Magie233 Magie233 komentáře u knih

Sayonara Sayonara James Albert Michener

Hluboce a citlivě rozpracovaný příběh o velké lásce, o kulturních rozdílech, předsudcích, o zažitých přesvědčení, ale také zajímavé a krásné vyprávění o Japonsku. Nádherné čtení. Spisovatel mě velmi zaujal a chystám se na další jeho knihy.

07.12.2021 5 z 5

Město jako Alice Město jako Alice Nevil Shute

Velice poutavou a zajímavou části knihy bylo pro mě putování žen Malajsií, které je založeno na pravdivé události. Začátek knihy byl pro mě přiliš zdlouhavý a část odehrávající se v Austrálii ubírala na tempu a stávala se nudnou. Ale i tak jsem ráda, že jsem knihu přečetla.

06.12.2021 3 z 5

Život s láskou, život bez lásky Život s láskou, život bez lásky Elizabeth Gaskell

Pěkná a čtivá knížka, která mě zaujala svým emočním příběhem o lásce, slibu a rozhodnutí. V knize je výrazně vyzdvižen ženský element, ale nepůsobí emancipačně.

06.12.2021 3 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Pohodové čtení z právnického prostředí bylo pro mě milým zpestřením. Navíc, když spisovatel je z oboru, kniha působí velice věrohodně. I když je kniha čtivá a psána poutavě, první část se mi vlekla. Ale když konečně začal proces, tak to bylo skvělé. K pěknému zážitku z knihy také přispěl velice sympatický Rudy.

09.11.2021 4 z 5

Muž, který naslouchá koním Muž, který naslouchá koním Monty Roberts

Kniha byla pro mě velice zajímavá, kladný dojem navíc umocňovalo, to že mám ke koním blízko. Velký obdiv M. Robertse k jeho inovativním metodám a vztahu ke koním vybudovaného hlavně na pozorování. Dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých informací, myšlenky spisovatele mě také vedly k zamyšlení.

09.11.2021 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Průměrné krimi, do kategorie thrillerů bych ho nezařadila. I když je kniha psána čtivě, příběh se mi vlekl, spád dostal až ke konci. Pojetí profesora bioinformatiky jako vyšetřovatele, který všechno ví, dokonce i kde najít těla po mnoha letech a dokáže propojit všechny souvislosti, mi nesedlo. Jeho počínání bylo pro mě těžko uvěřitelné.

28.10.2021 3 z 5

Den poslední Den poslední Glenn Kleier

Zajímavý námět a netypický příběh se zvláštní kombinací sci-fi a tradičního náboženství.
Kniha k zamyšlení - náboženství jako víra v protiklad dvou principů, dobra a zla. Závěr byl předvídatelný, ale přesto velice zajímavá a dobře čtivá kniha se sympatickými hlavními postavami.

24.10.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Děkuji autorce za tento román, který zasadila do Karvinska a barvitě vystihuje historii Těšínska a ztraceného města Karwiné. Bydlím v Dolní Lutyni a moc mě bavilo číst o městech, která důvěrně znám a dozvídat se, jak se těžko žilo lidem v té době, jaké měli problémy a radosti, jak vznikly Lázně Darkov, jaká byla problematika těžby uhlí, dále líčení Ostravska a Karvinska zasaženo hornictvím, občanská válka, atd. Používání nářečí a hornického slangu pro mě bylo velice osobní, protože mi to připomnělo mé dětství, kdy jsem to slyšela všude kolem sebe. Písničku Siedi mucha na scianě jsem si musela zpívat s Barkou. Kniha je čtivá. Příběh jen plyne bez zvláštních emocí a zvratů, ke konci děj nemá gradační tendenci, spíše naopak. Ovšem skvěle vystižená historie mi vše vynahradila.

14.05.2021 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Pohodové čtení se zajímavým příběhem. Kniha se mi dobře četla. Do kategorie thriller bych ji nezařadila.

03.05.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Četla jsem Kříďáka i Jámu. Knihy mají kvalitou stoupající tendenci. Hodně povedená je myšlenka "Těch druhých". První polovina knihy se mi táhla, chybělo mi tam napětí a akce, ale od druhé půlky se to konečně rozjelo a začalo mě to bavit. Nadpřirozeno bylo zde zbytečné.

14.04.2021 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Carter mě fakt BAVÍÍÍ!!! Opět skvělá jízda. Každá kniha jiná. Kapitoly jsou psány velice čtivě, gradují a jsou zakončeny tak napínavě, že musíte číst hned dále. Dokonce jsem jednou nevydržela a musela se podívat o dvě kapitoly dále, alespoň na dvě věty, co se stalo. Huntera jsem si velice oblíbila a jsem ráda, že Garcia dostal v tomto příběhu větší prostor a stává se tak rovnocenným partnerem Roberta. Knihu jsem si parádně užila. Děkuji, mistře Cartere.

07.04.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Od severské krimi jsem očekávala více napětí a pocit se od knihy neodtrhnout. Bohužel toto se nedělo, spíše některé kapitoly unavovaly a odkláněly od příběhu (akce policistů v docích, scény v tetovacím doupěti). Joona na mě působil nudně a nedokázala jsem si ho oblíbit. Některé náhle jeho posuny ve vyšetřování působily jako osvícení Ducha Svatého. Ke konci knihy se dočkáme nečekaných zvratů, což je příjemné. Pro mě odhalení vraha bylo překvapivé. Závěr na mě působil nereálně, i když se spisovatelé snaží vše vysvětlit a detailně popsat.

30.03.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Na tuto knihu jsem se hodně těšila a o to bylo větší zklamání. Marketing odvedl dobrou práci. Styl psaní na mě působil zmatečně, fádně, je to spíše směs myšlenek a úryvků. Očekávala jsem citlivý příběh, emoční vyprávění, více konkrétních postav a jejich osudů, ..... Také jsem měla problém s celkovým líčením příběhu, který na mě nepůsobil reálně a skutečně. Tisíce porodů bez smrti dítěte nebo rodičky, těžko uvěřitelné v krutých podmínkách bez jakýchkoliv nástrojů, hygieny, apod. Téma holocaustu se řadí mezi náročnější, .... smutek, utrpení, strach, bolest, nelidskost. Výsledkem by měla být citlivá díla se silnými příběhy tvořená s respektem a úctou.

22.03.2021 2 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Dobré čtení, řádky samy rychle plynou, tajemný příbeh a nechybí ani napětí a hororové prvky. Hlavní hrdina byl sympatický, vtipný s přiměřenou dávkou ironie a sarkasmu. Příběh od začátku udržuje čtenáře v napětí a pomalu odhaluje tajemství z minulosti.
"A zase se to děje"
I když konec odhaluje nové skutečnosti, zdálo se mi, že trochu upadá. Jáma se mi líbila více než Kříďák.

14.03.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jednoduché čtení, průměrná kniha, námět zajímavý, děj mohl být více rozvinutý, dvě dějové linie, obálka hezká, vypravěčský styl příliš prostý, občas vtipné, někdy moudré myšlenky a často se dlouho nic nedělo. Na závěr vyplynulo mnoho překvapivých odhlalení, kterými autorka chtěla čtenáři vyrazit dech, ovšem na mě to nezapůsobilo. Ale přesto autorku nezavrhuji, je to její první kniha a přečtu si jinou.

08.03.2021 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Podle mě je Carter nejlepší spisovatel kmini thrillerů, je geniální, ale také zvrácený. Každá kniha jiná, ale všechny napínavé, brutální, čtivé, prostě skvělé. V tomto díle nám Carter asi chce udělat radost a dává možnost odhalit vraha před Huntrem, tak asi o dvě stránky předem.

01.03.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Stejně jako Lovec draků, krásná kniha se silným příběhem přibližující historické události za několik desítek let v Afganistánu. K. Hosseini má obrovský talent, dokáže děj, lásku a utrpení, popsat velice reálně, citlivě a dojemně, tak že jsem vše naplno prožívala s hlavními postavami. Kniha, která ve mě zanechala velké emoce.

18.02.2021 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Krásná kniha, která Vás donutí usmívat se, slzet a hlavně přemýšlet o životě.

08.02.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Sympatické postavy, čtivý romantický příběh a Španělsko pod diktátorským režimem. Velice oceňuji, že autorka věnovala mnoho let výzkumu historických údálostí, pobývala ve Španělsku, hovořila s odborníky, místními lidmi, ... Své znalosti pak citllivě a reálně přenesla do příběhu a do života postav. Seznámení s touto části historie bylo pro mě velice obohacující. Také se mi líbilo proložení španělštiny v textu. Možná kvůli knize V šedých tónech, která mě naprosto uchvátila, jsem od příběhu očekávala trochu více a závěr na mě působil jako z červené knihovny. Ale i tak je kniha hezká a doporučuji pro milovníky historických románů.

31.01.2021 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Steinbeckové líčení postav a popis prostředí je dokonalé, nedivím se, že získal Nobelovu cenu za literaturu. Úžasná kniha, plna moudra, filozofie, života, lásky, boje dobra a zla. Vždy jsem se těšila na čtení knihy a když jsem se blížila ke konci, zpomalovala jsem tempo čtení, protože jsem nechtěla, aby kniha skončila. Skvělé dílo, které mě zasáhlo a budu se k němu vracet.

20.01.2021 5 z 5