7 dní

Jihoafrický policejní sbor čelí největší možné hrozbě – neznámý odstřelovač si vybral za cíl policisty a vyhrožuje, že se budou útoky opakovat každý den, dokud nebude zatčen vrah mladé ambiciózní právničky Hanneke Sloetové. Benny Griessel je proto povolán k vyšetřování čtyřicet dní starého případu, který uvázl na mrtvém bodě. Kvůli chybějícímu motivu a výraznějšímu vodítku je odkázán na spekulace. Měla její smrt něco společného s velkou obchodní transakcí, jíž se účastnila? Nebo je třeba hledat viníka v jejím soukromém životě? Bennyho Griessela čeká sedm dní pekla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/273940/7-dni-uRA-273940.jpg 4.252

Benny Griessel 3.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

7 Dae, 2011

Kniha 7 dní

Dajine

Dobrá kniha. Určitě stojí za přečtení.

petrulka
05.06.2019

Výrazně slabší, než 13 hodin, chvílemi nuda.

soukroma
02.06.2019

Oproti knize 13 hodin, čtené jako první ze série, je zde až moc Alex, alkoholu, Bennyho bejvalky a dětí, a také víc politiky, účetních machinací a dokonce se vynoří i monstrum KGB. Sice nechybí habaďůra a nakonec ani ten nejstarší důvod pro vraždu, ale 13 hodin se mi celkově líbilo víc.
Nicméně jihoafrické prostředí je pořád nové a zajímavé, mj. i v jazykových omezeních, s nimiž se v jednom státě policisté i mezi sebou potýkají (dobrá znalost angličtiny není běžná, tedy asi ani povinná). Tady je až příliš i zvolání a klení v nejrůznějších jazycích a dialektech, aniž bychom byli řádně poučeni, co ta méně průhledná přesně znamenají...
"Vulgarita je berlička konverzačních mrzáků." (skvělý postřeh, zaznamenán i do citátů)

Zajímavý je jiný pohled na rasismus: zde jsou důsledně oddělované tři kategorie - černí, barevní a bílí.

A kouzelný byl zážitek z Amsterdamu...

harena
27.11.2018

Benny Griessel abstinuje už dvě stě třicet tři dní a je zařazen do Jesřábů, kde společně s nimi vyšetřuje vraždu mladé právničky. Kniha je opět napínavá od první stránky, má spád a počet stránek při čtení ani nevnímáte. Benny je sympaťák a musím říct, že si čtení krimithrilleru skutečně užívám. Těším se na další pokračování.

ivoiro
09.05.2018

Knihu hodnotím velice průměrně. Autorovi dám ještě jednu šanci a pak uvidím.

sioux
02.10.2017

Slušná kriminálka. Udržuje čtenáře v napětí. Nemá vyloženě slabá místa. Úplná špička to však není, charaktery nejsou takové, že by s nimi čtenář dýchal, je tam hodně popisů policejní práce, což jsem občas přeskakoval.

Zara
07.05.2017

Žádný div, že autorova série s Bennym Griesselem je trefou do vkusu tak širokého okruhu čtenářů....inteligentní zápletka, perfektně nadávkovaná parabola vyšetřování a hrdinova soukromého života,žádoucí poměr přímé řeči i epického děje.Důstojný souputník severské gardy!

marlowe
26.03.2017

Skvělá detektivka z exotického prostředí Jihoafrické republiky. Jen škoda, že jsem začal "trojkou", protože řada "vztahových vzorců" hlavního hrdiny byla už rozehrána v předchozích dílech a tak jsem občas trochu tápal… Inu, nezbude nic jiného, než podniknout cestu časem zpět k dílu prvnímu…

A pro zajímavost jedna "česká stopa" v románu:

"Máš tentokrát správnou adresu, brácho?" zeptal se Kosťák Boshigo. Před necelým rokem si Jestříbi z Gautengu spletli adresu, když chtěli zatknout prchajícího Radovana Krejčíře za podvod. Od té doby čelili pořádnému posměchu kolegů.