maca5449 maca5449 komentáře u knih

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Řekla bych, že kniha mohla končit trochu uzavřeněji. Takhle to skoro vypadá, jak kdyby autorka chtěla ještě příběh rozvinout. Rozhodně je zde víc napětí než v prvním díle. Občas se mi otvírala kudla v kapse z Vayny a jejího přístupu, ale pokud autorka chtěla ukázat její zrůdnost, tak mohla klidně přitvrdit. Po dočtení se mi to zdá takové... nedotažené.

31.01.2015 3 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Hned v poděkování autorka píše o Jessice Bird. Říkala jsem si ,,ááá! bezva! kámošky!" a pak čtu a vidím tu podobnost s Bratrstvem, až na to, že to není tak dobré. Bylo to takové... divné, přitažené za vlasy, zvláštní, ploché. Nějak jsem to autorce nechtěla věřit.

Ale kniha se dobře četla, jako paranormální romace je to celkem ucházející a když na to přijde, tak příběh vlastně docela ušel. Krom toho každá série musí nějak začít, tak snad se autorka trochu pochlapí a příští díl mi nebude připadat tak... nedůvěryhodný.

A neustále mě iritoval výraz "lidská samice."

19.01.2015 3 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Začátkem jsem měla pocit, že se budu knihou těžko prokousávat, ale po několika stranách, kdy je v náznacích(!!!) vysvětlený systém Lorů už to bylo ok. Začetla jsem se a BUM najednou se příběh mění a já čtu o postavách, které jsou v předchozích kapitolách zmíněny jen ve dvou větách. Docela šok. Přesto mě bavilo číst dál.

Největší výhrada se týká Lachlaina. Jako vážně? Lachlain? Co to je jako za jméno?! Pro mě to byl Lachtan.

Kniha určitě patří mezi ty dobré ze žánru paranormální romance, ale TOP to není. Je to čtivé a oddychové. Ale postavy mi zatím k srdci příliš nepřirostly. Dokonce se mi občas zdálo, že jsem to už někde četla. (např. SPOILER ! zlatý pásek Myst mi připomínal Brunhildu a poklad Nybelungů.)

02.01.2015 4 z 5

Přečteno během mžiku. Dějově mě upoutala více než celé Stmívání. Ale pořád mi to připadá jako čtení pro náctileté. Jelikož jsem mimo cílovou skupinu už mi to moc neříká. ;)

12.12.2014 3 z 5

Remy Remy Katy Evans

Pro cílovou skupinu velmi dobré, ženy si na tom smlsnou. Trochu mi vadilo, že byl druhý díl z Remyho pohledu shrnut oproti prvnímu jen pár větami, ale co... Oddychové čtení, přečteno za pár hodin. :)

10.12.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Do půlky knihy jsem měla pocit, že je to jen nějaké plácání o ničem. Druhý díl pro mě končil pocitem "wow! chci vědět jak to dopadne" a tady je najednou jen kopec tlachání a žádná akce. Navíc perspektiva dvou hlavních postav? Tris popisuje co se kolem děje a Tobias se chová jak náctiletá emočně labilní holka. Chtěla jsem drsňáka a měla jsem slečinku, děkuju mockrát.

Chvílema jsem chtěla knihu odložit a prostě ji nedočíst, ale nedalo mi to. Měla jsem jistou představu jak vše skončí, ale kupodivu mě autorka překvapila a napsala pro mě celkem neočekávaný konec, i když poslední kapitola byla zase zdlouhavá a rozvleklá.

Díky tomu pro mě nečekanému konci 3 hvězdy, jinak by si zasloužila spíš jen dvě. Od prvního dílu to byl krok zpět.

09.12.2014 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Četlo se to dobře, je to autentické a celkem i zajímavé. Měla jsem problém s orientací ve jménech a s tím, kolik je komu vlastně let a do které generace spadá. Asi bych si musela knihu přečíst ještě jednou, abych v tom neměla takový guláš. A problém mi dělaly i dlouhé německé výrazy v textu.

Po přečtení si tak říkám, o čem to vlastně bylo. O pátrání po kořenech? O životě Dory? Nevím, přišlo mi to tak nějak plácání o ničem a o všem.

Každopádně příběh je velmi zajímavý, jazyk to celé obohacuje a celkově je kniha vlastně dobrá.

06.12.2014 4 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Trochu předvídatelné, ale čte se rychle a je to celkem oddychové. Stojí za to si ji přečíst. :)

07.11.2014 4 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Chvíli mi trvalo zorientovat se v postavách, drahokamech a vůbec v celém politickém systému, ale stálo to za to. Není to kniha pro každého, pokud se člověk přenese přes kastrování mužů nebo znásilňování mladých holek, čeká ho velmi pěkný příběh o tom, jak může ztratit všechnu naději.

Nic pozitivního, nic optimistického. A přesto zanechá hluboký dojem a chcete další díl. Snad jen dát si chvíli oddech.

06.11.2014 4 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

K Hordubalovi jsem se dostala díky povinnému referátu na škole. Je to dokonalá kniha. Tolik křivdy, tolik bolesti, tolik nepochopení...

06.11.2014 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Asi nejhorší díl ze série. Jacob zkrátka není Edward. Navíc mi vadí dějová linie typu: jsme spolu šťastní, něco se podělá, jeden z nás usoudí, že nemůžeme být spolu, nutná separace, nemůžeme bez sebe být, vrátíme se k sobě. Okrajově zmíníme špatňáky, aby to nebylo jen o tom, jak od sebe utíkáme a zase se vracíme.

06.11.2014 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pro mé mladší já nejúžasnější knížka vůbec. Trochu mě mrzí, co z této knihy udělala média a posedlí fanoušci. Každopádně děkuji autorce, která u mě nastartovala posedlost paranormálními romancemi. :D

Bella a Edward jsou v knize vtipní, úžasní, krásní a zamilovaní. Film je hnus. Pořád si kladu otázku, jak se to mohlo stát, když autorka na filmu spolupracovala. Krom toho Pattison jako Edward? Eh... Místo knihy a filmu Stmívání bych nejradši všem doporučila film Tupíři. Přesně vystihuje celou atmosféru knihy i filmu.

Po těch letech mi ta kniha připadá čim dál méně epic. Opakovaným čtením ztrácí své kouzlo, které pro mě měla v 15 letech.

06.11.2014 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Tato kniha ve mně zanechala hluboký dojem. Do úplné dokonalosti tomu ale něco chybělo. Asi jsem čekala nějaké to hysterčení a trojčení od Lotty na konci knihy, které se bohužel (pro někoho bohudík) nekonalo.

06.11.2014 4 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Nesedlo mi to.

Nerada knihy nedočítám, ale tady jsem to už musela vzdát. Opravdu musela. June čtu už 9 měsíců. Pokaždé, když jsem se k ní vrátila jsem buď začínala usínat, nebo jsem se nemohla soustředit, protože to je o ničem...

04.05.2019 1 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Abych pravdu řekla, tak jsem se první polovinu knihy snažila z náznaků vzpomenout, o čem vlastně byla jednička. Mám trochu obavu, že než vyjde další díl zapomenu děj i tady.

17.02.2019 3 z 5

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

Z prvu jsem byla knihou otrávená a chtěla jí dát nízké hodnocení. Nebavilo mě to. Plácala jsem se v názvech, jménech, místech... Bleh, vůbec jsem se nemohla pořádně zorientovat. Můj cíl byl, nějak se tím prokousat až do konce a vrhnout se na něco jiného.

Jenže... zhruba v polovině mě to začalo bavit. Rozkoukala jsem se a najednou mi byli všichni sympatičtí a nechápala jsem, jak mě ze začátku ta postava mohla nebavit!

A od poslední části jsem se nemohla vůbec odtrhnout! Úplně mě to pohltilo.
Potřebuju další díl. Rychle.

10.02.2019 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Přiznávám, že jsem ze začátku měla problém se začíst, ale potom mě Lazlův příběh pohltil a nadchnul. Ovšem ten konec je značně neuspokojivý.

23.09.2018 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Ne. Prostě ne.

Asi jsem jedna z mála, komu tahle série nesedla. Je to nudné, rozvleklé, plytké, otřepané, postavy si z prvního dílu téměř nepamatuji, autorka tam nuceně narvala milostný trojúhleník a já vážně neměla potřebu vědět, jak to dopadne.

Možná je to tím, že mám s čím srovnávat, ať už knihu zahrnu do dívčích románů/pro mládež/YA pořád mi to v jakékoli kategorii po srovnání s ostatními tituly žánru vychází jen jako klišé a pekelná nuda.

18.08.2018 1 z 5

Žabí polibek Žabí polibek Garth Nix

Nedočteno.

Mám ráda fantasy výpravy, mám ráda, když se do příběhu zamotává víc postav, které mají na pozadí svůj vlastní dojemný příběh, ale tohohle bylo zkrátka všeho moc a navíc příliš v dětské rovině. Na jednu stranu mě autor nenechal ani chvíli oddechnout, protože se pořád něco dělo. Na druhou stranu, to, co se dělo nebylo nic, co by mě ke knize přikovalo.

Roztomilá pohádka pro děti, které ale stejně nejspíš neudrží pozornost (jako já), kvůli velkému množství postav a neklesajícímu spádu děje.

18.08.2018 2 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Je těžké nehodnotit knihu podle obalu, když je tak pěkný, že?

Zaujal mě způsob, jakým je kniha napsaná, bohužel se otáčení ukázalo velmi nepraktickým. Neustále jsem musela uvažovat, jestli už nastal čas otočit na druhou dívku, abych se nedostala v příběhu moc daleko. Kniha mi neustále vypadávala z ruky a zamotávala jsem se do všitých záložek (papírové samozřejmě častým otáčením knihy vypadávají), většinu času jsem strávila obracením knihy vzhůru nohama než čtením.

Samotný děj dostal grády spíše ke konci, ale celkově mám z knihy dobrý dojem, uvidíme, co přinese druhý díl.

29.07.2018 3 z 5