Dívky nalehko

Dívky nalehko https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319395/bmid_divky-nalehko-VqK-319395.jpg 4 82 27

Vraždy v kruhu série

V soukromé zahradě je nalezena mrtvá dívka, oděná jen v lehkém erotickém prádle. Na první pohled okolnosti ukazují na sexuálně motivovanou vraždu. Svérázný komisař Holina, který dá stejně na svou policejní intuici jako na radu bývalé lásky, psycholožky a astroložky Sabiny, se snaží proniknout co nejhlouběji do okruhu lidí kolem zavražděné Vietnamky. Pátrání ho nejprve vede do proslulé tržnice SAPA, postupně však zjišťuje, že ve hře je mnohem víc. Dívky nalehko jsou dalším setkáním s majorem Holinou z pražského Oddělení vražd, kterého známe ze seriálu Vraždy v kruhu s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vagnerovou v hlavních rolích. Stejně jako Muž na dně, i Dívky nalehko předchází událostem seriálu.... celý text

Zemlja
07.11.2023 4 z 5

Udrží pozornost, uvěřitelné - děj, postavy, policejní postupy. Spokojenost.

kiraa
05.10.2023 2 z 5

Nakoukla jsem do rodiny, kde si ve svým světě žije Ondřej, dřív přitažlivej a inteligentní chlap, dnes díky úrazu muž s navždy poškozeným mozkem a duší předškoláka. A právě sem na výpomoc občas přichází Ann. Vietnamka, která vzápětí nedobrovolně a násilnou smrtí opouští tento svět. V okolí je množství osob, který jsou na Ann napojeny. Komunita ze SAPY, rehabilitační sestra Doubravka, její dva amanti, ale i zvláštní Doubravčin otec.
Hledání vraha bylo zdlouhavý a v Nguyenech jsem měla hokej. Chvílemi jsem bloumala jako orientační běžec, kterej ztratil mapu. Knížka je audio, tedy víceméně do auta. Ale prostě, jak si v cíli nechcete dát ještě jedno kolečko nebo pár minut posedět, je jasný, že na bednu se tenhle sprintér nevydrápe.

soupik2012
18.09.2023 4 z 5

Klasická česká detektivka, která neurazí, ale ani nenadchne. Oproti policii hned od začátku známe motiv vraždy. A to jsem považovala za chybu. Protože nás tak autorka připravila o část napětí. Také bych uvítala dějovou linku, která by daleko víc poodhalila osobní životy hlavních vyšetřovatelů. Zvláště proto, že mají mezi sebou svá tajemství. Kniha se ovšem téměř striktně drží pouze vyšetřování tohoto nepříliš složitého trestního činu. Hned od začátku je okruh pachatelů zřejmý a my tak pouze čekáme, na koho to nakonec všechno padne. Audioknihu lze označit za velmi vydařenou a načetl ji pan Jan Kolařík.

Mudry
01.03.2022 5 z 5

Naprostá spokojenost. Užila jsem si to.

Pajulinka69
28.02.2021 5 z 5

Dost dobrá detektivka se zápletkou. Do konce knihy netušíte, kdo je vlastně vrah.

Lumír23
13.12.2020 4 z 5

Kniha čtivá, možná delší než bylo nutno. Ale bylo to příjemné.

sabca
26.08.2020 5 z 5

Pěkná česká kriminálka. Jak tady někdo píše dá se srovnávat s knihami M.Klevisové, která taky ráda čtu. Pachatel je ukryt tak dobře, že já jsem ho téměř do konce knihy neodhalila. Doporučuji

pinar
21.07.2020 5 z 5

Mně se líbilo moc. Příběh není součástí televizního seriálu Vraždy v kruhu, dobře se čte, postavy mají dynamiku a byla jsem mile překvapená. doporučuji.

Arkagas
17.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Jak je zmíněno v anotaci, kniha je předlohou seriálu - seriálu, který jsem neviděla, a proto se na něj musím kouknout. Nicméně, tahle kniha je český kriminální skvost - děj rychle ubíhá a když už si myslíte že znáte vraha, zase jste vedle. Vše je zasazené do prostředí Prahy a jejího okolí, které je mi velmi známé a moc mě potěšila dějová linka odehrávající se na Sapě.. Nutno podotknout, že druhou, velmi významnou dějovou linkou je tady manželský pár, kdy manžell utrpěl zranění hlavy a je mentálně postižený. Zavražděné slečny mu dělaly asistentky a vše se tu motá kolem ztraceného výherního tiketu na velmi vysokou částku, který může být motivací k vraždám.
Iva Procházková tady ukázala, že i ženské umí napsat kvalitní detektivní román. Kniha je čtivá, příjemná a přesto umí udržet napětí.
Zakoupena loni na bazárku @knihankov , ale až teď jsem se k ní dostala

Janča089
15.07.2020 5 z 5

Výborná uvěřitelná česká detektivka. Čtivá, realistická, z nám blízkého (českého) prostředí. Chvilkami mě napadlo, že je skoro tak dobrá jako knihy od M. Klevisové.

moničina
30.03.2020 4 z 5

Páčil sa mi štýl písania, zápletka ako aj dobré vykreslenie postáv. Ale dej bol až príliš rozťahaný.

Joyce24
31.12.2019 5 z 5

Výborná česká detektivka, skvěle se čte a zvědavost, kdo je vrah vás popohání číst pořád dál a dál až na konec.

jprst
10.11.2019 4 z 5

Proti prvnímu dílu tak trochu zklamání, ale i tak v současné české detektivní tvorbě stále slušný nadprůměr.

marlowe
03.08.2019 3 z 5

"Kdo komu ukřivdil?" ptá se jeden z policistů v závěru příběhu.
A přesně o tomhle celá kniha je: O vzájemných křivdách. Každý někomu ukřivdil nebo se cítil být ukřivděn, nepřehledný propletenec bolístek, příkoří a ublížení. Jakoby Iva Procházková zabloudila do krajiny detektivek Michaely Klevisové – nípáníčko, nípání. Škoda, první díl byl o poznání lepší. Čistší.

wendulka321
14.07.2019 5 z 5

Skvělá česká detektivka.

Eicherik
05.07.2019 5 z 5

Parádní česká detektivka. Perfektně popsané všechny zúčastněné hlavní postavy. Jelikož znám Prahu a její okolí, bylo pro mě zajímavé číst v knize o důvěrně známých místech. Doufám, že se dočkáme třetího pokračování této povedené série.

orinka3
29.05.2019 4 z 5

Dobrá česká detektivka. Nepřekombinovaná, uvěřitelná a správně vygradovaná.

ivoiro
14.04.2019 4 z 5

Hezký a zajímavý příběh. Poslední stránce knihy naprosto rozumím.

čef
12.04.2019 5 z 5

Komplikovaná detektivka, jakých v české detektivní próze není mnoho. Navíc je vše velmi dobře psychologicky i věcně podložené, autorka neklesá do žádných neústrojných zkratek. Vyznění je rovněž uměřené, má potřebné grády a provázanost s normálním životem. Hezký je motiv s gigantickou výhrou, určitě každého leccos napadne, co by si s ní počal a co by byl ochoten pro ni udělat. Kniha je o mnoho procent lepší než stejnojmenný TV seriál, který příliš zabředl do astrologie – zde jen krátce zmíněné. Takže je jasné, že si další knihy od autorky přečtu, dostanu-li šanci.

Evišťátko
17.10.2018 5 z 5

Skvělá detektivka, nevyumělkovaná podle bestsellerů ze severu či nedej bože USA, zkrátka naše a dost dobrá!!!

Iva Procházková
česká, 1953