Lumír23 Lumír23 komentáře u knih

Oběť ve stínu Oběť ve stínu John Sandford (p)

Čekal jsem trochu něco jiného. Spíš detektivní klasiku, ne až politické zaměření. Holt, každej máme ty svý indiány problémový...

03.01.2021 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Nu, hodnocení celkem vysoké, až neúměrně. Je to čtivé, ale zároveň naivní, průhledné. Mám rád detektivky od severních sousedů, miluju Wroclav jako nádherné město plné milých lidí, ale tohle je báje. A ne moc povedená.

30.12.2020 3 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Bylo to delší čtení, trochu cestopisné, i erotické, hlavně nepřestat číst před koncem. Ne, není to rumunská kniha, i když... zde se zjevuje démon stoletý dědeček, jinde za hrábě Drákulovič, je to jedno. Byl to solidní příběh, ale pro mě to postava dědečka, záhadně se objevující na místech když je nejvíc třeba... tak ten, ten mi to zabil. Kniha je zase lajdácky vytištěna, překlepů plno, další škoda. Jsem na pochybách, proč dát 4 hvězdy, snad za popis krás města ano.

28.12.2020 4 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Sice jsem tušil, jak že se to semele na konci, ale to bych viděl jako pozitivní na celé knize. Někdy se autorka (nebo překladatel?) úplně nesoustředila na to za jakou osobu právě píše, ale to je jen detail, vůbec bych to neměl rozmazávat. Dobré.

22.12.2020 5 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

A mě se to docela líbilo. Mělo to děj, spád, i humor, myslím, že hodnocení neodpovídá kvalitě. Doporučuji.

18.12.2020 5 z 5

Odhalená tvář Odhalená tvář Sidney Sheldon

Taková poctivá, napínavá, jednohubka, starý styl, kdy se jde na věc, vyšetří se, konec.

13.12.2020 4 z 5

Dívky nalehko Dívky nalehko Iva Procházková

Kniha čtivá, možná delší než bylo nutno. Ale bylo to příjemné.

13.12.2020 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Eéééé, nevím přesně proč, ale ne. Nadhodnoceno, děj je překombinován a nějak mi uniká logika. A uniká mi i dotažení všech případů. Tohle mi prostě nesedlo.

10.12.2020 3 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Tak a něco je špatně. Nevím, zda dvě knihy čtené po sobě jsou moc, nevím, zda přestávám věřit v čisté duše nenásilných amišů, nebo zda toho bylo v knize nadávkováno až příliš (mrtvé nemluvně, nedořešené obvinění z nedbalosti, potrat, časté hádky, ještě častější pády hrdinky, mrtvých amišů už začíná být taky celkem dost). Prostě, ač je hodnocení vysoké, já mám pochyby. Nebo jsem jen outlocitnej, no...

08.12.2020 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Pokračování detektivních příběhů u amišů, tentokrát se silným přesahem do vlastního života hrdinky. Tedy, hlavní hrdinky. Čtu sérii rád, je to poutavě napsané čtení, jen je nutné vypínat mozek, protože jak vinou autorky, tak i překladu, se občas nazvou věci jinak než mají, nu a pak z toho je chaos. Technicky navedu na šrouby a závlačky, revolvery a zásobníky, a proto je lépe informace nevstřebávat, jen je nechat plynout...

07.12.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Napínavá a příjemná kniha, navádí jakým směrem se asi příběh v minulosti odehrál, naznačí následky tragické noci, ale velice příjemně čtivým způsobem. Napínavé a přitom uvěřitelně zpracované.

06.12.2020 5 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Sice dlouhá, ale hodně napínavá kniha, která je sice kritizovaná za neustálé močení komisařovo, na druhou stranu to já vnímám, jako snahu autora ukázat, že i románový hrdina, má předobraz v člověku. A tedy nemůže jen úsudkem a výbornou fyzičkou, stíhat a stínat, zločiny a zločince. Je mi to sice podivné, ale cukrovka a asi i prostata hlavního hrdiny, mi knihu zlidštila.

05.12.2020 5 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

Deon neměl čas, napsal knihu na nedělní dopoledne. Kurnik chlape, co mám číst asi odpoledne, co? Ha? Příběh zase výborný, lze i odhadovat co se děje, odboček minimum a fér hra se čtenářem. Jen to je tak tenoučký...

29.11.2020 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Mě se nezdá být přínosným příběh, popisovaný očima osoby jenž jej prožívá s tím, že ona osoba, mě jako čtenáři, celou dobu lže. Takhle ani nemám šanci hledat viníka. Že mě napadne, že tam je rozpor, dobrá, ale proč bych měl nevěřit někomu, kdo vypráví, popisuje, co se děje, jak myslí, jaké vzpomínky má??? To je knižní perverze. Nebo prostě nechápu a nelíbí se mi takové manipulování se mnou.

29.11.2020 2 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Tak zase pan Harlan Coben. Co k tomu napsat? Že knihu maličko pokrátil na úkor chlapce z lesa, přidal na špíně politiky. Je to jedna z jeho knih, kterou odložím na stranu méně dechberoucích. Ale, zase to je prd, proti té hromadě těch více dechberoucích.

24.11.2020 4 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

A za mě dobrý. Fakt že jo, zajímavě popsaný děj z více pohledů, i já jsem se zorientoval a to mám v postavách často chaos, opravdu dobrý. Není to ta až sadistická seveřina, v některých myšlenkových pochodech jsem se ztrácel a byl z nich na prášky, ale v sumě jsem byl spokojený.

22.11.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Jednohubka od paní Klevisové. Výborné čtení, spád, děj, motiv, mě to prostě hodně sedlo.

22.11.2020 5 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Taková poctivá detektivka, příběh ze soudní síně s přesahem. Velice čtivé, velmi dobré, logické. Spokojený jsem byl :-) .

20.11.2020 5 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Toto je závěr, ale také žánrově a obsahem čistější příběh, detektivka. Jenže... je zde úvod předcházejících dvou knih. Nemám problém se způsobem, heslovitostí, atd. Ale s celým tím marastem. Čím dál, tím víc, bych asi přátelům knihy nedoporučil.

17.11.2020 4 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

A dilema pokračuje, zde vládne perverze a zvrácenost, je to čím dál horší...

17.11.2020 3 z 5