Lumír23 Lumír23 komentáře u knih

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Příbehy pana autora jsou poutavé, stupňují napětí tak, že se čtenář nenudí ani na začátku, v průběhu, ba ani na konci. Zde je i konec podoben pohádce, je dobrý a šťastný.

10.05.2020 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Přijde mi, že na to jak je kniha zajímavá, je tu celkem podhodnocená. Já ji přelouskal za den, jak mě chytla. Sice zamrzel konec, čekal jsem jej veselejší, ale o to lepší mínění o knize mám. Takže doporučuji a nebojte se hodnotiti lépe :-) .

07.05.2020 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Tak jo, opravdu ventil, pobavení, řekl bych myšlenkový bufet, ale pozor, s výbornou klobásou a chlebem, s pivem jako křen. Kdo chce ventil, doporučuju!

06.05.2020 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

No, nechtěl jsem to, nečekal jsem to, shltnul jsem to, a čtu díl druhý. Velice jsem se pobavil a vrátil do puberty, kdy byly komixy v abíčku a to prostě bylo. Zde je vše jen textem, abych nenavedl špatným směrem, avšak, vnímám jako komix. Pobavím.

05.05.2020 5 z 5

7 dní 7 dní Deon Meyer

Nemohu si pomoci, ale autorův styl vyprávění, se mi moc líbí. Snad bych maličko víc přidal popisy řešení osobního života, ale holt je to jen jeden týden.

02.05.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Knížka se mi velmi líbila, závěr byl takový rychlý, ale co na něm prodlužovat, když se to finále připravuje celou knihu? Doporučuji ke čtení, je to čtivé a myslím i logické. Skutečnosti dějů minulých si lze odvodit, vysvětleny jsou pak téměř stejně, jako čtenářské odhady. A to vnímám jako veliké plus.

01.05.2020 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

A mě se to tuze líbilo. Sice jsem z té části společnosti, co kérky vnímá jako nevratné poškození tělesné schránky, je to však věc majitele těla a ne moje. Kniha byla velice dobře čtivá, znepokojující, drsná, ale i s reálným příběhem ze života dvou lidí, ač odlišných, tak se navzájem přitahujících. Opravdu dobré.

14.04.2020 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Delší, asi i složitý příběh, kde lze jen dohadovat, ne však z nápovědy aktivně hledat zahradníka, tedy vraha. Osobně mi chybí lepší konec osobních životů hlavních hrdinů. Ale asi to tak na Islandu chodí.

09.04.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Po přečtení několika komentářů, jsem se obával, že to bude dlouhé. Přiznávám, že mi to pak ani nepřišlo. Na tloušťku knihy nehleďte a stránek se nebojte, dobré to bylo.

01.04.2020 5 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Hodně kombinované, ale k přečtení. Dávám tak vysoké hodnocení i proto, že jsem blbec shlédl seriálový první díl, kde byla snaha asi nabídnout nečtevcům tuto knihu, ale byl z toho takový paskvil, asi jako toto souvětí. Seriál smazán, knihy budu číst dál.

29.03.2020 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Kniha se mi líbila, ale měl jsem pocit, že na konci příběhu došel autorovi dech a ani on sám příběh nedokončil v tempu, které nastavil pro celou knihu. Chci číst další díly, přesto po Ruce a tomto příběhu, si nejsem jist že volím správně.

22.03.2020 4 z 5

Ruka / Wallanderův svět Ruka / Wallanderův svět Henning Mankell

Začal jsem od konce. Nápad dobrý, výsledek dobrý není. Doporučení ostatním: nedělejte stejnou pitomost, zde jsem byl já pionýrem slepé uličky. Přecházím k jinému románu, dle dostupnosti k dílu 4. Wallander jako postava mě zaujala, snad to tak bude i nadále.

21.03.2020 4 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Napínavý příběh, nemá cenu to tady rozmazávat, je to klasický Dán. Jenom ta spotřeba chlastu u těch slovenskejch policajtů... ale věřím mu to ????.

15.03.2020 5 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Meyer je výbornej. Sice Horečka je u mě top, ale tato detektivní série, je výborná. Včetně alkoholické linie.

13.03.2020 5 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Výborné čtení, velice jsem si knihu užil. Popis místa příběhu, charakteru místních, pro mě i uvěřitelný příběh dítěte.

13.03.2020 5 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Moc se mi to líbilo, sice trochu nezvyklé dějové pomlázky, ale hlavní příběhová linka už narušovaná nebyla, už to hezky jelo až do finiše. Autor ví jak přitáhnout pozornost a čtenář nemá pocit, že si s ním autor hraje, zamlčuje události, fakta, jak se děje v jiných knihách velice často. Za mě určitě doporučuji přečíst.

10.03.2020 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Je to sice více stránek ku čtení, ale zase si člověk může představovat, jak postupně nastupovalo zlo v Německu ke své moci, jak jeden každý, kdo nesouhlasil, čekal že s tím někdo, něco, udělá. Velice silná paralela s dnešní dobou. Nesouhlasíme s mnohým, mlčíme, čekáme že někdo, něco, s něčím...

08.03.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Ano, dobré to je, navazuje, rozvíjí, fakt dobrý. Celá série mě baví.

05.03.2020 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Je to čtení se spádem, napínavé, snad jen babka žijící na nádraží, se škorpionem, připravená podat i se zásobníky... no, i kdybych uvěřil všemu ostatnímu, tak tohle mi už nejde. Fakt nejde.

04.03.2020 4 z 5

Beze stopy Beze stopy Jane Casey

Bylo to napínavé, i když trochu předvídatelné, ale líbilo se mi to.

29.02.2020 4 z 5