Královna Temnoty

Jaenelle vládne jako královna na dvoře Ebon Askavi, a proto zkorumpovaná čistá krev už nemůže masakrovat její lid a zneuctívat její zemi. Ale kde se uzavřou dveře, může být prolomeno okno, proto musí být nepřátelé zničeni jednou provždy.Ani Čarodějka sama však nemá dostatek sil k tomu, aby ochránila Říši Stínů. Někde, dlouho ztracen v Šíleném království, se nachází Daemon, její předurčený společník. Neoblomná láska, kterou k Jaenelle chová, sjednotí dvůr a zajistí moc. Ukazuje se ale, že spojené síly nebudou stačit k odražení útoků nepřátel – pouze strašlivá oběť může zachránit ty, které Jaenelle miluje… Krátká ukázka z knihy: Navzdory všemu rozumu, navzdory vší touze, dokonce i když si myslel, že se s ní oženil Lucivar, stále ještě nedokázal vstřebat fakt, že Jaenelle už dávno není tou dívenkou, jakou znal. Už vyrostla a dospěla. Stěny v pokoji najednou zešedly, ještě více potemněly a začaly se uzavírat, přičemž kolem něj vytvořily tunel. „Daemone.“ Tenhle hluboký hlas si také pamatoval. Slyšel ho a připadalo mu, že zní pobaveně. Dříve ho slýchával plný zuřivosti a zběsilé síly. Slýchával ho zastřený a vyčerpaný. Slýchával ho, jak ho prosí, aby se na něj napojil, aby přijal pomoc a sílu, kterou mu nabízel. Pomalu se otočil a zíral na Saetana. Prince Temnoty. Nejvyššího pána Pekla. Svého otce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44590/kralovna-temnoty-BHW-44590.jpg 4.4107

Černé drahokamy 3.

Romány, Pro ženy, Fantasy
Vydáno, Triton

Queen of the Darkness, 2000

Kniha Královna Temnoty

denniys
09.12.2020

Poslednímu dílu přidávám hvězdičku, zaslouží si ji..nejlepší díl opravdu povedené série..byl to krásný příběh plný silných emocí..příběh dívky, která je živoucím snem všech, kteří žili a žijí..příběh o lásce, síle a vůli..jednoduše doporučuji

barbb8k
03.08.2020

Úžasné zakončení krásné série.

Tento díl mám ze všech nejraději, protože se toho tady děje nejvíc. Když si myslíte, že se hrdinka dostala z jednoho problému ven, přijde hned jiný.

Romantická linka se konečně v tomto díle rozjela a je úžasná.
Kdo tuto knihu četl, tak mi dá za pravdu, že tento pár nejde nemilovat.

Jedna věc v celé sérii mi přijde škoda. A to, že je napsaná v er formě. Podle mě by si čtenář více vychutnal celý děj, kdyby věděl, co se zrovna děje postavám v hlavě.

Závěrem chci napsat, že tuto sérii opravdu doporučuji. Hlavně tomu, kdo má rád temnější fantasy a těm, kterým už ostatní knihy, které spadají do žánru Fantasy připadají ohrané, protože vám můžu slíbit, že nic takového jako je toto jste ještě nikdy nečetli.

gabice4
27.10.2019

Skvělá série..... Konec se mi zdál useknutý

Morganna
05.07.2019

Nádherna kniha - milujem ju

bartule
17.01.2017

super zakončení,celá série i když zpočátku náročnější na zorientování se je perfektní a určitě po ní sáhnu znovu :-)

Aň78
07.09.2016

triologie byla zajímavá a napínavá, ale myslím si, že tenhle díl byl nejlepší

len85hor
25.02.2016

poslední díl se mi kupodivu četl nejlépe, kniha byla pěkná a docela i přehledná co se týká děje tak postav

julliette
03.05.2015

Je to krásné ukončení série. Jaenelle má trošku problémy ve vztahu s Daemonem, nakonec se dají dohromady. Chystá se válka a Jaenelle, jakož to Královna Temnoty má ji zastavit, což se jí podaří s pomocí Saetana, jejího otce, dále pak Lucivara, bratra jejího milence, a pak je tu Daemon. Jaenelle svou obrovskou mocí dokáže vyhladit čistou krev, která byla pošpiněna Hekatah a Dorotheou, ale cena byla velká, Přišla o hodně spoustu energie a zranila se, ale její příbuzní, vlci, se o ni postarali. Daemon ji našel a strávil s ní noc, protože on si myslel, že ona umřela a ona si myslela, že ji ta síla zabije. Ona mu řekla, že si ho vezme. A tak, i když to nepokračovalo dál, určitě proběhla svatba.

Anne Bishop
americká, 1955