Dcera čisté krve

Před sedmi sty lety černá vdova prožila mystické vidění a z pavučiny jejích snů a vizí vzešlo starodávné proroctví. Nyní se říše Temnoty připravuje na příchod Královny, která bude vládnout mnohem větší mocí a silou než samotný pán Pekla. Ale Královna je ještě mladá, přístupná všem vlivům a korupci. Kdo ovládá Královnu, ovládá i Temnotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29865/big_dcera-ciste-krve-By8-29865.jpg 4183

Černé drahokamy 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Triton

Daughter of the Blood, 1998

Kniha Dcera čisté krve

Peta1607

Ze začátku hodně zmatené, spousta postav, ale pak skvělá fantasy, ač vystavěná na trochu perverzní matriarchální společnosti. Kniha se dobře čte, má spád a kupodivu mě po dlouhé době v knize nerozčilovala žádná hlavní postava, určitě se pustím do dalšího dílu.

JK96
29. květnaodpad!

Nedočetla jsem to ani do poloviny. Když opomenu, že příběh je stále o ničem, nedokážu překousnout tu přemíru úchyláren, na kterých je zřejmě postavená celá kniha.

Nikidree
30.07.2021

Necelou první třetinu jsem hodně tápala nad světem i jeho pravidly, a hlavně co to vlastně čtu. Různé postavy, různá místa a občas odlišný způsob vyprávění. Někdy to na mě působilo až lyricko-psychologicky (existuje vůbec něco takového?), naštěstí to však většinou bylo "normální" vyprávění.
První polovinu jsem si nebyla jistá, zda je to kniha pro mě. Způsob jak funguje svět mi přišel hodně ujetý až zvrácený a nemohla jsem se do toho dostat. Ovšem jakmile se hl. hrdinka objevila víc, začalo mě to celkem bavit.
Rozhodně to není typické fantasy. Vyskytuje se tu dost násilí a brutality, ale i velmi hezké momenty, převážně s hl. hrdinkou. Styl psaní není špatný, ale buď vám sedne nebo ne. Jak jsem již napsala, některé úseky se trochu vymykaly.
Hodlám pokračovat dál, zajímá mě, jak se to bude vyvíjet. Musím však přiznat, že se pro mě nejedná o knihu, kterou bych zhltla jedním dechem.

AniDi
22.01.2021

Ze začátku pro mě velmi zmatené, hodně postav a současně více linií příběhů. Kniha je velmi zajímavě a poutavě napsaná, děj má spád, hlavní hrdinka je úžasná. Ale rozhodně to není žádná pohádka, některé věci pro mě byly až hrozně brutální, až skoro přehnané. Těším se na další díl.

denniys
04.12.2020

Kniha má poměrně chaotický začátek a je trochu těžší se zorientovat..není to tím, že by v ní bylo nějak hodně postav nebo byl děj až tak složitý - spíše to působí, jako by sama autorka nevěděla, jak nám svůj svět představit a v úvodu tápe...příběh sám o sobě se mi moc líbil a na další díly se těším..baví mě hlavní hrdinové - záporáci, kteří vlastně záporáci nejsou..a nejvíc se těším až všem Čarodějka ukáže svou celou moc..

HoneyH
18.10.2020

Kniha na mě velmi zapůsobila svým zadumaným charakterem. Mám z ní zvláštní pocit. Jako by z ní dýchalo něco temného a zároveň mě k sobě připoutávala něčím světlým. Rozhodně stojí za přečtení.

barbb8k
03.08.2020

Ze začátku bylo trochu obtížné se zorientovat v takovém množství postav a jmen. Ale i tak, když u čtení zaplete mozek a lehce nad tím zapřemýšlíte, všechno hned pochopíte.

Do děje jsem se začetla hned od prvních pár stránek a neputil mě až do konce.
V knize se toho vždy děje tolik, že prostě musíte číst dál, abyste se dozvěděli, co se stane.

Hlavní hrdinka je mi neskutečně sympatická, protože i když je ještě hodně mladičká, její myšlení a uvažování je podobné dospělému člověku.

Romantická linka v se v tomto díle ještě tolik nevyvíjí, ale i tak je naprosto úžasná. Sice to není normální romantická linka, kterou známe z ostatních knih, přesto je velmi krásná.

BlueIvy
18.04.2020