Dědička stínů

V tomto násilném, vášnivém i temném světě fantazie vládne čistá krev – rasa čarodějnic a princů válečníků, jejichž síla se ukrývá v magických drahokamech. V druhém díle trilogie Černých drahokamů se sny říše Temnoty o osvoboditelce konečně stávají skutečností. Čistá krev čekala staletí na příchod Čarodějky, živoucí nositelky magie. Někteří ji považují za mýtus, další odmítají uvěřit, zatímco někteří se těší, že ji využijí jako loutku pro své vlastní temné záměry. Jaenellina fyzická zranění vyléčí pouze čas. Křehká mysl je jen stěží schopna ochránit ji před hrůznými vzpomínkami z dětství. Nic ji však nemůže odvrátit od jejího osudu, který bude naplněn, až se vzpomínky vrátí a magie dozraje. Jaenellin bude donucena přijmout svůj úděl. V ten den se říše Temnoty dozví, co to znamená, když vládne Čarodějka…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34703/big_dedicka-stinu-njU-34703.jpg 4.3127

Černé drahokamy 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Triton

Heir to the Shadows, 1999

Kniha Dědička stínů

*Pájuše*

Dlouho mi trvalo, než jsem se k dalšímu dílu dopracovala a spoustu věcí jsem stihla zapomenout. Nicméně na Jaenelle - temnotu osvícenou světlem - jsem zapomenout nemohla. Líbil se mi i Saetan. Má své temné stránky, ale zároveň i za ta léta neztratil něco z "lidskosti", jestli se to tak dá nazvat. Vrhám se na třetí díl a doufám, že se dostane ke slovu i Daemon...

denniys
04.12.2020

Stejně dobré jako předchozí díl..uvítala bych více kapitol s Daemonem, ale chápu, že vše má svůj čas.. Jaenelle začíná předvádět svůj potenciál a člověk jí upřímně fandí..s nadšením jdu na další pokračování tohoto příběhu..

HoneyH
18.10.2020

Opět jsem měla z knihy takový zvláštní pocit. Tolik smutku, zoufalství a zároveň naděje. Autorka píše zajímavým a poutavým jazykem. Kdo nečetl, nepochopí.

barbb8k
03.08.2020

Tento díl je o trochu slabší než předchozí, ale i tak je úžasný.

Během čtení jsem si strašně moc zamilovala celý ten svět, ve kterém se děj odehrává.
Autorka dokáže všechno tak neskutečně krásně popsat, ať už krajinu, magii, nebo chování postav.

Ale je tu i věc, která mi na knize celkem vadila a to, že začátek (prvních padesát stran) bylo v celku o ničem... Všichni se tam báli o jednu postavu, ale to je asi všechno. Jasně, v této části jsme se dozvěděli plno nových informací, ale i tak.

4,5/5⭐

gabice4
27.10.2019

Lepší než první díl, přečteno jedním dechem.....ze začátku mi chyběl Daemon

Ailee
19.01.2018

Tři hvězdičky knize dám, ale jen za originální a nápaditý svět. Originalita tomu nechyběla, ale číst se to moc nedalo. Prostě mi nesedl styl. Kniha se mi táhla a ne a ne skončit. Tuto sérii bohužel nedočtu.

bartule
17.01.2017

další skvělý díl

len85hor
16.02.2016

druhý díl byl stejně tak jako první chaotický, jak už jsem uváděla - hodně jmen, hodně míst, hodně všeho, místy jsem se ztrácela, některé pasáže jsem musela číst dvakrát, občas jsem se musela nutit abych knihu dočetla, teď se chystám na třetí díl jenom z toho důvodu abych měla přečtenou celou sérii ale mezi mé oblíbené patřit nebude