Lumír23 Lumír23 komentáře u knih

Čtvrtá kostka Čtvrtá kostka Jan Rybář

Přiznávám, dočetl jsem, ale bez radosti. Vysloveně mi příběh nešel, brzdil se, nudil. Sice autor v doslovu vysvětluje, že popsaná je teoreticky reálné, snahu musel mít obrovskou, ale kniha mě opravdu nenadchla. Asi to bude hlavně tím, že jsem z Pardubic ????...

13.09.2020 3 z 5

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

Třetí kniha, ač s hodnocením vysokým, pro mě třetí na žebříčku. Avšak i nadále nadstandard, paráda.

13.09.2020 5 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Nemohu si pomoci, ale stejně jako Neklidné kosti, toto je echt moc dobré čtení. Hrozně mě to bavilo a už mám i třetí díl a těším se na poslední, ač mě rmoutí, že toho autor Mel Starr nevydal víc. A moc dlouho mi nedocházelo, proč mě ty knihy tak lákají, tak až magnetizují. Ale rozlousknul jsem to! Tady je svět ještě v pořádku!!! Má řád, směr, oproti dnešku minimum dekadence a zhýralost jen pro vrchních 1000. Tak to zní mě, samozřejmě je možné s tím nesouhlasit i proti tomu protestovat, ale to je asi tak vše...

07.09.2020 5 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Výborný, moc mě to bavilo, spád, děj, pochopení jednání, fakt moc povedené. Až se divím že hodnocení je tak nízké.

05.09.2020 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mark Tilbury

Toto mě bavilo, sice jsem vytušil kdo je aktuální lump, ale bavilo.

05.09.2020 5 z 5

Pomsta Pomsta Jane Casey

Tak musím zdůraznit to, že kniha je hrozně pomalá. Dá se to ale odpustit, protože je zároveň dobrá, napínavá, dá se odhalovat, přitom nenapovídá moc, netají příliš. Klasicky, jak je dnes běžné, má plno chyb překladatelských, češtinářských a s velkou pravděpodobností i autorských.

04.09.2020 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Žeru ho, ale tato kniha mi přijde trendy v tom, že je to už zase maličko přitažené za pačesy... Nebudu uvádět své důvody, čtení je to rychlé - člověk se neodtrhne, ale ty "záhady"... Nějak mi přijdou už z jiného světa.

30.08.2020 4 z 5

Bez výčitek Bez výčitek Tom Clancy

A zase mám na delší dobu od Clancyho pokoj. Tohle bylo jak na zakázku, propagační materiál americké armády, prostě Copak je to za vojáka po emericku. Hvězdy jsou jen za počet slov.

29.08.2020 2 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Dá se říct, že jsem také v tom hloučku nespokojenců, a také již chápu ono nízké hodnocení. Oproti jiným autorovým knihám, mi tato přijde ne jako zapomenutá, ale jako náčrtek k dodělání. Tak možná evo verze 2. Ale ne k vydání.

29.08.2020 3 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

No, brutální, avšak poutavý příběh. Zaujal a držel.

20.08.2020 5 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Inu, klasicky, popisně, jako vždy. Někdy mě to irituje, v této knize kupodivu ne. Velice poutavé, ač dlouhé.

16.08.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tak bylo to zajímavé, jen ten čarodějnický konec, ten mi tam úplně nesedl. Ale jinak hutné dílko.

16.08.2020 5 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Výborné, jako vždy.

10.08.2020 5 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Výborné, sice se člověk až tak moc nedostal do Říše v třicítkách, ale příběh hutný, kvalitní.

09.08.2020 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Mám ho rád. Rád ho čtu. Ale tohle se nepovedlo až tak docela. Zápletka je až moc, pachatelé to samé, tady se Tim nechal hodně unést...

02.08.2020 4 z 5

Ikarus Ikarus Deon Meyer

Znovu výborné, sice je z Bennyho zase alkáč, ale je to jen způsob, jak se víc přiblížit ke knize jako k možnému reálu. Taky má ten život na houpačce...

26.07.2020 5 z 5

Kobra Kobra Deon Meyer

Tahle řada je výborná, stabilní úroveň, tedy vypadlo slovo vysoká. Jednodenní knihy to jsou.

26.07.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tak hodnocení obecně vysoké, ale já začínám mít pocit, že se to posouvá směrem, který mi nedělá radost. Psyché hlavní hrdinky začíná být samostatným příběhem, komplikuje se popis, ač si myslím, že prvé dvě, tři knihy, kde bylo hodně vysvětleno, byly spíš detektivky, teď už míříme někam do hlubin... Číst chci řadu dál, ale možná budu vděčný za její včasný konec.

23.07.2020 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Noo, paní je ve svých představách dóóst uchylná a brutální :-). Ale je to velice čtivá kniha. Super.

19.07.2020 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Kniha mě zaujala, nerozumím nízkému hodnocení, ale co se dá dělat? Bavila mě.

16.07.2020 5 z 5