Magie233 Magie233 komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

...."Pro tebe třeba tisíckrát".... Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Smutný příběh o lásce, utrpení, vině a odpuštění mě hluboce zasáhl. Kniha nabízí nejen pohled na několik desítek let vývoje sitauce v Afgánistánu, ale je protkaná tématy k přemýšlení.

04.01.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jsem spokojená, kniha čtivá a napínavá. Opět brutální vraždy, tentokráte se autor zaměřuje na detailní popis utrpení a umírání oběti.

04.01.2021 5 z 5

Nikdo neunikne Nikdo neunikne Romain Sardou

Dobré, čtivé a závěr překvapivý. Knihu jsem si užila.

25.12.2020 4 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Třetí díl byl pro mě nejslabší ze všech a to pro příběhové stránce. Linie Laiy a Eliase byla nudná, bez akce, příliš protahovaná. Helenina část byla zajímavá a zlepšuje úroveň celé knihy. K závěru se dočkáme akce a několika zvratů. I když knihu hodnotím průměrně, první dva díly byly skvělé a věřím, že čtvrtý díl bude vyvrcholím celé této sbírky.

15.12.2020 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Těšila jsem se na pokračování hlavních postav, které jsem si oblíbila. Kniha je čtivá a hned mě vtáhla do děje. Po první klidné a pohodové třetině děj konečně dostal spád, napětí, dobrodružnost a ke konci na mě čekalo několik dějových zvratů. Bavilo mě prožívat tento příběh.

02.12.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih se mi nakonec líbila. Ovšem o 150 stran bych ji zkrátila a tím by děj byl akčnější, první půlka se mi hodně vlekla, dokonce jsem uvažovala, že knihu odložím. Líbilo se mi pojetí vypravěče jako Smrti, což mělo téměř uměleckou hodnotu - i Smrt má duši. Závěr byl skvělý a vše vynahradil.

18.11.2020 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Čtivé, napínavé, akční, scény dobře popsané, pěkný příběh. Hlavní i další postavy jsem si oblíbila. I když hlavní hrdinka Laia by mohla být více rozhodnější a bystřejší, příběhu by to dodalo více dynamiky. Kniha mě hned vtáhla do děje a bavila mě. Hned navazuji na druhý díl.

18.11.2020 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Nádherná kniha, která má duši. Velice citlivě a věrohodně psaná. Začátkem knihy jsem se musela prokousat, ale pak to stálo za to. Neubránila jsem se slzám.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherná kniha, emotivní, smutné a dojemné. Velmi silný příběh na základě skutečných událostí.

Zloba Zloba Chris Carter

Má první kniha od Cartera. Hned jsem si oblíbila Huntera. Kniha plná napětí, neočekávaných zvratů, psychologických bojů dvou nadprůměrně inteligentních lidí, ale také brutality. Moc se mi líbila a těším se na další knihy.

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Skvělý psychothriller, který Vás nutí neustále číst a nepřestat. To že je vypravován v 1. osobě přispívá k hlubšímu prožitku. Mírně předvídatelný závěr, ale není to na škodu.

04.11.2020

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Opět úžasné dílo a dech beroucí čtení, Follett je skvělý vypravěč. Pilíře země se mi líbily o kapku více.

04.11.2020 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Napínavá, strhující, plná dějových zvratů, poutavě vyprávěná a i když je velmi obsáhlá, četla jsem jedním dechem. Brilantní historický román o stavbě katedrály a úchvatný příběh o naději, odvaze, lásce a nenávisti. Kniha, která má duši. Velký zážitek.