Lumír23

Zranitelná oběťZranitelná oběťJ. Sandford (pseudonym)

Zase je to taková až frenetická akce, pořád z kopce, člověk si ani neodpočine a už je děj o kus dál. Ale je to drsný jak struhadlo. Ne pro každého.

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Není to špatné, ale je to hodně zašmodrchané, na mě až přes závit, na sílu... Ale partnerce jsem začal tvrdit, že je moje osudová žena, jak moc ji miluju, takže kdybych ji zabil, čerpal jsem zde... To se mi prostě v knize nelíbilo. To tam bylo navíc.

Forrest GumpForrest GumpWinston Groom

Ležím s covidem, číst mi nejde, naštěstí je tu pan Hartl a jeho přednes knihy. Pan Hartl vynikající, věřím, že se i on bavil u výborné knihy. Tento Forrest, je na rozdíl od toho filmového, méně progresívní, více lidský, a tedy i v mém vnímání reálný, ač je nereálný. Pobavil jsem se, popustil uzdu horečnaté fantazie a hodnocení nechám plné. Škrtat umí každý, ale snít sny a příběhy? To už ne.

JatkaJatkaLee Child

Nečteno, slyšeno jako audiokniha, tak to možná bylo stravitelnější. Na pozadí, abych vysvětlil. Jsou to takové echt americké knihy...

AnonymitaAnonymitaArno Strobel

Spolupráce dvou autorů, kterou si jest možno vysvětlit i formou předloženého textu, kdy je část podána mužským pohledem, část ženským, je velice povedená. Líbilo se mi to, i tu nablblost eko mudrlantů autoři ukázali, zároveň s tím, však nedotáhli do úplného konce figuru vraha. Však, on měl určitě moc dobrý důvod... Ne, teď rejpu, je moc dobře že knihu ukončili včas...

Smrt půvabného média: Zápisky vídeňského psychoanalytikaSmrt půvabného média: Zápisky vídeňského psychoanalytikaFrank Tallis

Tak toto je trochu jiná, klasická, detektivka. Freud, rozvoj společnosti, nedávná domovina (????), několik záhadných zamčených míst, okultismus - tedy debaty s duchy, Prátr, ruské kolo... Ono tam bylo plno známých postupů, plno již sepsaných příběhů, ale tak nějak dobře pospojovaných, že to bylo dobře ke čtení. Snad bude úroveň dalších příběhů podobná, nebo aspoň nebude klesat moc.

Vyhlídka na věčnostVyhlídka na věčnostJiří Kulhánek

Nojo, prostě jste fanoušek Kulhánka, nebo ne. Nic mezi. Má to hodně stránek, ale příběh frčí a letí a není tu místo k odpočinku.

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeMichaela Klevisová

Další perfektní kniha od autorky, mrzelo mě šílených popisů, na můj vkus by stačila část, těšil jsem se na tajemství školního sklepa a doufal v pořádnýho lososa pro Bergmana... a ono nic. Tak proto hvězda dolů.

A přece nezemřešA přece nezemřešLee Child

No, je to taková propaganda. Správný klucí, co to nandaj těm zlejm klucím, no a 4. července všichni zasalutujou emerice, nejlepšímu místu na světě. Plnýmu magorů... Tak asi tak.

FirewallFirewallHenning Mankell

Ale líbilo se mi to, jen mi přišel konec takový uspěchaný. Na to, jak se celou knihou člověk nelehko prokousává, byl konec rychlý.

Zvrácená oběťZvrácená oběťJ. Sandford (pseudonym)

Za mě stále výborné, dokonce zde i maličko manipulativní, bavil jsem se, je to výborná série. Škoda že v knihovně nejsou všechny knihy z řady.

Zlomená oběťZlomená oběťJ. Sandford (pseudonym)

Je to blbý, ale ze podhodnoceno, je to neuvěřitelné, ale série obětních knih, si drží velice vysokou úroveň. Jak to ten chlap dělá? Chyby v knize, kdy stále není jasné, kdy má někdo v tlapě revolver a kdy pistoli, protože tahá revolver a kontroluje stav zásobníku, beru spíš za chybu v překladu.

Ledová oběťLedová oběťJ. Sandford (pseudonym)

Napínavá, zimní, mnohavražedná romance, klasa jako skoro vše od autora.

PartnerPartnerJohn Grisham

Příběh se mi líbil, sice u nás neproveditelné, ale to poučení, to je prostě česká klasika: tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ... zde tedy spíše, tak dlouho je budeš ojebávat, až s tebou někdo vyjebe na kvadrát. Dobré čtení. Dobré poučení.

Vyvolávač deštěVyvolávač deštěJohn Grisham

Takový hezký, naivní, pohádka to byla. Naštěstí už ten kapitalismus vládne i nám, lidský život cenu nemá, ale měl by mít a my si můžeme o tom psát spravedlivě smýšlející pohádky. Asi tak to na mě zapůsobilo.

...a je čas zabíjet...a je čas zabíjetJohn Grisham

Ale jo, je to trochu poplatné době vzniku, ale vlastně aktuální v tom, že se vše obrací - kde bylo dříve bílo, je dnes opačně. Bude to zase aktuální příběh. Obávám se.

Zlatá oběťZlatá oběťJ. Sandford (pseudonym)

Klasika a klasicky dobré. Pár prkotin, kdy se člověk zarazí, ale stále nad průměrem. Jo a protekcionismus, tak jak jej staví do pozice normálu ... ten emerickej socialismus je takovej hnus, ještě že ho dávkuje tak pomálu. Ale je to čím dál bolestnější.

Extrémní oběťExtrémní oběťJ. Sandford (pseudonym)

Tak zase rychlá kniha, překvapení v tom, že to nakonec přeci jen prásklo. Inu, vnitřní rozpory, nyní viditelné více než dobře. Ale kniha je čtivá.

Pohřebiště obětíPohřebiště obětíJ. Sandford (pseudonym)

To prostě člověk nepochopí, takovou tu štvavost některých autorů. Tutento bard, to je prostě rychlík, píše ty knihy hrozně rychle. Já to ráno otevřu, je neděle podvečer a už to mám dolouskaný. Nebo to je tím, že to čtu rychle já? Zase výborný díl série, poctivá, hutná, klasika žánru.

Zimní oheňZimní oheňAnders de la Motte

Tak toto je kniha na den. Ráno začít, no a už se člověk neurve :-) . Výborné, napínavé, zvratů hafo, trochu motání se ve vztazích, ale konec dobrý...

Oběť v pastiOběť v pastiJ. Sandford (pseudonym)

Taková stará detektivní škola. Moc dobře se to čte.

Oběť ve stínuOběť ve stínuJ. Sandford (pseudonym)

Čekal jsem trochu něco jiného. Spíš detektivní klasiku, ne až politické zaměření. Holt, každej máme ty svý indiány problémový...

ProkurátorProkurátorPaulina Świst

Nu, hodnocení celkem vysoké, až neúměrně. Je to čtivé, ale zároveň naivní, průhledné. Mám rád detektivky od severních sousedů, miluju Wroclav jako nádherné město plné milých lidí, ale tohle je báje. A ne moc povedená.

30.12.2020

Ticho ve sněžném městěTicho ve sněžném městěEva García Sáenz de Urturi

Bylo to delší čtení, trochu cestopisné, i erotické, hlavně nepřestat číst před koncem. Ne, není to rumunská kniha, i když... zde se zjevuje démon stoletý dědeček, jinde za hrábě Drákulovič, je to jedno. Byl to solidní příběh, ale pro mě to postava dědečka, záhadně se objevující na místech když je nejvíc třeba... tak ten, ten mi to zabil. Kniha je zase lajdácky vytištěna, překlepů plno, další škoda. Jsem na pochybách, proč dát 4 hvězdy, snad za popis krás města ano.

28.12.2020

DítěDítěFiona Barton

Sice jsem tušil, jak že se to semele na konci, ale to bych viděl jako pozitivní na celé knize. Někdy se autorka (nebo překladatel?) úplně nesoustředila na to za jakou osobu právě píše, ale to je jen detail, vůbec bych to neměl rozmazávat. Dobré.

22.12.2020

Vlk na vodítkuVlk na vodítkuNaďa Horáková

A mě se to docela líbilo. Mělo to děj, spád, i humor, myslím, že hodnocení neodpovídá kvalitě. Doporučuji.

18.12.2020

Odhalená tvářOdhalená tvářSidney Sheldon

Taková poctivá, napínavá, jednohubka, starý styl, kdy se jde na věc, vyšetří se, konec.

13.12.2020

Dívky nalehkoDívky nalehkoIva Procházková

Kniha čtivá, možná delší než bylo nutno. Ale bylo to příjemné.

13.12.2020

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Eéééé, nevím přesně proč, ale ne. Nadhodnoceno, děj je překombinován a nějak mi uniká logika. A uniká mi i dotažení všech případů. Tohle mi prostě nesedlo.

10.12.2020

V troskách tornádaV troskách tornádaLinda Castillo

Tak a něco je špatně. Nevím, zda dvě knihy čtené po sobě jsou moc, nevím, zda přestávám věřit v čisté duše nenásilných amišů, nebo zda toho bylo v knize nadávkováno až příliš (mrtvé nemluvně, nedořešené obvinění z nedbalosti, potrat, časté hádky, ještě častější pády hrdinky, mrtvých amišů už začíná být taky celkem dost). Prostě, ač je hodnocení vysoké, já mám pochyby. Nebo jsem jen outlocitnej, no...

08.12.2020