Lumír23 Lumír23 komentáře u knih

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Znovu velmi dobře ku čtení, těžko se odtrhnout. A partnerský život se nám také pohne.

26.02.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

No, zase se mi to líbilo, ale je to už takové... jednotvárné, osobní život hlavní hrdinky jde hodně stranou, máchnutím motýlých křídel vyřeší dva tůze závažné a nejasné zločiny najednou. Ač jest kritika ostatních vysoká v kladných bodech, já zde vnímám ztrátu. A s tematikou druhého zločinu, tak ten autorka prosvištěla, jak po dálnici.

25.02.2020 4 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Je to kniha o vztahu k místu, vlasti, lidem, tradici. Laskavá kniha, směs příběhů a fantazií. Moc hezké čtení.

20.02.2020 5 z 5

Automat Svět Automat Svět Bohumil Hrabal

To je prostě radost číst. Hrozně si užívám čtení této knihy po dlouhých letech. Je to neskutečně krásné a laskavé čtení, vyprávění neobyčejné o obyčejných života věcech, žití, radosti, strasti. Opravdu čistá krása.

19.02.2020 5 z 5

Za všechno se platí Za všechno se platí Liselotte Hammer

Ach, Za všechno se platí... být to film, zkrátil bych ho o hodinu, pak by to bylo velmi dobré. Ale knihu o hodinu nezkrátíš. Ale o takových 120-150 stránek, no a tadá, je tu výborná kniha. Je to hutný sever, temný jak doom metal, ale tak až nudně dlouhý...

17.02.2020 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Baví, pořád mě to baví, i když salta v osobním životě jsou tak trochu až moc artistická. Ale jaká jiná vata by se měla objevit? Unylý popis běžného života by asi nebodoval. Dobrá, odpouštím, piš barde piš, už toho k vyšetření moc nebude!

13.02.2020 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

A zase se mi to moc líbilo. May je borec, umí to, na poslední chvilku to ještě maličko zamotá, ale vše má logiku. A jdu na pátý díl.

10.02.2020 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Jo, vtáhne a nepustí, moc dobře se to čte. Otevřený konec není, je to jen pokračování příběhu... Už jdu na díl 4.

09.02.2020 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Druhý díl byl dobrý stejně jako první, čte se to moc dobře, nelze než doporučit. Se sklenkou, dvěma... vína.

08.02.2020 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Asi půjdu proti všem, mě se kniha velice líbila a hned sahám po další z Enzo série. Neporovnávám s ničím, kniha má spád i děj, že je někde popis nepodstatného delší, no, dá se přežít. Že jsou vsunuty děje, které nejsou vlastně součástí příběhu? Tak já jsem také někdy prožil něco, co přímo... a to jsem vám byl jednou smutný, ale to je jiný příběh. :-)

08.02.2020 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Delší, avšak napínavé čtení, zajímavý popis meziválečného Německa. Zaujalo, rád bych ve čtení pokračoval.

06.02.2020 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Velice čtivý příběh, série je kompaktní, napínavá. A vztah hlavní hrdinky se také někam sune. Moc dobrá detektivka.

03.02.2020 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Inu, tušil jsem do čeho jdu, ale neodhadl přesně jak moc silné to bude. Kniha bez začátku a vlastně i bez konce. Slovy klasika - šeď, šeď. Ale rozhodně ne nuda. Jen ta beznaděj...
Přesto nelze než doporučit k přečtení.

02.02.2020 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Sérii čtu sice trochu na přeskáčku, ale je to výborné čtení. Vývoj je i viditelný v knihách samotných ve způsobu psaní, nejen ve vztazích popisovaných osob. Dobré čtení, lze jen doporučit. Ale popořadě to bude lepší.

01.02.2020 4 z 5

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Pěkný, poutavý příběh, u kterého jsem si říkal a smutnil nad tím, že na naše "nezávislé" soudce, nikdo nedohlíží tak, jak na soudce v knize. U nás, bohužel, platí právo a soudcovská spravedlnost jen pro ty bohatší. A dozor funguje stejně.

29.01.2020 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Bylo čtivé, poutavé, ale přesto mě závěr trochu zklamal. Čekal jsem trochu jiné rozuzlení a hlavně, jiný přístup místních šefirů...

25.01.2020 4 z 5

Berlínská past Berlínská past Richard Birkefeld

Tato kniha se mi líbila hodně moc, sice je zde popsán režim nacistický, ale ten systém přežití figur u korýtek, tak ten známe moc dobře z doby nedávné/dnešní, ono je jedno jaký režim zrovna frčí. Dosazovat si do příběhu může člověk různá jména, různé funkce, různá období... Stále aktuální, asi tedy jiný, nekonečný příběh.

24.01.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Napínavé, hodně, celou dobu, jen ten závěr mi přišel jakoby nedotažený... zjednodušený. Ale zase se mi to líbilo.

23.01.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Noo, to bylo opravdu ošklivé. Psycho paní profesionálky. A dál nebudu prozrazovat, je určitě lepší si to přečíst. Tahle spisovatelka má koule!

21.01.2020 5 z 5

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Líbilo se mi to. Víc autorů od severních sousedů.

19.01.2020 5 z 5