Dcera čisté krve

Před sedmi sty lety černá vdova prožila mystické vidění a z pavučiny jejích snů a vizí vzešlo starodávné proroctví. Nyní se říše Temnoty připravuje na příchod Královny, která bude vládnout mnohem větší mocí a silou než samotný pán Pekla. Ale Královna je ještě mladá, přístupná všem vlivům a korupci. Kdo ovládá Královnu, ovládá i Temnotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29865/dcera-ciste-krve-By8-29865.jpg 4141

Černé drahokamy (1.)

Daughter of the Blood (1998)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Triton

RavenKate91

Z počátku jsem se moc nechytala, ale potom se to rozjelo a velmi mě děj vtáhl.
Možná s větším odstupem se k četbě někdy vrátím, ale zatím jsou jen smíšené pocity. Stále na mě čekají ještě dva díly...

Devil-Ivet

Bylo to dost zmatené, neuspořádané a chaotické. Některé postavy se mi pletli a dost dlouho jsem nevěděla, o co v té knize jde. Když jsem se dostala tak daleko, že jsem se konečně chytla, docela mě to začalo bavit. Tak trochu jsem si oblíbila Daemona a Saetana. I přes kladné hodnocení a doporučení mé kamarádky, hodnotím jen třemi hvězdičkami. Zas tak dobré to nebylo.

Ryorka

Nechci to až tak úplně hanit, ale v mnoha ohledech mi to přišlo jako psychedelické bláboly nevybouřeného čichače toluenu. Dávám jednu hvězdu za to, že hlavní dějová linie mě to donutila dočíst.

Dani3

Tak tohle byla velká slátanina.
Čarodějnice tu zotročují a mučí muže, muži ničí malé nevinné děti a všichni čekají na mocnou královnu se safírovýma očima.

Musím říct, že mi to hodně nesedlo, bylo to chaotické a roztahané. Navíc postav tady bylo, jak hub po dešti a velmi špatně jsem se v nich orientovala. Taky logika tu dost pokulhávala, místy mi přišla úplně chromá.
Jakákoliv jiná kniha bude lepší než tato.

Lika007
05.10.2017

Kniha nebyla špatná, ale bylo docela těžké se do toho začíst. Nejsem si jistá, zda bych ji dočetla, kdybych sebou měla na dovolené i něco jiného. Takhle jsem neměla moc na výběr.

Ailee
07.08.2017

Bylo dost náročné se zprvu zorientovat ve všech názvech a množství postav. Teprve po zvládnutí základů, když se děj zaměřil jen na užší výběr, mohl si čtenář víc všímat detailů. Ale po celou dobu se prakticky vůbec nic nedělo a jen se popisovaly pocity postav a sem tam se zabrousilo do strohé minulosti. Tajně doufám, že je to pouze hodně dlouhý předvoj pro druhý díl, který bude lepší.

*Pájuše*
21.06.2017

Jsem mile překvapena. Je to klasická, nefalšovaná, čistokrevná fantasy a přece… něco víc! Tomuto žánru má kniha hodně co nabídnout. Ze začátku, jak je tu často zmiňováno a vytýkáno, je problém orientovat se ve spoustě postav. Autorka čtenáře přímo hodí doprostřed a dělej, jak umíš. Vše vysvětluje až v průběhu děje. Některé pasáže v knize jsou… ech, zvrácené. Ale ne natolik, že by vás to odrazovalo od čtení. Na to, kolik má kniha stran, se četla velice rychle. Co mě ale celkem mrzelo, je skutečnost, že kniha, ač se motá kolem jedné hlavní postavy, není tou postavou, která vypráví celý děj. Zrovna u téhle postavičky bych opravdu chtěla vědět, co se jí honilo hlavou. :D

Calla2002
20.06.2017

Waw...já jsem ten konec opravdu nečekala jsem docela šokovaná...a jsem při tom nadšená protože takhle knihy většinou nekončí takže jsem docela vystresovaná :-D
jsem napjatá jak to bude pokračovat. Obecně děj byl....zajímavý byl takový trochu zamotaný ale jsem velice ráda že jsem si to přečetla a těším se až si přečtu další díl
řekla bych že to stojí za to si to přečíst :-)

bartule
17.01.2017

Nejdříve trochu náročná orientace v postavách a ději,ale potom jedna velká paráda

Hajana
23.07.2016

Z knihy jsem mela stejný pocit jako když jsem začala cist Hru o truny. Prvních cca 70 stran me nebavilo a těžko jsem se orientovala v postavách a ději, zvažovala jsem ze ji něco tu. Nakonec jsem ji docetla a ihned se vrhla na dalsi dva díly a jsem rada. Jak již bylo řečeno neni to klasika žánru, ale urcite se k ni nekdy v budoucnu vrátím. Takže za sebe mohu doporučit.

Samira
03.04.2016

Knihu nechci nikomu hanit, ale mně vůbec nesedla. Dala jsem na velmi pěknou recenzi, zaujala mne i anotace a především vynikající úvod, ale postupně mé nadšení ochabovalo, lapeno v postavách, způsobu vyprávění i ději samotném. Doufala jsem, že se to v průběhu čtení změní, ale nestalo se.
Kniha však musela dát dost práce a jistě si najde mnohé nadšené čtenáře, jen jiné krevní skupiny než je ta moje.

Nikolaoss
11.03.2016

Celou trilogii určitě doporučuji k přečtení, já sama ji nepochybně budu číst ještě několikrát, protože opravdu stojí za to. Na poprvé fascinuje a na opětovné čtení zůstává zajímavým a lákavým oddechovým kouskem. Mezi klasiku žánru se sice nezařadí, ale určitě stojí za pozornost.

petronelka3
23.01.2016

Skvělá kniha. Ze začátku trochu náročnější na zorientování, ale pokud tomu čtenář dá šanci, tak je to skutečně povedený příběh. Sama jsem to poprvé musela po pár stranách odložit, ale když jsem se o rok později ke knize vrátila a nenechala se zvyklat těžkým začátkem, nemohla jsem se potom odtrhnout

len85hor
04.01.2016

kniha se mi líbila tak napolo, hodně postav, hodně jmen, člověk si musel nějaké pasáže přečíst i dvakrát, třikrát aby pochopil, vůbec jsem se nemohla zorientovat

janca2864
15.11.2015

Zamotaný děj, člověk se v něm ztrácí. Pro mě nic moc. Doufám že ostatní díly budou lepší.

delatrix
29.09.2015odpad!

Tohle je teda hnusná knížka a především ten konec. Celkově je ovšem hrozná, vůbec bych ji nečetla.

Sadako
08.08.2015

Velmi kvalitní Trololo, na jiné kvality již nezbylo místo. Zmatené softporno oplývající postavami jménem Saetan, Daemon či Lucivar a hromadou hysterických čubek, které se od sebe odlišují tak špatně, že jsem jejich jména raději zapomněla. Hlavní hrdinka plní plán Mary Sue na 110%. Přečetla jsem náhodou kus na návštěvě, tedy nehodnotím, ale byla by to maximálně jedna hvězda za ten nezáměrný humor, jakože brutální scény jsou asi nejvíc, po kastrační jsem se smála snad minutu. A když tak koukám na fotografii autorky, napadá mě vzhledem k sexuálním scénám v tomto neštěstí cosi jízlivého.

ElisR1
25.07.2015

Za mě velké zklamání. Do čtení jsem se musela nutit a málem jsem ani nedočetla...

moira2912
12.06.2015

Tahle kniha je pro mě srdcová záležitost a přestože není dokonalá - má doopravdy daleko k dokonalosti - je plná nápadů - ta magie!!, zvláštního humoru, má skvělé postavy a děj, zamotaný, složitý, poutavý. A bolestný. Mám ji jednoduše ráda.

Lorrainee
10.06.2015

To se proste neda... to je tak uchylny, ze bych to nejradsi upalila na hranici.

julliette
08.12.2014

tak strhující příběh, i když na tu tloušťku to nevypadá, čte se snadno a rychle. Ani jsem stránky nepočítala a bum, byla jsem na konci, škoda, že druhý a třetí díl jsou nedostupné, to čekání, až je vrátí, mě prostě ubíjí, a z toho důvodu čtu jiné knihy, abych se odreagovala

Marillee
22.11.2014

Musím se přiznat, že během prvních 100-150 stran mi několikrát hlavou proběhla myšlenka, že to vzdám, protože jsem knize vůbec, ale vůbec nerozuměla. Přišla mi hrozně složitá a také že je! Jenomže pak jsem se přelouskala přes začátek a už se nemohla od knihy odtrhnout. Pokud jste si zamilovali vyprávění Her o trůny se vším všudy (mám na mysli i násilnosti a další nechuťárny), tahle knížka je přesně pro vás! :)

Nel-ly
11.11.2014

Strašně mě mrzí, že se u nás zatím neplánuje pokračování téhle trilogie...
Kniha je NEUVĚŘITELNĚ originální a zajímavá, ale je vidět, že autorka je ještě nevypsaná. Svět má logické problémy, kdy čtenář není schopen přesně rozeznat v jaké verzi "alternativního" světa se nacházíme, když jsou jednou popisovány věci alá náš středověk, a pak zase oblečení atd. které do něj absolutně nezapadají.
Nápad byl úžasný, všechny ty postavy, ten svět, ta temnota... ale zpracování bylo mírně chaotické a pro čtenáře mohlo působit zmateně (já četla všechny tři u nás vyšlé knihy naráz a díky bohu za to :D)

ráda bych se v češtině dočkala dalších knih od autorky, do dnes jich napsala už mraky

maca5449
06.11.2014

Chvíli mi trvalo zorientovat se v postavách, drahokamech a vůbec v celém politickém systému, ale stálo to za to. Není to kniha pro každého, pokud se člověk přenese přes kastrování mužů nebo znásilňování mladých holek, čeká ho velmi pěkný příběh o tom, jak může ztratit všechnu naději.

Nic pozitivního, nic optimistického. A přesto zanechá hluboký dojem a chcete další díl. Snad jen dát si chvíli oddech.

pobijecmuch
26.06.2014odpad!

Manipulace se čtenářem, hora zvratků, no prostě knižní zhovadilost. Po přečtení části knihy jsem si oči vyplachoval borovou vodou a přemýšlel, že půjdu k očnímu zkusit přečíst tu jeho tabulku. Na reklamu a rady jiných čtenářů nesmíte dát, protože potom máte na několik nocí pokažené spaní.

Arianne
22.04.2014

Je to podivny a lehce zmateny svet, kde vladnou sadisticke zeny, zneprateluji si muze a pak jsou nuceny je jeste trvdeji ovladat.Ale nic netrva vecne a co se stane, az se ten nejmocnejsi a nejzurivejsi osvobodi? To se dozvime v pristim dile.
Pribeh je zajimavy a celkem neotrely, nicmene styl vypraveni je misty zmateny a az zbytecne komplikovany. Nez se pustim do pokracovani, chce to trochu oddechu.

MiaVanAcid
30.12.2013

rozečetla jsem a nyní odkládám ...nedočteno....pro mne chaos od první strany, nechytlo mne to.

Kate.S
11.12.2013

Nepřečetla jsem ji celou, zdaleka ne. Nevím no, nějak mi to nesedlo. Připadá mi to hodně zmatené, co se týče postav. A ty drahokamy to samé. Možná se ke knize vrátím později, ale momentálně ji zavírám.

Taiwy
06.08.2013

Velmi pěkná knížka se zajímavým příběhem, bohužel co mi chybělo, tak hlubší popis míst, postav a pravidla světů, díky tomu jsem neustále tápala a přemýšlela o smyslu a řádu knihy a nemohla se nechat v táhnout do děje, asi tak v polovině knihy jsem se konečně dovtípila těch základních otázek, které jsem měla a už jen hltala knihu. Škoda, že není kniha propracovanější, více do detailu, moc by mě vše zajímalo, uvidím co přinesou další díly :)

77fifi
27.06.2013

celá série strhující. vtáhne vás do krásného světa, který má sice jiný pravidla než ten náš....ale myslím že je nám blíž.....

magie americká literatura sex

Anne Bishop