Žena v modrém plášti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V sérii Benny Griessel - 5,5 Benny Griessel plánuje požádat Alexu Bernardovou o ruku. To znamená, že potřebuje koupit zásnubní prstýnek. A to znamená, že si na něj potřebuje půjčit. Benny má plnou hlavu soukromých problémů, když vtom ho zavolají k případu s nejvyšší prioritou. Našlo se tělo nějaké ženy, nahé a vymáchané v bělidle, vyvěšené na zdi u malebné silnice nad Kapským Městem. Identita oběti je záhadou a stejně tak důvod k vraždě. Benny a jeho kolega Vaughn Cupido se postupně začínají propracovávat ke kořenům příběhu, které sahají až do Anglie či Holandska… A také až kamsi do 17. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/410519/zena-v-modrem-plasti-WsG-410519.jpg 3.816
Série

Benny Griessel

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

De vrouw in de blauwe mantel, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Žena v modrém plášti

Přidat komentář
bagel
11. února

Já jsem byla spokojená, rychlé a příjemné čtení, hezké spojení Holandska a jižní Afriky, minulosti a přítomnosti.

harena
29.12.2019

Napadlo mě, že Deon Meyer napsal tuto krátkou knížečku v mezičase jen proto, abychom na něho jako na spisovatele nezapomněli. Jednoduchý, ale čtivý příběh: našla se mrtvola, pátrá se a vypátrá. Mezi tím vtipné dialogy Jestřábů a rozhodně se při čtení nestresujete. Ale za to, že to nemá jeho obvyklých 400 stran asi hvězdičku sundávat nebudu. Ale prosím pane Meyer, příště trochu delší, ať si užijeme.

astra3
03.11.2019

Jako obvykle velmi čtivé, ale tentokrát taky velmi krátké. 3 hodinky potěšeníčka a konec. Snad příště ...

Ivana11
16.10.2019

Líbilo se mi, jen to bylo dost krátké. Oceňuji dobrý překlad oproti předchozím dílům ( jiný překladatel), kde byly nepřehledné názvy velkého množství policejních útvarů. Zde to bylo vše pěkně srozumitelně popsané. V knize jsem našla inspiraci pro přečtení knihy Stehlík.

kolacky
05.10.2019

Jen jsem se začetla, už byl konec. Krátké, pane Meyere, krátké... !

kap66
29.09.2019

Knížka napsaná zcela jistě jenom na ukrácení mého čekání na da(e)lšího Bennyho Griessela a na připomenutí toho, jak Meyerovy knížky z poněkud vzdálené země jsou blízké mému vnímání výborných detektivek: jak jsou čtivé a svěží díky dialogům, jak jsou případy a jejich vyšetřování logické, jak reálně působí prostředí, jak pochopitelné jsou mi postavy, jak přirozeně plyne děj. Jednu hvězdičku dolů – přece jen, 152 stran! I když jsem si četbu šetřila, byl to jen takový kratičký polibek. A já se těším na celé dny a noci trávené s Deonem Meyerem a jeho hrdiny, kterým ostatní, dnes preferovaní, vidí pouze vzdalující se záda…

Ladiva
06.09.2019

Sériu Benny Griessel čítam veľmi rada, ale ostala som trochu zaskočená. Dobre rozohraná detektívna zápletka je veľmi rýchlo vyriešená a celý príbeh rázne ukončený. Je to škoda, pretože námet mal veľký potenciál, ale ostal nevyužitý.

Doporučujeme

Kaštánek
Kaštánek
Colorado Kid
Colorado Kid
Hrozba
Hrozba
Neviditelný strážce
Neviditelný strážce

Autor a jeho další knihy

Deon Meyer
jihoafrická, 1958

všech 12 knih autora

Kniha Žena v modrém plášti je v

Přečtených20x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených1x
Knihotéce33x
Chystám se číst15x
Chci si koupit9x
dalších seznamech2x