Modrá smrt

Vražda. Zrada. Pomsta. Tajemství. Když se na ostrově Anglesey v severním Walesu najde tělo, ukřižované na přídi rybářské lodi, detektiv Manx ví, že na poklidný život, kvůli kterému se na ostrov vrátil, může prozatím zapomenout. Komunita je znepokojená, nadřízení zvyšují tlak na vyřešení případu a Manx ví, že stojí tváří v tvář nejen bezcitnému vrahovi, ale také své minulosti. Ostrov totiž opustil před dvaceti lety, poté co záhadně zmizela jeho mladší sestra Miriam jejíž případ nebyl nikdy vyřešen. Dokáže se Manx vyrovnat s minulostí a dopadnout vraha dřív, než se najde další brutálně zavražděné tělo? Temný případ z prostředí ostrovní komunity, který je zahalen smrtí a děsivým tajemstvím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426108/big_modra-smrt-7nO-426108.jpg 4.164

Detektiv Tudor Manx 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Katto

Anglesey Blue, 2017

Kniha Modrá smrt

Danago

Jedná se o čistokrevnou detektivku, kdy nám autor představuje sympatického detektiva Manxe.
Detektiv Manx se po dvaceti letech vrací na svůj rodný ostrov v severním Walesu , kde v zápětí řeší brutální vraždu. Kdy se najde tělo muže , ukřižované na přídi rybářské lodi a nezůstane jen u tohoto jednoho případu. Celá kniha sleduje jeden směr vyšetování , které je vedeno logicky a nikam nás nezavádí. Bohužel příběh je velice pomalý a já jsem se jen těžko orientovala ve jménech podezřelých, je jich dost a jsou si poměrně podobné. Závěr knihy je naopak dost akční a vysvětlení opět logické a případ je uzavřený, což oceňuji.
Název i obálka jsou zvoleny velmi dobře a perfektně k příběhu sedí, i když jinak než by se mohlo na první pohled zdát. V příběhu je vykresleno i mnoho vedlejších postav, obyvatel ostrovní komunity , takže mi to připadá jako takový úvodní díl do nové série.
Bohužel anotace je trochu zavádějící a jakoby představovala celou sérii než jen tuto knihu. O zmizelé mladší sestře Miriam se v knize moc nedozvíme, jen konec knihy nás láká na další díl , ve které se možná bude tento případ řešit, nebo taky ne.

poki1982

Drsný příběh z ostrova Anglesey mi sednul a knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Líbily se mi prupovídky detektiva Manxe a jeho suchý humor, kterým autor sem tam knihu proložil. Trochu mě mrzelo, že jsem se nedozvěděla víc o sestře, takže si musím počkat na druhý díl. Kniha byla jako akční film a i když sem tam už to bylo maličko za hranou, pocitu z dobrého příběhu mi to nějak neubralo.

pollyanna
18.12.2020

Začátek byl poměrně slibný, ale pak už jsem se nudila. Bylo to o ničem a nějak zmatené a nevěrohodné.

monaska
25.10.2020

Kniha nedočtena.

Bishi
06.08.2020

Originální příběh bez zbytečných průtahů a vaty v textu. Všechno pěkně odsýpá a člověk těžko odhadne, kdo to má všechno na svědomí. Manx je dobrák i když má své mouchy a tajemství. Takové krimi jsou podle mého gusta.

gordon13
24.07.2020

Přikláním se k hodnocení taktéž spíš zápornému, kniha je opravdu velmi slabá, rozvláčná, docela jsem se ke čtení nutila a v podstatě mi všechny postavy i události byly putna, bohužel :-(

Lenka.Vílka
20.07.2020

Je jedno, jak moc jako sympaťáka vykreslíte hlavního hrdinu. Když mu dáte obyčejný případ, tak by to taky nevadilo. Ale když je celá kniha v podstatě o ničem, a ani ta druhá věc nepadne na úrodnou půdu, co by mohla příběh (když už ne případ) vytáhnout, tak to je hodně blbý. Možná bych dala dvě hvězdy, ale pro jistotu (nesnížení teoretické hodnocení) jsem raději nedočetla. Od poloviny rychločtení a o nic jsem nepřišla. Moje druhá kniha z malé značky Katto a opět nic moc :/

a.k
19.06.2020

Detektiv Manx se vrací po mnoha letech na rodný ostrov ve Walesu. Čeká ho vyšetřování bizarní vraždy muže, jehož tělo bylo ukřižované na přídi rybářské lodi.
Detektivku jsem brala do rukou s nadšením. Překrásná obálka, anotace slibující tajemství z hluboké minulosti, zvrácené chování vraha a k tomu prostředí velšské ostrovní komunity. Bohužel jsem zklamaná. Detektivní zápletka mě nebavila, spletenec dějových linek s mnoha nijak extra zajímavými a od sebe těžko rozlišitelnými postavami průměrný, nad akčním vyvrcholením s nereálným průběhem už jsem jen kroutila hlavou. Odhalení detektivova tajemství z dětství žádné, i když zrovna tady byl příslib nejočekávanější.
Tohle mně teda vůbec nesedlo.