Lumír23 Lumír23 komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Poutavé, napínavé, s dějem, spádem, napětím. Moc dobře se mi kniha četla, doporučuji.

16.07.2020 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Prostě pan Vondruška nezklame. Opravdu, radost číst. Jen dvě věci na srdci mám, cizí slova, jejichž ne význam, ale ani existence nebyla vlastně ani nutná, ta tam prostě nepatří, asi jako mouřenín, nu a pak je problém v závěru, kdy se z Hedviky stane Milada. V nejméně vhodný okamžik.

13.07.2020 5 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Jo, tohle mě bavilo, to bylo zase rychlé čtení, i s možností odhalit vraha.

10.07.2020 5 z 5

Revír Revír Helene Tursten

Kniha se mi líbila, měla sice delší úvod o lovu, ale dalo se. Asi půjdu i po dalších knihách od paní autorky.

08.07.2020 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Někdy to seveřani přehánějí, ale zase kdo jiný, než oni, to umí přehnat tak, že mrazí a přitom to nedovolí odtrhnout se od stránek? A toto je zrovna takový příklad. Doporučuji.

06.07.2020 5 z 5

Nezbytná opatření Nezbytná opatření Antonín Mazáč

Nevím. Nebavilo mě to. Asi jsem díky zde uvedeným hodnocením čekal víc, nevím.

04.07.2020 3 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Tak já se budu opakovat v tom, že mě autor baví. To ano. Ale také mi připadá, že v jeho knihách stoupají počty mrtvol, až se začínám bát, kam se může dobrat - vždyť to za chvilku bude jako s těmi ruskými vojenskými filmy - z let minulých. Pokud neznáte pointu, tak se k tomu přidávala hláška - nestačíš odhrnovat nábojnice před televizí... Ale jinak, až na doporučenou redukci mrtvých (zde by bylo dobré postupovat dle rad Járy da Cimrmana), mě to zase bavilo :-) .

28.06.2020 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Přečetl jsem, ale měl takové trvalé deja-vu, že už ten příběh znám, ač jsem knihu četl poprvé. Jako když víte co se děje, jak a proč. Sice to neurazí, ale taky nenadchne. Asi tak.

25.06.2020 4 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Klasický Dán, je to dobré počtení, zde bohužel s několika konci spíše k pláči, ale známe takové události všichni. A slováci zase kalej jak vzteklý a jebou už od třinácti naprosto na pohodu... Inu, cizina, no...

22.06.2020 5 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Kniha je to hutná, musel jsem se k ní vracet několikrát, ale vnímám ji jako natolik důležitou, že nešla odložit. Nebudu vypisovat s čím souhlasím a s čím už třeba ne, na to jsou tu jiní pašáci (skoro tak obsáhle popisují své připomínky, až by to dalo na samostatnou knihu). Mě kniha přinesla to, co jsem hledal. Pohled na současný svět s odkazem na minulost, návaznosti a logické chyby, které budeme stále a stále opakovat. Opravdu hutné, avšak nutné, čtení. Svět blbne pod transparenty obhajujícími nesmysly, udržet si svůj názor, nebo dokonce rozum, to je unikum.

21.06.2020 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Pro mě tato kniha určena nebyla. Nemám jednoduchý život, ale toto...

13.06.2020 4 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Tak zase to ten plešoun sepsal bravurně. Výborné, napínavé čtení, zápletky, vztahy, dobré i špatné konce, výborný.

10.06.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

No, kniha má zase spád, děj, všechno frčí, dozvíme se i něco z minulosti šéfky, ale ... Mě je téma rasové, či jakékoliv jiné, lidské nesnášenlivosti, už jakoby zneužívané. Bohužel, výsledek neustálého tlaku na to, že vše je v pořádku, že menšiny mají práva, dokonce vyšší, než většina... to je dnešní západní civilizace, kde se běloši omlouvají za svoji barvu pleti...

09.06.2020 4 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Když čtu knihu, vskutku mě musí zaujmout první kapitola, pak čtu radostněji dál, i když ne vždy, je zbylá část knihy tak dobrá, jako první kapitola. Zde je nutné pochopit, že již v úvodu se píše detektivní román. A pokud to tak vezmete, nebudete zklamáni. Je to kus knihy (co do počtu stran), ale mě se to líbilo.

08.06.2020 5 z 5

U Hitlerova stolu U Hitlerova stolu Rosella Postorino

Zajímavý námět, poutavý příběh.

06.06.2020 4 z 5

Modrá smrt Modrá smrt Dylan H. Jones

Inu, dočetl jsem. Na konci s trochou sebezapření. Dávám za pravdu všem, co píší že je moc osob v ději. Pak je to překombinované, složité až nesmyslně. Nu a klasika, autor neví nic o zbraních, ale píše blbost za blbostí. Vypíchnu: v ruce má postava v jedné věte pistoli, ve druhé už je to revolver, pistoli Walther P99 agenti kontrolují a natahují kohoutky - pistole existuje, kohoutek nemá... Nevím, zda chci číst další autorovo dílo.

05.06.2020 3 z 5

Smečka Smečka Katarína Holetzová

Necítím se být v pozici, kdy bych uměl poradit autorce jak psát, to bych nemusel mudrovat, ale čmárat sám. Pro čtenáře zprávu zvládnu: doporučuji, kniha je dobře čitelná, překlad a pravopis je asi nejlepší co jsem od nakladelství XYZ měl možnost číst. Příběh je napínavý, zmínka o přípravce dětí pro službu režimu je zajímavá a je dobře, že občas se najde někdo, kdo připomíná reálie zrůdností -istických režimů. Dnes máme fašizující ekology a všeználky sociologie, pohlaví, atd...

02.06.2020 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Knihu jsem dal za 24 hodin, prostě mě nasála jak hospodský větrák a nepustila. Mám nějaké výhrady, ale to jsou drobnosti, jako třeba to, že nová technologie je zneužita magorem. V reálu vidíme, že kolikrát to až takový magor není (čili sadistický vrah), čímž se stává výsledný efekt ještě ničivější (myšleno blokování špatných, nepokrokových, názorů, na soc. sítích, nebo naopak vyzdvihování pokroku ve smyslu uznávání 128 pohlaví). Dokonce v knize vydavatelství XYZ, nebylo ani tolik desítek chyb.

31.05.2020 5 z 5

Motýl Motýl Katarzyna Puzyńska

Mám rád tvorbu našich severních sousedů, vlastně spoluobyvatel, tedy jsem rád přečetl i tuto knihu. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli o všech policistech, o rodině milionáře, o vesnici... Opravdu jsem byl spokojený s obsahem knihy, rád se podívám i na další díly.
Co mě však málem donutilo knihu odložit, to byla kvalita českého překladu. Je to bolest a je to velká bolest. Chápu ale, když už neexistují novináři, co by existoval někdo, kdo by zvládl korekci a kontrolu. Google to je jistota a tím to končí. Že se tím domrví mateřský jazyk, to už je jedno. Hnus, hnus a fialovej hnus!

30.05.2020 5 z 5

Naplněná proroctví Naplněná proroctví Jaromír Jindra

Bylo to zajímavé čtení, ale není to zrovna můj šálek.

26.05.2020 4 z 5