Smečka

Pohádkový zámek uprostřed hor ukrývá tajemství. Vzpomínky na minulost dnes luxusního hotelu oživí vražda známého podnikatele. Vše nasvědčuje tomu, že jde o sexuálně motivovaný čin. René Juhász s kolegou však pátrají po nových stopách. Z výpovědí místních obyvatel zjišťují, že zde byli za bývalého režimu tajně vychováváni dětští špioni… Vynořuje se mnoho dalších, temných tajemství. A přibývat začnou i mrtví. Chlapci, kteří si tu psali deníky, postupně umírají za nejasných okolností. Jde o pomstu? Kdo se rozhodl po tolika letech vraždit? Vyšetřovatel René Juhász hledá pravdu v tuhé zimě. Nikdo mu už nevěří. A největším nepřítelem je jeho povaha, která ho téměř připraví o posledního přítele...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376830/smecka-lrr-376830.jpg 3.815

René Juhász (2.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, XYZ

madem

Nemám ráda překombinované detektivky. Takové, ve kterých jsou dětští špioni, ospalá vesnice, dva zloději, bohatí podnikatelé a mafie, vysloužilý komunistický vychovatel a dávno mrtvá dívka.
Kdyby toho byla jen polovina, bylo by to lepší.
Také chemie mezi dvěma vyšetřovateli nějak není to pravé.

Danago

Příběh začíná docela slibně. Ale potom se to nějak táhne, vyšetřování se moc nehýbe, rozebírají se zde fobie a strachy Reného , který ne mě působil dost nesympaticky. Vztahy mezi policisty jsou možná i věrohodné , no o to hůř. S těmi tajnými dětskými agenty mi to připadlo trochu přitažené za vlasy. Do čtení jsem se musela občas nutit, i když jsou zde i světlá místa. Ke konci se děj rozjede a konec je dost překvapivý.
Za mě průměrná detektivka, ale přečíst se rozhodně dala.

marimat

Prvotina se ke mě bohužel nedostala.
Zápletka jistě zajímavá.
Jen více knih od slovenských autorů.
Četlo se to moc dobře a i prostředí působilo víceméně věrohodně.
Autorka si určitě zaslouží pozornost ,pár výhrad bych měla,no mám obavy že bych spoilerovala.

Macek58

Zajímavá zápletka a ještě zajímavější závěr. Když tak autorka bude pokračovat, jisté se v budoucnosti dočkáme dalších zajímavých a propracovanějších detektivek.

Aurellia
30.12.2017

Trocha menej Kariku a Dána a troška viac sa "vypísať" a bude to ešte lepšie.

Michalkotea
12.11.2017