Dědička stínů

V tomto násilném, vášnivém i temném světě fantazie vládne čistá krev – rasa čarodějnic a princů válečníků, jejichž síla se ukrývá v magických drahokamech. V druhém díle trilogie Černých drahokamů se sny říše Temnoty o osvoboditelce konečně stávají skutečností. Čistá krev čekala staletí na příchod Čarodějky, živoucí nositelky magie. Někteří ji považují za mýtus, další odmítají uvěřit, zatímco někteří se těší, že ji využijí jako loutku pro své vlastní temné záměry. Jaenellina fyzická zranění vyléčí pouze čas. Křehká mysl je jen stěží schopna ochránit ji před hrůznými vzpomínkami z dětství. Nic ji však nemůže odvrátit od jejího osudu, který bude naplněn, až se vzpomínky vrátí a magie dozraje. Jaenellin bude donucena přijmout svůj úděl. V ten den se říše Temnoty dozví, co to znamená, když vládne Čarodějka…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34703/dedicka-stinu-njU-34703.jpg 4.2102

Černé drahokamy (2.)

Heir to the Shadows (1999)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Triton

Ailee

Tři hvězdičky knize dám, ale jen za originální a nápaditý svět. Originalita tomu nechyběla, ale číst se to moc nedalo. Prostě mi nesedl styl. Kniha se mi táhla a ne a ne skončit. Tuto sérii bohužel nedočtu.

bartule
17.01.2017

další skvělý díl

len85hor
16.02.2016

druhý díl byl stejně tak jako první chaotický, jak už jsem uváděla - hodně jmen, hodně míst, hodně všeho, místy jsem se ztrácela, některé pasáže jsem musela číst dvakrát, občas jsem se musela nutit abych knihu dočetla, teď se chystám na třetí díl jenom z toho důvodu abych měla přečtenou celou sérii ale mezi mé oblíbené patřit nebude

julliette
19.04.2015

Je to nádherná kniha. Děj byl velmi poutavý. Přečetla jsem ji za dva dny. Tyjo, tak Jaenelle se stala královnou Temnoty a má celou říši Stínů. Saetan, její adoptivní otec, se stal jejím majordomem. Už se těším na další díl, jak to bude s Daemonem, když se teď konečně vyhrabal z Šíleného království.

maca5449
06.11.2014

Trochu slabší díl. Autorka posunula laťku ještě o kousek víc. Teď už se nebudou zabíjet (hmmm, spíš mučit) jen lidi, ale dokonce i jednorožci.

Chlapy vykastrujem, jednorožcům uřízneme roh, malý holky znásilníme, aby jsme jim rozbili jejich mysl a ony tak nemohly získat nějakou tu moc z drahokamů. Príma čtení.
Na druhou stranu se tady člověk dočká alespoň trochu zadostiučinění a odplaty.

Trochu mi vadily časové přeskoky. Jeden tisíc let tam, dva tisice let sem, kdo by to počítal?
A vážně chceme celý svět vystavět na tom, že veškerá naděje spočívá v jedné holce, která nechce ničemu a nikomu vládnout? Všichni (ti dobří) ji budou milovat, chránit a uctívat a s těmi zlými čarodějnicemi a znásilňovateli, vrahy a hnusáky už si nějak poradíme?

I přes to všechno má však příběh něco do sebe a ještě dlouho po přečtení se k němu vracím.

Pitye
05.06.2014

Méně zajímavý než první díl ale nemohu říct, že špatný. Střídali se chvíle, kdy byl děj zajímavý a chvíle, které mě nudili. Každopádně mě to neodradilo od čtení dalšího dílu.

Romaine
06.03.2011

Druhý díl byl o malinko slabší, bitevní scéna s jednorožci moc nezapadala, ale i tak jsem knihu opět přečetla během chvíle a nemohla se dočkat posledního dílu.

Anne Bishop

Anne Bishop