Vlk na vodítku

Vlk na vodítku https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13482/bmid_vlk-na-voditku-ilD-13482.jpg 4 78 27

Dva detektivní případy, jejichž hrdinou je zaměstnanec firmy, organizující náročnou internetovou hru. Kniha se skládá ze dvou navazujících příběhů. Hrdinou obou je krasavec Alan Malchow, zaměstnanec firmy, která organizuje jakési obskurní hony na lišku po internetu, adrenalinový sport pro bohaté dobrodruhy. V první části hledá svou unesenou kolegyni, švagrovou a milenku v jedné osobě pomocí nápověd ve stylu logických her a zjišťuje, že zamýšlenou obětí jejích únosců by mohl být on sám. Ve druhém případu ho již jako soukromníka jeho bývalá kolegyně znovu kontaktuje a vtahuje do propletených intrik v rodině majitelů firmy. Opět nic není tak, jak se zdá, a vše je v režii krásných a schopných žen...... celý text

Thregadge
01.04.2024 4 z 5

Dobrá dvojice navazujících povídek. Příběh mi občas přišel občas trochu naivní, občas trochu umělý. Přesto to ale vcelku funguje, má to spád, je to čtivé a docela napínavé.

Eliwen84
22.03.2023 5 z 5

Kniha je napinava od zacatku do konce. Moc se mi libila. Obcas jsem malicko ztratila nit v zapletce - kdo, s kym, jak, proc a zac. Ale rychle jsem opet navazala.
Nada Horakova se stala moji oblibenou spisovatelkou.

channah007
22.08.2022 5 z 5

Od prvních řádků napínavé až do konce. Neřeším realitu. Jako román fajn. A chtěla jsem vědět, kdo byl vlastně ten zloduch. Na léto a dovolenou pohodové čtení.

Amneris
27.06.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře, přišlo mi jako zajímavý nápad, aby měl hlavní hrdina tak tajné povolání. Samotný příběh měl spád, rozdělení do dvou dílů bylo fajn. Některé zápletky v příběhu mi přišly navíc, ale jako celek je kniha dobrá.

jajsemenyk
26.06.2022 2 z 5

Kniha měla na začátku dobrý nápad, ale po chvilce bylo víceméně jasné, kdo je v ní ten "špatný". Také mě trochu rušilo to, že i přes to, že se děj odehrával v Brně, měly všechny postavy cizí jména (autorka se asi snažila být světová). První část jsem s velikým přemáháním dočetla, ale druhou jsem po chvíli vzdala. Kdo ví, třeba se k této knize jednou vrátím, ale v nejbližší době to rozhodně nebude.

essmy
18.03.2022 2 z 5

Nápad je skvělý! Bohužel se po cestě nějak ztratil a přetavil se ve špatně uvěřitelnou šroubovanou detektivku, všechno je příliš překombinované. Škoda, že místo druhé poloviny nebyla propracovaná ta první

kolacky
29.11.2021 4 z 5

Pěkné oddechové čtení.

zouharov
28.01.2021 2 z 5

Začetla jsem se rychle, ale není to knížka, které bych se vracela.

Lumír23
18.12.2020 5 z 5

A mě se to docela líbilo. Mělo to děj, spád, i humor, myslím, že hodnocení neodpovídá kvalitě. Doporučuji.

Gigy
23.08.2020 3 z 5

Přiznávám, že když jsem po knize sahala, prakticky nic jsem o ní nevěděla (včetně toho, o čem bude). Trochu mě zarazilo, že obsahuje prakticky dva příběhy, jako nápad mi to přijde geniální, ale v praxi mi to upřímně moc nesedlo. Přednost bych dala jedné zato mnohem propracovanější linii. Jinak si na knize cením především originality, Alanova profese byla skutečně netradiční a dávala celému příběhu příjemný punc neotřelosti. I tak ale místy dialogy či samotný popis událostí působily poněkud plasticky a málo uvěřitelně.

kob
14.07.2020 2 z 5

Okolnosti, postavy i jejich dialogy mi připadaly natolik nereálné, že mi bránily nechat se pohltit poměrně zajímavým dějem.

rafan65
15.05.2020 5 z 5

Pěkná kniha dobře se četla má dva příběhy které na sebe navazují a děj má spád.

Syny007
15.02.2020 1 z 5

Za celou knihu jsou jen dva momenty kdy mě kniha zcela pohltila ( cca 20 stran). Zbytek knihy je velice zdlouhavý a kolikrát až uspávající.

ddkk
24.10.2019 2 z 5

Tohle se moc nepovedlo. Je to těžko uvěřitelný mišmaš, který už od počátku jen mate. Dočetla jsem jen se sebezapřením a hodnotím za dva hlavně proto, že oceňuji odvahu paní učitelky odvedle pustit se do psaní.

čef
12.07.2019 4 z 5

Chápu proč má tato kniha tak různá hodnocení. Příběh je čtivý, poutavý, má spád, jsou zde zvraty, lásky a překvapení, hrdina je chytrý, silný chlap, prostředí americké firmy a vůbec zajímavá hra se sázkami je jistě atraktivní. Celé je to však také tak nějak přebásněné mimo realitu, což hodně čtenářů asi trochu irituje. Mně to ale příliš nevadí – je to přeci jen kniha, která pouze trochu namáhá naši představivost a to mi konec konců stačí ke štěstí.

jprst
12.05.2019 2 z 5

Do dobré české detektivky má tato kniha dost daleko, pro mne velké zklamání.

dagmar5477
08.04.2019 3 z 5

Čtivost a napětí kniha rozhodně nepostrádá , přesto to nějak nebylo ono.

kocickaofinka
06.11.2018 5 z 5

Oblíbená autorka..četlo se výborně.

EmmaKrizova
08.10.2018 2 z 5

To bylo hroznyyyy! At Moba prejmenuje tu edici na Nejhorsi ceska detektivka. Takhle je to zavadejici a nekdo muze byt I zklamanej.

babicka_amalka
22.02.2018 2 z 5

Richard, Nora, Alan, Yvonna, Rita, poživatiny...., k tomu černé kápě, aréna, hádanky....slovník i styl jsou plné klišé a jen béčkovou napodobeninou šestákových románů, s naprosto nepovedeným pokusem o "světovost", zatímco autorka stačí tak maximálně provinčnímu rámci; škoda času;