OnlineMahulenaK

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

5 hvězdiček. Bez komentáře.

16.07.2019

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Rozhodně se nemůžu ztotožnit s nadšenými komentáři některých čtenářů. Schválně jsem si sehnala knížku ve slovenštině, abych to měla autentičtější, a byla jsem zklamaná. V podstatě dvě třetiny knížky čtete poznámky typu: kdybych to věděl, kdybych si toho nevšímal, to nejhorší teprve přijde atd. atd. Začátek vypadal hodně nadějně, nález v trezoru a další pátrání zvaly k napínavému a jedinečnému příběhu, ale pak to celé nějak vyšumělo , a po pravdě, už mě ani nezajímalo, jak to celé dopadne.

10.06.2019

Dům na samotěDům na samotěMichaela Klevisová

Klevisová mě baví moc. I když mají knížky občas podobné styčné body, jsou každá jiná a zatím pokaždé skvělá. Vyhovuje mi i, že se zbytečně nezabředává do soukromí Bergmana a většina děje se soustřední na vyšetřování.

26.10.2019

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Oddechovka. Nejde o nějakou velkou literaturu, ale nakonec mě všechny postavy dostaly. Fandila jsem jim, štvaly mě a bavily mě. A nestydím se za to!

24.05.2019

Zlodějka příběhůZlodějka příběhůMichaela Klevisová

Už jsem lapená...a vrhám se na třetí díl. Ještěže jsem detektivky paní Klevisové objevila až teď, mám na chvíli zásobu a nemusím čekat, až vyjde nová kniha :-)

12.10.2019

Krv nie je vodaKrv nie je vodaDominik Dán

Dominik Dán zatím nikdy nezklamal. Zase jsem přečetla jedním dechem (ovšem ve slovenštině, jinak to není ono), parta z kanceláře 141 mě fakt baví. Jediné mínus-čekat na další knížku :-(

31.12.2015

P.S.P.S.Anna Geislerová

Aňa mi nikdy nebyla moc sympatická. Pak jsem vždycky viděla nějaký film a musela jsem uznat, že je skvělá herečka. Rovnou jsem se zařekla, že P.S. číst nebudu. Ale chtěla jsem mít knížku doma, už kvůli tomu, jak ja krásná. A zase jsem musela Aňu vzít na milost. Moc se mi to líbilo. Člověk si nemá dělat předsudky. A tak.

18.05.2016

Přítelkyně smrtiPřítelkyně smrtiBernhard Aichner

Něco tak naprosto jiného, než jsou ostatní knížky, jsem fakt nečekala. I když hodně drsný příběh, a i když hlavní hrdinka vražedkyně, tak si naprosto získala moje sympatie. To jsou tedy paradoxy. A už se moc těším na další díl.

24.01.2017

HanaHanaAlena Mornštajnová

Nelze dát jinak, než plný počet. Jediná drobnost-není to vhodná knížka na dovolenou...Doufám, že paní Mornštajnovou radost ze psaní neopustí a brzy se dočkáme další knížky.

14.08.2017

Strážce nádržeStrážce nádržeZdeněk Svěrák

Klasický Zdeněk Svěrák, milý, dojemný, úsměvný...

03.12.2018

Než vystydne kávaNež vystydne kávaTošikazu Kawaguči

Jsem naprosto nadšená! Nemám sice moc ráda zápletky s cestováním v čase, protože se pak zamotávám, ale atmosféra knížky, poklidné vypravování a úžasný nápad s místem a pravidly, to mě fakt dostalo.

21.06.2019

Zavátá sněhemZavátá sněhemMartin František Stručovský

Tentokrát jsem s hodnocením trochu na vážkách... Nechtěla bych psát samá negativa, ale oproti Bez duše, která mě nadchla, mě nebavilo: části, kde se popisuje vztah s Pavlou, narážky na souvislost s minulou knížkou (co když ji někdo nečetl), otevřený konec a poměrně hodně patetických úvah. Příběh fajn, ale hodně podobný tomu předešlému. Tak trochu doufám, že další pokračování to trochu napraví.

05.10.2019

Temná cestaTemná cestaLinda Castillo

Jak mám tyhle detektivky ráda, tak mě Temná cesta moc nenadchla. Sice jde pokaždé o jiný příběh, jiné postavy, ale ve finále je to v podstatě pořád o tom stejném. Kate jde pokaždé o život, a i to vyústění zápletky je v podstatě vždycky podobné. Snad to další knížka napraví, nerada bych o Amiše přišla.

12.11.2020

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Jednoduše nádhera.

09.12.2020

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Toho jsem se bála...Četla jsem s paní Klevisovou moc hezký rozhovor v Téma a říkala jsem si, že bych si nějakou její detektivku zkusila přečíst. Bála jsem se, že se mi bude líbit, a budu si muset přečíst všechny...No, a je to tak!

22.09.2019

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Moc pěkná knížka. Nejde /alespoň mě/ přečíst rychle.Bavila mě, ale šetřila jsem si ji. Některé pasáže bych klidně vynechala, ale celkově úžasný dojem. Rozhodně nepatří k těm, které přečtete a zapomente.

02.05.2013

Kruh smrtiKruh smrtiChris Tvedt

Zase další dobrá severská detektivka. Kde se na tom severu ti dobří spisovatelé pořád berou?!

25.02.2013

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Vůbec nevím, jak jsem na tuhle knížku přišla, ale chytla mě tak, jak dlouho žádná. Chvílemi jsem měla strach, jak se s některými situacemi autorka vyrovná, ale naštěstí žádná z mých obav se nevyplnila (nemůžu být konkrétnější, prozradila bych moc :-)
Každopádně jsem to hodně prožívala a nejsem si jistá, jestli teď už radši nebudu číst jen nějaké dětské knížky...

03.08.2015

Vražedný chladVražedný chladLouise Penny

Moc mě baví inspektor Gamache a úžasná atmosféra bistra, vesničky atd. Kdo je vrah bylo celkem zřejmé a hodně se to podobalo Zátiší, všichni víceméně podezřelí, pak bylo jakoby jasné, kdo to byl a nakonec to byl někdo jiný:-) Ale co mělo znamenat to s těmi obrazy, pak závěrečná epizoda ve sněhové bouři a pak jsem taky nepochopila Nicholovou a Lemieuxe. Jen doufám, že se to v další? knížce nějak vysvětlí! Trochu mám strach, aby se téma Three Pines nevyčerpalo, Zátiší v létě, Vražedný chlad v zimě, obyvatelé vesničky sympatičtí, bude se zase muset někdo přistěhovat?

30.12.2014

AnežkaAnežkaViktorie Hanišová

To je tak, když si člověk nepřečte anotaci...Kdybych to bývala věděla, tak si tu knížku asi nepřečtu a uchýlím se k nějakému veselému příběhu. Je hrozně ze života, chvílemi mi z toho až nebylo dobře, přečetla jsem ji jedním dechem. Ale mám dost, jinak to říct nejde.

15.12.2015

Nejkrutější měsícNejkrutější měsícLouise Penny

Zase mě Gamache a Three Pines dostali...Říkám si, že už další knížku číst nebudu, že už jsem si udělala obrázek, a můžu číst zase něco jiného. A pak vyjde další knížka, nevydržím to a nelituju!!!

09.07.2016

Oživlý kámenOživlý kámenLouise Penny

Trochu mi tentokrát chyběla vesnička Three Pines, ale jinak...

15.09.2016

Osudy a běsyOsudy a běsyLauren Groff

To je tak, když se někdo nechá "zblbnout" anketami typu "Nejlepší kniha na Amazonu za rok 2015"...Příště už dám jen na své osvědčené tipy.
Příběh mě tedy vůbec nebavil, oba hlavní aktéři byli totálně nesympatičtí, a po první části jsem se rozhodovala, zda jsem vůbec schopná knížku dočíst. Nakonec jsem ji tedy dočetla až do konce, ale můj názor to nezměnilo.

30.01.2017

ČernookáČernookáAnna Musilová

Dala bych ještě půl hvězdičky vzhledem k věku autorky, a k tomu, že je to její debut. Ale celkově nemůžu hodnotit víc. Nebylo pro mě příliš uvěřitelné to, co mělo být doopravdy, to co se stalo ke konci už vůbec ne. A ani mě nijak neujal příběh, spíš to bylo takové "plácání se" v pocitech. Možná to jinak vnímá cílová skupina, ale i pro tu by měly být knížky o něčem.

28.09.2018

Do posledního dechuDo posledního dechuLinda Castillo

Příběh za 5 hvězdiček, bez debaty. Tahle série mě nepřestává bavit.
Co mi ale vadí, jsou chyby v knížce. Často je tam prohozený ženský a mužský rod, spousta překlepů, věcné chyby. Např. "lepší nic vědět" apod.
To ale jen tak na okraj, příběhu to body neubírá...

11.08.2018

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Detektivka dobrá, a Theo celkem sympaťák. Ale že by to byla zas taková pecka...Tady holt zafungovaly vnější faktory, reklama, obálka apod.

07.11.2018

Krásné tajemstvíKrásné tajemstvíLouise Penny

Moc mi chyběla vesnička Three Pines a její osobití obyvatelé, ale příběh z kláštera byl natolik jiný a působivý, že nemůžu hodnotit jinak. Přestože v knížkách s inspektorem Gamachem nikdy nejde o nějakou akční detektivku, každý další příběh je prostě skvělý. Jen budu muset bohužel dlouho čekat na nějaké další pokračování, protože 9. a 10. díl už jsem četla ve slovenštině...

08.02.2019

Plachetnice na vinětáchPlachetnice na vinětáchJiří Hájíček

Nemůžu si pomoct, ale za mě zklamání. Dala bych sice ještě půl hvězdičky navíc, ale tři už ne. Příběh Marie mě nebavil, ač jsem téměř stejného věku. Pořád to stejné dokola, a jestli měly příběh oživit vzpomínky otce, tak se to příliš nepovedlo. Neupírám panu Hájíčkovi čtivost, ale pro mě mají knížky od Rybí krve sestupnou kvalitu. Mrzí mě to.

13.06.2020

Cit slečny Smilly pro sníhCit slečny Smilly pro sníhPeter Høeg

Tak jsem se na tu knížku těšila, až jsem ji horko těžko vůbec dočetla. Na začátku to vypadlo slibně, ale pak už se to jenom zhoršovalo. Pro mě osobně ztráta času.

27.11.2013

Na podpätkochNa podpätkochDominik Dán

Už ani nevím, jaké mám psát komentáře. Dán mě prostě pořád baví. Byla jsem napnutá od začátku do konce a takovýhle závěr jsem fakt nečekala. A ve slovenštině je to fakt lepší :-)

07.10.2014