maizy maizy komentáře u knih

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Prostředí jednoho amerického maloměsta popsal pan King opravdu bravurně. Sympatický pán si zde otevře krámek, ve kterém každý nalezne přesně to, po čem touží.
Kniha založena na psychologii, lidské duši. V jiných hororových knihách je padouchem a tím špatným samozřejmě vrah. Ale tady? tady spočívá ta největší hrůza v tom, čeho jsou lidé schopni pro pár maličkostí.
Úžasná kniha, doporučuji všem! :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č. 6: kniha poprvé vydaná v roce vašeho narození

26.03.2018 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Jsem zvyklá číst trošku jiné detektivky. Ale řekla jsem si, že královnu detektivek, Agathu Christie, bych neměla jen tak míjet. Volba padla právě na tuto knihu, jelikož jí můžu napasovat do letošní čtenářské výzvy. No, asi neumím docenit tuto legendární autorku, nebo to prostě není můj vkus. Hlavní "vyšetřovatelkou" je slečna Marplová, postarší dáma, jejíž přítelkyně je očitým světkem vraždy ve vlakovém kupé.
Příznivci Agathy jásají, ale já se asi radši vrátím k mým oblíbeným, nevrlým detektivům typu Harry Hole, Joona Linna a podobně :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č. 4: kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

09.03.2018 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Na začátku jsem z knihy byla velmi nadšená, kniha se četla svižně, je rozdělena do poměrně krátkých kapitol a vždy se střídá vyprávění ze strany Joanny a ze strany Erika. Stále jsem musela přemýšlet, jak to asi bude dál a proč si Joanna na Erika nevzpomíná? Jak je to možné? A který z nich se zbláznil - Erik nebo Joanna?
Ale 5 hvězdiček nedám, protože ten konec byl takový...nijaký? No, úplně mě to vysvětlení, proč se to všechno stalo právě tomuto páru, neuspokojilo.
Každopádně bych knihu nezatracovala, podobné napínavé zápletky mám ráda a kniha se mi jako celek líbila, přečetla jsem jí za cca 3 dny. Jen prostě ten konec, no...
*Čtenářská výzva 2018 - č. 11. Kniha od více autorů

02.03.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kniha, dnes již klasika, kterou by si měl každý přečíst a zamyslet se nad tím. Na tehdejší dobu opravdu fascinující dílo, jehož prvky můžeme klidně aplikovat i do dnešní doby a nejen do tehdejšího totalistického režimu.
Mám jen jednu drobnou výtku. V knize se prasata dostala k moci, jelikož byla ze všech zvířat nejchytřejší (proto tomu nic nenamítám, však podle nejrůznějších zoopsychologickým průzkumů tomu tak skutečně je!). Tento jev však byl totalitním režimu opravdovou výjimkou.
*Čtenářská výzva 2018 - č. 13: kniha poprvé vydaná před rokem 1950

28.02.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tuto knížku jsem přečetla víceméně na jeden zátah (když nepočítám cca 8 h na vyspání :-)) Knížka vypráví příběhy dvou žen, které žily v jednom zvláštním domě... Dům, který žije na první pohled svým vlastním životem a kdo v něm chce žít, musí dodržovat soubor pravidel...
Kniha se četla víceméně sama a příběh mi nedovolil jí odložit. Hodně tomu napomáhaly i kratičké kapitoly, kde se střídaly příběhy Emmy a Jane. Co mi trošku vadilo, byla absence uvozovek u přímé řeči v části s Emmou, ale dá se na to zvyknout.

26.02.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moje druhá kniha od autorky. Jako první jsem četla "Dívka, již jsi tu zanechal". Kupodivu jsem ještě stále nečetla autorčin největší hit "Než jsem tě poznala". Stříbrná zátoka se mi moc líbila. Podobné knihy moc nečtu a možná proto se mi kniha tolik líbila - byla pro mě příjemným zpestřením.
Autorka nás v knize zavádí do krásné zátoky Silver Bay, nedotčeného kousku světa, kde si lidé cení úplně jiných hodnot, než jak jsme zvyklí v dnešní uspěchané době. Lidé zde žijí v souznění s přírodou, pozorují delfíny a velryby a žijí, ač pro někoho nezajímavý a prostý, spokojený život. Ale to se změní příjezdem Mikea Dormera...
Hezká kniha,určitě jí mohu doporučit dalším čtenářům! :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č.10. Kniha s tematikou moře

24.02.2018 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Čekala jsem něco jako Vraní dívku. Bohužel, Skleněná těla mě příliš nezaujala. Kniha je rozdělena do spoousty velice kraťoučkých kapitol a velkým množstvím postav a proto pro mě bylo těžké se chvílemi orientovat. Dokonce tři hlavní postavy měli velice podobná jména (Hunger, Holger a Hurtig) a to mě čtení docela ztěžovalo a vždy když tam byl někdo od H, přemýšlela jsem, kdo že to je.
Celkově byl příběh hodně depresivní, o tom, jak nás ovlivňuje naše minulost, naše dětství. Takový příběh z "podsvětí", o vraždách mladých lidí, sebepoškozování a drogách. Rozhodně to není lehké čtení.
Konec pro mě nečekaný, což se u každého krimi/thrilleru cení.

*Čtenářská výzva 2018 - č. 11: kniha od více autorů

19.02.2018 3 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

,,Lidé, kteří mě znali, si myslí, že jsem mrtvá.“

Emily pracuje ve Světovém obchodním centru v New Yorku a má muže, do kterého se zamilovala již na škole...za začátku se to zdá jako hezký příběh, ale ne všechno hezké vydrží věčně. A o tom se Emily přesvědčí vzápětí. Proto se rozhodne ukončit svůj život jako Emily Morrisová a začít znovu. Někde jinde. Jenže jednoho dne ji okolnosti donutí přehodnotit vše...

Velmi čtivá kniha. Prolíná se zde současnost, kdy lékaři hlavní hrdince diagnostikují smrtelnou nemoc a také minulost, kde nám hlavní hrdinka postupně odkrývá důvody svých činů.

Kniha je o životě, je smutná, občas depresivní. Ale je to o tom, že vše v životě není jen krásné. Když jsem knihu četla bylo mi to líto. Bylo mi líto Emily, Connie, Claire a i Drewa. A strašně nerada jsem knihu odkládala.

*Čtenářská výzva 2018 - č. 5: kniha, která má čtyřslovný název

05.02.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Ačkoliv si na pohádky připadám už "stará" do knihy jsem se pustila kvůli Čtenářské výzvě a taky kvůli tomu, že jako náctiletá jsem knihy o Harry Potterovi milovala. Díky jemu jsem také vůbec začala číst! :-)
Bajky barda Beedleho jsou hezkým doplnění kouzelnického světa. Stejně jako mudlovské pohádky končí poučením a dobro zde vítězí nad zlem.
Knížka obsahuje celkem pět pohádek a jsou opravdu kraťoučké. Navíc za každou pohádkou je komentář od Brumbála a to už mě až tak nebavilo (za to dávám hvězdičku dolů).
Takže za mě: pohádky super, komentáře nuda.
*Čtenářská výzva 2018 - č. 1: kniha, která byla zmíněna v jiné knize

01.02.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Hlavní hrdinka trpící agorafobií. Celé dny popíjí víno, hraje šachy a sleduje sousedy. Šmíruje. Až jednoho dne uvidí něco, co vidět neměla...
První polovina knížky se mi táhla, nemohla jsem se začíst a chtěla jsem knihu odložit. Druhá půlka už začala mít spád a posledních cca 30% knihy jsem hltala a nemohla přestat. Nakonec se mi tedy kniha líbila, jen mě mrzí ten začátek, no. Místy psycho. Většina knihy pojednává o pocitech a myšlenkách hlavní hrdinky a pro někoho to může být opravdu nuda. Ačkoliv jsem si myslela, že zápletka nic moc, něco mi došlo i dříve něž bylo napsáno, tak mě konec velmi překvapil. Tohle jsem zkrátka nečekala.

01.02.2018 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Co se škádlívá, rádo se mívá :-)
Vtipná kniha. Moc se mi líbila. Chvílemi jsem se nahlas smála.
Je to lehké, oddechové čtení a věřím, že si jí i jednou přečtu znovu. Doporučuji.

31.01.2018 4 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Kniha je tak trošku přitažená za vlasy. Hlavní hrdince jsem většinou moc nerozuměla a kroutila hlavou nad jejími činy a nápady. Ale na druhou stranu, je to první eroťárna u které jsem se vážně nasmála. Mall je prostě číslo a jeho historky a vtípky mě bavily. Skvělé oddechové počteníčko :-)

Farma Farma Tom Rob Smith

Ačkoliv zde kniha není moc pozitivně hodnocená. Mě se moc líbila. Už dle anotace jsem se velmi těšila ažna ní přijde řada :-) Záhadné, napínavé, tajemné.

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Předchozí díly s Bridged byly moc fajn a já jsem se těšila na další pokračování. Bohužel mě tento díl zklamal. Za začátku nadšená, ale ve finále jsem se ke čtení musela nutit.

30.01.2018 2 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Ano, kniha se mi líbila. Od autora jsem (zatím) nic jiného nečetla, ale již mám další jeho dvě knihy připravené ke čtení. Napínavé s překvapivým koncem, který jsem opravdu nečekala. Super!

30.01.2018 4 z 5

Kniha, kterou jsem si vybrala už jen kvůli jejímu názvu :-) Začátek drsný, smutný, depresivní. Kniha je o hledání sama sebe, hledání směru v životě. Hezký příběh. Doporučuji.

30.01.2018 4 z 5

Pokračování knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu". Moc čtivá, milá romantická knížka.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po žánrově odlišném Playgroundu se autoři opět vrátili ke své obvyklé tvorbě. Chyba to rozhodně nebyla.

Knih se krásně četla, měla spoustu příběhů okolo, opravdu mistrovská práce. Od knihy jsem se celou dobu nemohla odrhnout a nadšeně a zvědavě jsem četla dál a dál až do konce.

Lars Kepler je moje oblíbené autorské duo, vždy netrpělivě čekám na další novinky v jejich tvorbě a tako knížka nebyla výjimkou.

29.01.2018 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha se četla úplně sama, zajímavý nápad, děj měl spád...taková oddechovka. Určitě stojí za přečtení, ale nikoliv opakované.

29.01.2018 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Knihy od Rachel Abbott mám velmi ráda a ani tato mě nezklamala. Čtivá a napínavá. Rozhodně stojí za přečtení :-)

29.01.2018 4 z 5