maizy maizy komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha pro mě nebyla nic extra, ačkoliv se velmi lehce četla. Během čtení jsem nebyla vyloženě nedočkavá, jak to dopadne. Konec jsem netušila (ale to já víceméně nikdy :-D), ale ani mě moc nepřekvapil. Kniha byla fajn, ale jako úplně paf jsem z nebyla..

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ačkoliv jsem povětšinou zvyklá číst detektivky s hlavní mužskou postavou, Kim Stoneová mě bavila. I když nesympatická, tak mě sympatická byla. Děj zajímavý, mělo to rychlý spád, zajímavý konec. Určitě si posvítím i na další kousky z tvorby paní Marsons.

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo Nesbø je prostě Jo Nesbø! :-) Stejně jako všechny jeho ostatní knihy, i tato byla skvělá. Dle mého názoru má autorova tvorba stoupající tendence a další knížky jsou lepší a lepší.

Playground Playground Lars Kepler

Úplně něco jiného od dua Lars Kepler, než jsme zvyklí!
Proto jsem byla zezačátku překvapená a možná i trošku zklamaná. Stále jsem tak trochu čekala, kdy se děj převrátí a začne klasická "keplerovka". Přes počáteční rozpaky se mi ale knížka líbila. Byl to zvláštní pohled na...smrt, umírání, "světlo na konci tunelu"...
Když se oprostíte od autora, zjistíte, že se jedná o velmi zajímavý a čtivý příběh.

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Bylo pro mě obtížné se zprvu do knížky vůbec začíst. No a hodnocení? Moc to neodsýpalo, děj se táhl a celkově mě knížka moc nebavila. Ale zas ne natolik, abych jí vůbec nedočetla, to né. Další knížky od autora zřejmě vynechám.

29.01.2018 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Samuel Bjork příjemně překvapil. Napínavé, originální, čtivé.
Knihu jsem přečetla během dvou dnů, četla jsem v každé volné chvilce a byla napnutá, jak to dopadne. Hned po dočtení jsem se vrhla na Sovu a těším se na další knihy.

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Napínavý příběh. Kniha mě zaujala na první pohled a ihned po přečtení anotace. Kniha byla velmi čtivá, měla spád, ale konec. Ten konec mě zklamal. Přišlo mi to takové...přitažené za vlasy. Takže za mě ano i ne, kniha se krásně četla, ale závěr to tedy zkazil...

29.01.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Není vše takové, jak se na první pohled může zdát....

Velice mrazivý příběh, ze kterého mi bylo až nevolno. Velmi čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem prostě chtěla vědět, jak to s tou dokonalostí je. A jak je vůbec možné, aby k takovéto situaci došlo? Jak to vzniklo? Proč to došlo tak daleko?
A konec tomu dodal korunu.

Moc se mi kniha líbila a doporučuji všem čtenářům!

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, je kniha více než vydařená!
Hlavní hrdina William "Wolf" Fawkes mi lehce připomínal Harryho Holea od pana Nesba a byl mi, ačkoliv byl velmi nerudný a svůj, sympatický.
Napínavé, čtivé!

Game Game Anders de la Motte

Něco úplně jiného, než jsem zvyklá číst. Styl psaní, anglické výrazy, ani vulgarita mi v tomto případě nevadily. Tak nějak mám pocit, že k tématu, žánru se hodí a dělají knihu zajímavější (dle mého soudku).
Celá série se mi líbila, zhltla jsem jí víceméně jedním dechem. Začala jsem jí číst hned, jak jsem na ni narazila a přečetla si anotaci, jelikož mě velmi zaujala. Nelituji času a doporučuji! :-)

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha se četla moc hezky - dala jsem si jí do čtenářské výzvy a výzva to pro mě ani moc nebyla, jelikož mám podobné zápletky ráda.
V první polovině se prolíná minulost (tedy rok, kdy zmizel malý Billy) a současnost (o 20 let později - příběh Billyho sestry).
Billyho sestra Veronica se snaží po 20 letech na základě nových informací zjistit, co se jejímu bratříčkovi přihodilo. Jakmile začne zkoumat minulost, začnou se kolem Veroniky dít divné věci...
Kniha se četla dobře a i docela rychle, konec odsýpal rychle, avšak s podobnou tématikou se dají najít i lepší kousky...

*Čtenářská výzva 2018 - č. 14

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Moje první knížka od pana Nesba. Strašně jsem se na nějakou knížku od něj těšila, no kdo by taky ne, když je ho všude plno a každý ho čte a vychvaluje. Nuže, zezačátku, abych byla upřímná, nic moc. Co na jeho knížkách všichni vidí? Začátek mi připadal až takový chaotický a do knižky jsem se nemohla začíst. Ale pak...jsem zjistila, že když mám chvilku volnou, honem vytahuju pentagram a čtu. Konec byl pro mě překvapivý a musím říct, že jsem do poslední chvíle nic netušula . A jo, přes těžké začátky, říkám ano, knížka se mi líbila. Pravdou ale zůstává, že to není jedna z těch knížek, které shltnu za den. A v nejbližších letech si jí asi znovu taky nepřečtu. Nicméně, na další knžíky s Harrym Holem se těším už teď.

14.03.2013 4 z 5