Lumír23

Poslední hodinaPoslední hodinaJeffery Deaver

A po třinácté! A zase to je krok maličko zpět. A zase takové záseky a změny... Ale hurá, všemocná tajná služba Emerická, a vševědoucí další tajné služby, a jejich komediální a komedianstké chování, vlastně je to docela dobrý popis aktuálního dění na východ od nás. Tahají nitky, dělají že tam nejsou a je jich tam hafo :-) . A plus je v tom, že zde se objevuje česká stopa! Slivovice, knedlíky, Orloj! No, tak co víc chtít, že?

Ocelový polibekOcelový polibekJeffery Deaver

Tak už po dvanácté, jo? Tak barde, bylo to i lepší, no, nebudu lhát. Vše podstatné je již prozrazeno v dřívějších komentářích, četlo se to docela dobře, jen ta hra se čtenářem, ta není fér. Prostě když někomu tři čtvrtiny knihy vtloukám do hlavy, že to je postižená a týraná žena, pak je ten zlom, tvořený pouze dedukcí Lincolna, docela ořech. To mě zklamalo.

Milenka spravedlnostiMilenka spravedlnostiJeffery Deaver

Bavilo mě to? Já ani nevím... Klasicky zamotané, hlavního strůjce jsem tipnul a vyšlo to, ale nějak jsem se nedokázal ponořit. Co však vnímám jako plus, hlavní hrdinka nebyla promiskuitní v této knize... Jinak nohy u sebe moc neudržela, což začíná být již trochu norma i v detektivkách, ale zde jen jeden...

23.12.2021

Dívčí hrobDívčí hrobJeffery Deaver

Tak tahle kniha mě bavila, nečekal jsem až tak silné násilí, stejně jako dost barvitý popis vnímání neslyšících. Kupodivu, popsaný svět neslyšících, smýšlení, nejistoty, hierarchie, dost zajímavé a detektivku obohacující. Za mě dobrý.

15.12.2021

Ďáblova slzaĎáblova slzaJeffery Deaver

Ano, tato kniha se povedla. Napínavá, se spádem, trochu na palici (kdekdo by teď napsal cvak, ale to by bylo už moc opakovaných vtipů), ale chytne a člověk některé pitomosti rád odpustí. Jako ale fatální vnímám nereálný konec knihy, kde to autor prostě přepísknul. A to jak s jeho zachráncem, tak s uvedením domu do původního stavu.

07.12.2021

Ztracené střípkyZtracené střípkyTim Weaver

Tak čtivé to bylo. Zamotané taky. Ale vyústění mi přišlo trochu fádní, zjrdnodušené a hlavně - nereálné. Až si říkám, tato kniha je promarněná šance.

04.12.2021

Komunita truchlícíchKomunita truchlícíchJeffery Deaver

Tato série mě až tolik nebaví. Neumím přesně pojmenovat proč, ale jakobych se neuměl popasovat s celou myšlenkovou linií. Prostě Rhym to není, tam to je o kus výš, no.

28.11.2021

Hra na nikdyHra na nikdyJeffery Deaver

Tak vám ani nevím... Není to špatné, ale Rhym to není, přišlo mi to takové málo svižné. Ale číst se to dalo, to ano...

25.11.2021

Sběratel kůžíSběratel kůžíJeffery Deaver

Já ty příběhy toho týpka na vozejku a rezavý baby, čtu rád. Hodnotím je pravidelně vysoko, i zde se snažím hodnotit hore, ale půlku hvězdy bych ještě ubral. On nám pan autor někdy trochu věší bulíky. No dobře, bulíky úplně ne, ale napíše knihu s hlavním příběhem, který má spád, snad i logiku, a ve finále to rozseká takovou doplňkovou, vyvětlující architekturou, kdy má čtenář pocit, že vlastně odvolává vše doposud napsané a slibuje to, co vlastně slíbil v předcházejích knihách. A co mě nešmakovalo vůbec, to je porušení Hodinářova slibu, aniž by mu Link za to alespoň slušně nadal do chodících kriplů. To byla hořká tečka na závěr.

20.11.2021

Pokoj smrtiPokoj smrtiJeffery Deaver

Asi mi bude zvonit v uších, pokud si moje hodnocení přečte někdo z hodnotících pode mnou, ale risknu to. Už jsem měl pocit, že nám autor zblbnul, začal moc komplikovat svoje příběhy, ale v této knize, kde je to jak v té naší pohádce, kde král odvolává co odvolal, aby slíbil to, co odvolal, mi ta komplikovanost naopak přijde v pořádku. Takže kniha je tlustá, přesto čtivá, se spádem a také logikou Rhyma, kterou již, po studiu devíti předcházejících knih, mám v malíčku ( :-) ). To je jasný, ne? Za mě lepší z řady.

15.11.2021

Umrlčí cestaUmrlčí cestaPeter May

Přiznávám se, že jsem sice četl, mno, hltal, ale spolu s příběhem, jsem se nalokal vzduchu... Knihu, nevím vskutku přesně proč, pocitově, řadím ku slabším autorovým počinům. Ono to bylo dobré, ale mám pocit, že nám autor dělal příběh zajímavějším nějak jinak, než z vlastní vůle. Mě to prostě přijde přes závit, je to prostě jak po zásahu cenzora, kterému něco chybělo, tak to May dopsal, ale neztotožnil se s tím. Prostě na mě tak ta kniha působí. Čínské příběhy jsou proti tomu radost číst.

13.11.2021

Hořící drátHořící drátJeffery Deaver

Tak další z řady dočten. Co k tomu napsat? Hodnocení dobré, odpovídá, kniha je napínavá, hodně zápletek, netradiční vražedný nástroj (i když netradiční, co Hurgada, však aji ostravaci umi z tou štavu robiť), mě ale daleko víc zaujala ta lehkost, s jakou jsem si začal myslet, uvěřil kalkulu, že za vším je ředitelka. A pak mi to dockvaklo, to je popis situace u nás. Za všechno může ten motýle, a jak teď vyhrálo bratrstvo lepších, tak bude moct fakt za všechno. Namátkou: nesnížení platů senátovníků, kroužkování, víc ministerstev, další lockdown, kumulace funkcí, atd. Stačí to jen dobře zasadit do kontextu. Je to sice blbost, ale skočí na to kde, kdo. I já.

03.11.2021

Rozbité oknoRozbité oknoJeffery Deaver

Hurá, směr a smysl, nápad, spád a děj, prostě zase se nám vrátil Rhym se Sachsovou v tom nejlepším podání. A už neubližujeme afroamerikáncům, už je to trochu víc v pohodě. Zneužití elektronických a počítačových systémů, v podobě, jaká je již reálná. Cílené nabídky od Googlu, Facebooku, to je prkotina. Ale sledování od cenovek, to už je machrovinka. Připočtěměš množství kamer, jistě ve zlé Číně jich je možná i trochu víc, ale tam je i trochu víc lidí, že jo?, tak je jasné, že vše jde pospojovat, propojit. A množství informací o nás? Inu, moc možností jak je neposkytnout, nemáme. Je holt 21. věk... zpátky na stromy!

29.10.2021

Dvanáctá kartaDvanáctá kartaJeffery Deaver

Inu, co k tomu napsat? Kam se bude autor dál v knihách posouvat? Poklekne hlavní hrdina po letech cvičení? Myslím, věřím a doufám, že další knihy už nebudou o glorifikaci ras, etnik a jinakosti (mám na mysli pohlaví a jejich varianty, sexuální orientaci, atd.), a vrátí se zase k detektivce. Za mě je tento způsob plýtvání časem.

23.10.2021

Ochráním těOchráním těPeter May

Podhodnocená kniha, na druhou stranu, je to takový hybrid detektivky a cestopisu. Ale on to pan autor tak má, vždy přidá více popisů, než by bylo k hlavnímu příběhu nutné. Trochu moc kombinuje, závěr je pak ohňostroj událostí, ale proč ne. Už jsem četl i větší šílenosti .

14.10.2021

IluzeIluzeJeffery Deaver

Celá série mě doposud hodně bavila, nejsem zklamán ani z Iluze, ale... toto je dle mého soudu již překombinované. Když tak moc nedumáte nad obsahem, profrknete knihou, čte se dobře. Ale zamyslíte se a najednou je toho moc. Barde piš, ale uber. Tedy, ne uber, ale jako zvolni... :-)

09.10.2021

Kamenná opiceKamenná opiceJeffery Deaver

Série je velice povedená, donutí člověka myslet i na jiné věci, než je děj knihy, což je moc dobře, ač je to trochu ze strany autora manipulace. Na druhou stranu, manipuluje s námi kde kdo, většinou ku svému prospěchu, což u těchto knih není, máme se zamyslet nad sebou, nad svým přístupem k životu, atd., nebudu to tady všechno vysvětlovat. Kdo to čte, ten chápe. Jdu na další díl.

03.10.2021

Prázdné křesloPrázdné křesloJeffery Deaver

Tak zde jsme již jinde, popis míst a krajiny, je takový, že si to nějak na Labskou kotlinu nenapasuju, ale pořád je hlavní osou děj a příběh, hodně složitý a s mnoha ... až ani nevím jak je nazvat. Dějový zvrat, to je snad i málo. Ale dobrý. Jdu pro další díl.

TanečníkTanečníkJeffery Deaver

A zase výborné. Ani mi nevadí jiné kulturní prostředí, prostě je příběh dějově tak silný, že mi to popisy nepřehluší. A znovu do knihovny, pro další kousek z řady...

Sběratel kostíSběratel kostíJeffery Deaver

Do série jsem se dostal přes Hodináře, tedy absolutně blbě, ale již je vše srovnáno a jedu od počátku. Viděl jsem i film, ale naštěstí si ho nepamatuju, tedy krom Angeliny, takže nemám zkreslený pohled na knihu přes fantazii někoho jiného. A za mě - super. Takže rychle do knihovny pro další z řady a tohle prostě sjedu celé!

25.09.2021

Zabitý před klášteremZabitý před klášteremZuzana Koubková

Tato kniha mě bavila, opravdu zajímavý příběh, zajímavě popsaná doba, já jsem spokojený.

26.08.2021

Spící nymfaSpící nymfaIlaria Tuti

Přečteno, trávím. Hodnocení je vysoké, a já nevím. Je to jiné. Úplně mi autorčin styl nesedí, až mi přijde, že zdravotní potíže hlavní hrdinky jsou berličkou, kterou je možné využít ve chvíli, kdy autorka tápe. Prostě mi to příběh ruší.

06.08.2021

AdvokátAdvokátMichael Connelly

Hodnocení odpovídá, je to prostě parádní jízda, člověk se nenudí. Jako plus hodnotím i to, že jsem mohl sám vyluštit osobu vraha vyšetřovatele, o to lépe se mi kniha vstřebává. Ó jak su můdré... Jo, Connelly jede a má hodně opravdu dobrých knih, příběhů. Lze jen doporučit.

03.08.2021

PodobaPodobaTana French

Kniha mě zaujala, vtáhla do děje, ale... byla šíleně natahovaná, dlouhá, nudná... Popisů plno, děje málo, podstatných informací ještě méně, prostě takový pomaloučký, až nudný, příběh. Nebudu vypisovat co mi na knize nesedí co se děje týká, ale zredukovaná o třetinu, intenzivnější... tak taková by si to hodnocení zasloužila. Teď ani ne.

01.08.2021

Ukradená vraždaUkradená vraždaStanislav Češka

Asi jsem nevděčník, těšil jsem se na české krimi, ale... asi jsem čekal víc.

24.07.2021

Smrt místostarostySmrt místostarostyStanislav Češka

Knihu jsem přelousknul, protože jsem se těšil na českou, tedy pardon, moravskou, detektivku, ale... anžto jsem se těšil, nechci svým rýpání jej (autora) nějak podrývat. Ne, ta zachycená mluva je mimo realitu - na moravě znám pár lidí, žádný z nich takto nemluví. Možná to je autorovo přání, možná to je jeho image. Nevím, pro mě to asi byla jeho prvá kniha. Šanci mu ještě dám, anžto jsem přející... jej... :-)

23.07.2021

Vražda v postranní uliciVražda v postranní uliciAgatha Christie

Povídková kniha, ale jak je ten Poirot takový komplikovaně čtivý, pro mě, tak formát povídek je pro mě daleko lepší.

20.07.2021

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Takový rychlík to byl. Sjeto za den. Napínavé, v napětí, srozumitelné v obsahu, pro mě ne v přesahu do reality, ale holt jsou na západě výrazně před náma. Snad...

20.07.2021

O svém životě si rozhodujeme samiO svém životě si rozhodujeme samiMiroslava Holoubková

Absolvoval jsem webinář u Bartošových. Dobré. Ale o závit přes Holoubkovou - vysvětlím - všichni kolem mě se budou mít v pohodě, když budu v pohodě já. Tato kniha nejde do takového extrému, je lidská a srozumitelnější. Vysvětlivka 2. - Bartošovi - kompromis není žádné řešení, mé spokojené já, se stává já nespokojeným. Zde platí - oboustranný kompromis, kdy se strany shodnou na řešení (ústupku), který neomezuje ani jednoho víc, než by mu bylo milé. Já vnímám rozpor, tato kniha prostě nepodporuje sobectví... Doporučuji každému, potřebujeme tyto myšlenky, toto chování.

19.07.2021

Zapomenutá vraždaZapomenutá vraždaAgatha Christie

Klasika. Prostě klasika, možností hafo, postupné odhalování proč ten ano a ten ne, výborné. Zahalte ji tvář, zemřela tak mladá... Muehehé

17.07.2021