako popis chodu klášterů v 12. st.;
ovšem i přesto (nebo právě proto) hvězdy ubírám - za opět - naprosto nadbytečnou a násilnou "módní" gay linku, jež pro samotný příběh a vysvětlení Barlingova vystupování neměla žádný smysl a "hříchy mládí" mohly být se stejným odůvodněním příčin jeho chování mnohem jednodušší a přirozenější;

tajemno historické detektivky LGBT, queer, LGBT+

2023  79%Králova spravedlnost
2023  78%Vraždy v klášteře
2024  80%Vraždy v Canterbury

Kniha Vraždy v klášteře je v