Mabie Mabie komentáře u knih

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Za mě docela slabé. Měla jsem veliká očekávání, ale toto byl jeden ze dvou slabších dílů trilogie.

03.02.2017 2 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Moje úplně nejoblíbenější kniha od Artura Haileyho. Jako vždy má autor naprosto dokonale zmapované prostředí a díky svému slohu dokáže čtenáři zprostředkovat úžasný zážitek.
Děkuji Paulus.1987 za citát:
"Jednou za čas člověk musí zvážit to, co chce, proti tomu, v co věří..."

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Miluji Haileyho a knihu jsem přečetla jedním dechem. Dostala se mi do rukou kdysi v době dávno minulé a nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Považuji ji za jednu z jeho nejlepších.

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Knihu jsem přečetla za 3 dny a tak dlouho mi to trvalo jenom proto, že musím chodit do práce.
Kniha je psaná čtivě, je to silný i reálný příběh. Mě se na rozdíl od některých lidí líbily vsuvky citátů a vzpomněla jsem si při té příležitosti na svůj starý sešit, kde mám pár hezkých citátů také. Nevím kam knihu zařadit, je to zajímavá směsice psychologie, detektivky a romantického příběhu, ale celek je každopádně povedený. V předchozích komentářích někdo zmínil harlekýnku a já myslím, že otevřený konec byl přesně to, co knihu od harlekýnek odlišuje. Souhlasím, že zdrobnělin jmen mohlo být méně, ale vzhledem k popisovanému typu hlavní hrdinky mi slovo Erička nevadilo. Navíc - kdo z nás v době zamilovanosti nepřeháněl? :-)
Začátek knihy se četl sám, střed byl trochu rozvláčnější a sladší, ale konec všechno zase napravil. Většinou v knihách docela brzy vím, jak se příběh bude vyvíjet, ale tady jsem do poloviny knihy netušila k jakému zvratu se schyluje. A samotný příběh ...každého z nás by mohla potkat taková tragédie a dokud si něco takového neprožijeme, nevíme jak by nás taková situace zlomila.
Kniha určitě nutí k zamyšlení. S klidným svědomím ji doporučuji a doufám, že autor buď prohledá svůj šuplík a něco ještě vytáhne a pokud nic dalšího nemá, tak něco nového napíše. Děkuji mu touto cestou ještě jednou za knihu s věnováním a přeji hodně nápadů na další knihu.

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Vrátila jsem se po letech k této dětské klasice a je to stále stejné. Jako dítě jsem Paní Láryfáry milovala pro laskavý humor příběhů a jako dospělá kromě vtipu oceňuji nadhled a životní filosofii, pro každý věk nepostradatelné.

02.02.2017 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

V souvislosti s touto knihou jsem měla veliká očekávání, protože jsem předtím přečetla jedním dechem Zvuk slunečních hodin. Toto je ale něco zcela jiného.
Kniha nemá zvláštní děj, je to spíš soubor pro mne hodně těžko uchopitelných myšlenek a rozjímání. Hodně náročná kniha, kterou jsem sice nakonec dočetla, ale pro mě nebyla ta pravá (na rozdíl od Zvuku slunečních hodin, kterou považuji za svou "osudovou" knihu).
Paní Androniková byla v každém případě úžasně talentovaná spisovatelka a je veliká škoda, že už není mezi námi.

02.02.2017 2 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Miluji sérii Sedmého smyslu. Pacovská je úžasná. Nevím jak přidávat hvězdičky do hodnocení, ale tady by bylo 5 hvězd málo.

31.01.2017 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nádherná kniha i film. Vracím se k oběma a vždy jsem trochu "otřesená" příběhem i jeho podáním. Jeden z knižních příběhů, který má i ve filmovém zpracování neuvěřitelnou sílu a moc. Vždycky brečím, dojímám se, prostě kniha i film jsou TOP.

31.01.2017 5 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Miluji celou sérii Sedmého smyslu, ale tento díl je obzvláště povedený.
Nejprve jsem si příběhy přečetla stažené z internetu v době, kdy byly volně dostupné, ale poté jsem si zakoupila všechny tištěné díly, protože jsem je chtěla mít v knihovně.
Podle mne je dílo naprosto srovnatelné s příběhy Harryho Pottera (pokud není lepší). Doporučuji všem.

27.01.2017 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Zvuk slunečních hodin je prostě nádherná kniha, pro mě jedna z nejlepších co jsem kdy četla a nebudu přehánět, když řeknu, že mnou otřásla.

Příběh je tak realistický, že se vám občas nedostává dechu. Doufáte, že vše dobře dopadne a když už chápete, že happy end se nekoná, nedokážete se ubránit smutku nad osudem hrdinů, kteří se stali téměř rodinou.

Nepamatuji se, kdy mě nějaká kniha tak citově poznamenala a přestože se nechcete týrat, kniha vás nepustí a musíte ji dočíst. Tady platí, že ZA KAŽDOU LÁSKU SE DŘÍVE ČI POZDĚJI PLATÍ SMUTKEM.

Ano, kniha je úžasná a z celého srdce ji doporučuji. Veliká škoda, že autorka již zemřela.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Miluji knihu i představení.

26.01.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

I po letech skvělé a čtivé.

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Vondrušku mám ráda a jeho pana Oldřicha obzvláště. Dobrá kniha.

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Na rozdíl od prvního dílu, který jsem zhltla, jsem tuto knihu četla na tři etapy. Jak už napsali mnozí přede mnou, neměla jsem číst Pilíře země, protože laťka byla tentokrát výrazně níže.

26.01.2017 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Pro mě naprosto dokonalá kniha. Klasika, vracím se k ní.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Pro mě asi jedna z deseti nejlepších knih vůbec. Klasika, srdcovka.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nádherná, silná kniha, jedna z mých nejoblíbenějších. Filmové zpracování překvapivě dobré. Z celého srdce doporučuji, určitě je to kniha ke které se člověk vrací.

26.01.2017 5 z 5

Nedoporučila bych ani knihu ani představení. Podle mne je to kniha o pravdách, které všichni vědí ...a buď se jimi řídí a nebo ne. Na mne příliš mnoho poučování.

26.01.2017

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Moc se mi líbilo!
Knihu jsem dostala jako vánoční dárek a musela jsem honem běžet dokoupit další dva díly, protože jsem byla lapená příběhem. Sice je zde opravdu strašně moc postav a chvílemi jsem se trochu ztrácela a musela se vracet, abych se v jednotlivých postavách zorientovala, ale příběh je strhující.
První díl se mi líbil ze všech nejvíce, ale ani zbytek nezavrhuji :-)

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moc se mi líbilo. Vtipný nápad s "dvoustrannou" knihou.

26.01.2017 4 z 5